Nákupní povolení

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#2896 » ned 31. říj 2021, 11:46

1) zásobníky bych být tebou vyřešil samostatnou výjimkou. Pak můžeš nabývat zlé zásobníky do jakékoliv zbraně.
2) můžeš žádat o libovolné množství NP najednou.
3) tady bude záležet na vstřícnosti daného oddělení. Nárok na to ale nemáš.
4) předvyplněného tam není nic. Přesné znění je "ochrana života, zdraví nebo majetku v citlivých prostorách."



Aja
Příspěvky: 5

Příspěvek#2897 » ned 31. říj 2021, 12:04

Děkuji za rychlou odpověď



Aja
Příspěvky: 5

Příspěvek#2898 » pon 1. lis 2021, 17:20

Tak bych rád uvedl pár postřehů, které jsem tu četl jen jako doměnky:
Formulář pro výjimku na A-I má v hlavičce na výběr (zaškrtnutím) zda chcete zbraň, doplněk, či střelivo. (kolek 200,-)
Na zásobníky je jiný formulář, u kterého se neplatí žádný kolek.
U obou formulářů byly předvyplněné důvody žádosti z niž jedna byla výše zmiňovaná "ochrana života, zdraví nebo majetku v citlivých prostorách...." formulace následně pokračovala ve stylu "dle paragrafu XY dle zákona XY...".
Nákupka jsem si podával na oddělení v Opavě a chalani byli velice ochotni a radili co kde a jak vyplnit. Řekli, že se to pokusí vyplnit na počkání (hodinka a půl), ale bohužel se pak omluvili, že mají frmol a nestíhají.
Při návštěvě prodejny v Praze na Opletalově a okukovačce jsem se blbě zeptal, zda si nákupka dohledají, nebo potřebují fyzický výtisk potvrzení, odpověď byla, že požadují fyzický výtisk, takže předpokládám, že to tak bude mít většina živnostníků...

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#2899 » pon 1. lis 2021, 17:56

Prodejce vidi NP v CRZ, jen nesmi byt liny se podivat

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#2900 » pon 1. lis 2021, 22:38

V Supře po mně taky chtěl nákupko vytištěné. Že prý "když jich má někdo víc, tak abychom věděli, na jaké to napsat". Jako kdyby to nebylo jedno :roll:



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2901 » pon 1. lis 2021, 23:09

Po mně chtěli vytištěné jen jednou, ale to jsme vyřešili na místě. Jinak stačilo předat číslo jednací, podle kterého to vybrali.

Walt: Z toho, co jsem viděl, jsem pochopil, že prodejce to vidí až v momentě, kdy začne přepisovat zbraň, ale že by si jen nechal ukázat vystavená nákupka systém neumí.

Sud: Jedno to vždy není, když mám jedno nákupko staré a druhé nové, tak budu chtít použít to staré. To je ovšem na mne, a ne na prodejce.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#2902 » úte 2. lis 2021, 06:23

NP snad potrebuju az v pripade nakupu zbrane

Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 7

Příspěvek#2903 » pon 8. lis 2021, 18:54

Mám dotaz ,když si chci koupit signální pistoli,psaná je kategorie B,musím do povolení napsat signální pistole nebo nemusím,koukal sem na shop a tam maj napsáno povolení k nákupu na typ: signální pistole je to na Gunshopu a to mě mate,tak bych nerad někam dojel a vracel se s prázdnou.



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#2904 » pon 8. lis 2021, 19:16

Nemusíš nic, akorát kdybys tam (z blbosti :? ) napsal něco jiného, tak ti na to signálku neprodá.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2905 » pon 8. lis 2021, 20:07

Obchod ma neaktualni informace. To je vse. Po novele zakona c. 119/2002 Sb., neni povinnost uvadet ani druh zbrane.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#2906 » úte 9. lis 2021, 08:21

Ahoj všem. Podával jsem datovkou žádosti o nákupní povolení. Jednak na zbraň kategorie B a potom na zbraň kategorie A1. Na oboje jsem použil příslušný (tedy jiný) formulář žádosti, ale vrátilo se mi v obou případech povolení na zbraň kat. B. To je tak správně? Pokud je to tak správně, na co se potom žádá různými formuláři? Díky za vysvětlení.



Haluziak
Příspěvky: 277

Příspěvek#2907 » úte 9. lis 2021, 09:28

Není, posílal si to zvlášť jako dvě datové správy? Mě třeba přišlo nákupko na B dvakrát, dvě datové zprávy ale nákupko má stejné č. j.



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#2908 » úte 9. lis 2021, 09:42

Posilal jsem to kazde samostatnou zpravou a kazde jiny den. Cili musim jim asi napsat, ze se stala chyba a ze jsem zadal o neco jineho v pripade A1...



Haluziak
Příspěvky: 277

Příspěvek#2909 » úte 9. lis 2021, 09:57

A nepřišlo ti to B dvakrát se stejným č. j. pokud ne pak napsat, že si žádal jedno B a jednou A1 a vydali ti dvě B, taky jsou to jen lidi a chybička se vloudí :(
Pokud ti přišlo dvakrát B s totožným č. j. tak bych jim dal nějaký čas a pak se zeptal jestli se nespletli.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2910 » úte 9. lis 2021, 10:01

Posílal jsem více žádostí o nákupko jednou datovkou už několikrát (a ano, je to jen několik kopií úplně stejného souboru, jen do předmětu zprávy jsem napsal např. 2x žádost o nákupní povolení) a vždy mi přišel odpovídající počet povolení (každé s jiným č.j.). Nemyslím proto, že je potřeba posílat každou žádost samostatnou zprávou, nebo to nějak jinak uměle komplikovat. Jde jen o to, aby se i úředník na druhé straně s tím naučil pracovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti