Nákupní povolení



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2011 » úte 31. říj 2017, 21:53

V Třebíči to taky nešlo a pak najednou byla v datovce zpráva. :)



jenovo
Příspěvky: 10

Příspěvek#2012 » ned 7. led 2018, 19:45

ahoj, rozhodl jsem si udělat radost a chci si koupit CZ858 (SA-58, tedy puska samonabijeci, kat. B), doted mam jen pistole.

Zitra se chystam zajit na PCR a zazadat si o nakupko, ale nevim zda mam zadat:

- o povoleni k nabytí vlastnictví zbraně kategorie B
- držení zbraně kategorie B
- k nošení zbraně kategorie B.

Mam zaskrtnout jen to prvni? Mam skupiny A, B, C, E.

Dekuji za vysvetleni. J.

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#2013 » ned 7. led 2018, 19:46

Jelikož máš E, tak zaškrtni vše, raději mít povolení na nošení a nenosit, než povolení nosit nemít :), každopádně držení bys měl zaškrtávat automaticky, to nechápu proč řešíš :D.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#2014 » ned 7. led 2018, 19:50

Co jsem si byl v lete pro dlouhou, policajt me hned nabriefoval, co si vypsat, mimo A teda.takze sport a ochrana zzm

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#2015 » ned 7. led 2018, 19:54

Každopádně on neřeší, důvod žádosti, ale v podstatě ,,o co žádá. Tedy držení, nošení, vlastnictví. Vlastnictví bere automaticky a stejně tak by měl brát i držení aby s danou zbraní vůbec mohl manipulovat atd. Nošení asi potřebovat nebude, každopádně jej vyplnit může a to jen, protože mu to zákon umožňuje. Není důvod aby nošení zamítli, tak proč ho nemít navíc :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#2016 » ned 7. led 2018, 20:00

Wolfi : A co takhle nezaškrtávat vůbec nic???

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#2017 » ned 7. led 2018, 20:04

a komu tim prospejete, co?

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#2018 » ned 7. led 2018, 20:06

Marinakus to zase záleží na tom, jestli se bavíme o novém nebo starém formuláří, platné jsou oba dva :D, ve starém neškrtáš nic a máš vše a v novém zaškrtáváš vše a máš vše :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#2019 » ned 7. led 2018, 20:14

wolfi : Nojo, akorát, že to nové potkáš akorát v příloze vyhlášky. Jinak se všude používají staré formuláře, kterých je pořád vytištěno habakuk. Je to sice pravda ale máš pak mluvit celou větou hned.



jenovo
Příspěvky: 10

Příspěvek#2020 » ned 7. led 2018, 20:40

ahoj, neformuloval jsem to spravne, zmatli me ty nové formuláře. Čili zaškrtunu vše (dříve nebylo nic) a skupiny vyberu jako dřív. Díky za vysvětlení. J.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2021 » pon 15. led 2018, 07:35

Byla tady debata ohledne moznosti podat NP soucasne s zadosti o vydani 1. ZP.

§ 12
(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.

Pokud ctete pozorne, tak zakonodarce pouzil slovni spojeni "lze rovněž vydat". Toto slovni spojeni nezaklada povinnost prislusnemu organu vzit zadost o NP soucasne se zadosti o ZP. Zakon pouze hovori o tom, ze to lze (nic se tim neporusi). Pokud by zakonodarce chtel jednoznacne stanovit, ze prislusne organy museji prijmout i NP, kdyz zadatel jeste neni v dobe podani drzitelem ZP, pouzil by slovni spojeni "vyda" nikoli "lze vydat".

Timto dava spravnimu organu moznost rozhodovat o moznem postupu a vzdy bude zalezet na nastaveni prace daneho uradu. V krajnim pripade se napriklad muze stat situace, kdyz zadatel o vydani ZP nebude splnovat zakonne podminky pro vydani (napr. bezuhonost nebo spolehlivost) a zadost o NP bude samozrejme zamitnuta a spravni poplatek ubytecne propadne.

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#2022 » pon 15. led 2018, 08:23

Zravím, na novém formuláři žádosti jsem měl, při podání, zaškrtnuto nabytí vlastnictví, držení i nošení. Na NP je pouze "vlastnit a držet" zbraň kat. B. O nošení se tam vůbec nemluví. Po dotazu na oddělení SZBM bylo řečeno, že takto je to správně, neboť v žádosti se uvádí důvod, a pokud je důvod v souladu s § 12, odst. 5, písm. f) ( píšu pouze písmeno f, protože mám pouze ZP E ), tak z důvodu ochrany života, zdraví nebo majetku je nošení automatické. Nemám tedy nikde napsáno, že smím nosit, to prý vyplývá ze zákona.
Co vy na to?
Díky za komentáře.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2023 » pon 15. led 2018, 08:48

Pokud myslis, ze na vydanem rozhodnuti je pouze uveden paragraf 12 odst. 5 (vlastnictvi, drzeni) a tys na zadosti mel zaskrtnuto noseni, tak je to chybne vydane rozhodnuti. Musi tam byt uveden par. 12 odst. 5, 6 (vlastnit, drzet, nosit). Rozhodne je, cos uvedl v zadosti. Doporucuji vyzadat u prislusneho utvaru zadost, zkontrolovat, upozornit a zadat o opravu.

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#2024 » pon 15. led 2018, 11:20

Takže mi to nedalo, a napsal jsem mail na SZBM a hned mi volali zpět. Takto je to správně, s tím, že do doby registrace zbraně stejně nejsem oprávněn ji nosit ( což je jasné ) a až jí půjdu zaregistrovat, tak na povolení dopíšou, že se vztahuje i na nošení. Takže taková praxe u nás ( DC ), což mi potvrdili i další držitelé ZP u nás. Jinak osazenstvo na SZBM u nás velmi příjemné, komunikativní, aktivní - paráda.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2025 » pon 15. led 2018, 11:35

Je to bohuzel chybny postup. Na jednou vydane povoleni je nesmysl pri registraci neco dopisovat. Jedine ucinit uredni opravu, ale to znamena, ze pri vydani rozhodnuti udelali chybu. Jinak na vlastnictvi a drzeni (paragraf 12 odst 5) se vydava povoleni. Na vlastnictvi, drzeni a noseni (paragraf 12 odst. 5, 6) se vydava rozhodnuti. Takto je to podle zakona spravne. Ale jiny kraj, jiny mrav.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů