Nákupní povolení



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#2296 » čtv 31. říj 2019, 16:56

Až 13.11.? Nemají na to náhodou "jen" 30 dní

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2297 » čtv 31. říj 2019, 18:55

ale jo, nicméně už se tu objevily nejméně dva případy, kdy (pánům) byl nabídnut termín na počkání... což je na pankrácké poměry neslýchané



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#2298 » čtv 31. říj 2019, 19:08

tapuz: Oni standardně řikaj u PZ že bude k vyzvednutí za dva týdny, ale často bývá za týden, chce to tam zavolat. Na počkání sem to měl fakt poprvé, ale mám pocit že čim víc toho registruju, tim dřív to vždycky vyhotověj.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#2299 » čtv 31. říj 2019, 20:24

nákupko i registrace - na počkání (někdy se čeká po ránu, když nepřijdeš první, ale to už je věcí náhody)



tapuz
Příspěvky: 12

Příspěvek#2300 » čtv 31. říj 2019, 20:53

Zkracuje se to, to je fakt. Mám takový pocit, že dřív jsem čekala i tři týdny.
ToF: Minule, když jsem si šla po dvou týdnech vyzvednout nákupko, tak jsem koukala, že ho vystavili dva dny poté, co jsem tam podala žádost, takže to fakt mají zadministrované dávno před termínem, který člověku dají. Ale nijak mi to nevadilo, měla jsem ho, jak se říká, do foroty. Jen mám pocit, že tam poslední dobou skoro nikdo nechodí. Jdu tam vždycky dopoledne a zatímco dřív tam posedávalo dost lidí a čekalo se, v poslední době si sotva vezmu číslo u vchodu a hned jdu k přepážce. Třeba včera tam kromě mě byl jen jeden pán.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#2301 » stř 4. pro 2019, 10:21

Tak dneska jsem si byl vyzvednou v Kladně zbroják, minulou středu jsem tam dával žádost o vydání, v pátek (SMS) psali že je hotovej, hezké tři dny, paráda ..
Dneska jsem si ho byl vyzvednout a hned jsem si požádal o dvě nákupky, pistole samonabíjecí a puška samonabíjecí, za 20 minut jsem to měl hotové i s vyvětlením jak dál postupovat.
Absolutně si nemůžu stěžovat :) za mě tedy "holt slušný oddíl ..."



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#2302 » ned 5. led 2020, 09:34

Zdravím všechny nadšence zbraní,

Úřady úspěšně přes vánoce vyřídili zbrojní průkaz a já mám konečně zelenou k tomu si pořídit vlastní pistoli. Pistoli budu kupovat od fyzické osoby (ne žádný licencovaný obchod). Chtěl bych se zeptat, zdali jsou vyžadované ještě nějaké dokumenty mimo nákupního povolení a následného oznámení o nabytí. Případně na co si dát pozor při koupi zbraně tímto způsobem.

Děkuji! :)

P.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2303 » ned 5. led 2020, 09:42

jiných dokladů netřeba, jen ještě kolky, popř. průkaz členství ve střeleckém klubu...

od prodejce si nech ukázat ZP+PZ (jemu ukaž ZP+NP) a zkontroluj stav zbraně (pokud si nejseš jistý, vem si s sebou někoho zkušenějšího a prodávajícího na to upozorni)... šikovné je předávat si na střelnici - můžeš rovnou vyzkoušet a není divné pečlivě študovat kvér (to se někde na ulici moc nedoporučuje)



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#2304 » ned 5. led 2020, 09:52

Super děkuji za odpověď, zbraň by měla být nová, zkontroluji zdali souhlasí sériová čísla na všech součástech zbraně. Ještě jedna hloupá otázka.. Nákupní povolení, které předám prodejci je třeba si raději ofotit? A prodejce mi spolu se zbraní předá průkaz zbraně, že ano? Našel jsem na tomto serveru přímo kupní smlouvy na nákup zbraně, je na toto smlouva potřeba?

Děkuji.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2305 » ned 5. led 2020, 09:57

Nie nie. Nákupné povolenie je tvoje a nedávaš ho nikomu. Niekedy ho chcú policajti naspäť keď registruješ zbraň, ale nemajú na to nárok (dlhá debata, odporúčam si spraviť kópiu pre seba a origo im dať ak na tom trvajú, ak na tom netrvajú založ niekde originál aj s kúpnou zmluvou... o nič imho nejde, ale je vždy dobré mať tieto veci riadne zdokladované). Určite ho ale nedávaj predávajúcemu. Odporúčam ale urobiť kópiu a tú nechať predávajúcemu, nech má nejaký doklad že si ťa skontroloval. (Predávajúcemu by malo stačiť, že mu nákupné povolenie ukážeš alebo budeš tvrdiť, že máš... pretože fyzická osoba si jeho platnosť a pravosť aj tak len ťažko overí.)

Čo sa týka preukazu zbrane, ten ti predávajúci nedáva. Je jeho povinnosťou ten preukaz zbrane odovzdať do 10 dní na políciu, ale ty to žiadno neriešiš. Ty len splníš svoju povinnosť do 10 dní prísť zbraň na políciu ukázať a registrovať.

Kúpna zmluva stačí ústna, ale doporučujem niečo napísať na papier. Minimálne aby tam boli identifikačné údaje tvoje, jeho a zbrane + podpis a čas & dátum predaja. Napíš tam aj čísla ZP a dátum ich expirácie. Predpísanú formu to nemá, toto sú ale tie najdôležitejšie náležitosti čo by bolo dobré tam mať. Odporúčam tam pridať vyhlásenie predávajúceho, že zbraň je nezávadná, má platnú skúšobnú značku a je pripravená k bežnému používaniu.

Inak gratulujem k ZP :)
Naposledy upravil(a) Arc dne ned 5. led 2020, 10:08, celkem upraveno 1 x.



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#2306 » ned 5. led 2020, 10:04

Dobrý den, velice děkuji za odpověď. Dobře, udělám kopii nákupního povolení. Ohledně průkazu zbraně, ten mi předá odbor policii při ohlášení nabytí zbraně?

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2307 » ned 5. led 2020, 10:10

Prakticky áno, nemusí to byť ale okamžite pri ohlásení - majú na to 30 dní. Väčšinou to robia na počkanie. V každom prípade vystavia nový preukaz zbrane, ten starý žiadno netreba riešiť, to rieši predávajúci.

*Inak editol som predchádzajúci príspevok ohľadne tej kúpnej zmluvy.



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#2308 » ned 5. led 2020, 10:21

Děkuji za vysvětlení! :)

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2309 » ned 5. led 2020, 10:27

Jo rado sa stalo, ono je to pri prvom nákupe trochu chatociké, rád pomôžem :)



rujceho
Příspěvky: 31

Příspěvek#2310 » ned 5. led 2020, 10:37

ARC vidím že sa rozumieš.
Poraď mi.Chcem kúpiť zbraň na Slovensku.
Som občan Slovinska,nákupné dovolenie si vybavím pri nás,len potrebujem už dopredu vedieť o akú zbraň ide a taktiež výrobné číslo zbrane.
To není problem.
Čo potom???
Ako je s prevozom cez Rakúsko???
Diky za odhovor.

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů