Nákupní povolení

Mazna

Příspěvek#2236 » úte 13. srp 2019, 16:08

Můžeš a stačí klasické nákupko

izerS18

Příspěvek#2237 » úte 13. srp 2019, 17:57

Jen si zjisti, zda NP potrebujes na Puska samonabijeci nebo kulovnice samonabijeci. At pak nemas oci pro plac, kdyz budes kupovat zbran a ona bude v registru vedena jinak nez to, co mas na NP;-)

erteple

Příspěvek#2238 » stř 14. srp 2019, 07:58

HELSINGGG píše:Zdravim lidi, chci se zeptat, když mám zbrojní průkaz jenom E , můžu si koupit i dlouhou zbraň? typu AR15 ? A jestli ano, je k tomu třeba nějaké speciální povolení? Díky za odpověď

Záleží na to, na co ji máš. Dlouhá zbraň "typu AR15" je, jak jistě víš, "dlouhá samonabíjecí zbraň, jejíž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje", na které je potřeba nákupní povolení PČR a to nedostaneš, pokud nemáš řádně vyplněnou žádost včetně důvodu. Abych byl i konstruktivní, opravdu se na tu žádost podívej, je dostupná i na netu, a uvidíš, jaké ty důvody můžou být a mělo by ti to něco připomenout...

Jak dlouho máš ZP? Na jednu stranu lepší se zeptat, na stranu druhou věř, že po implementaci směrnice, byť se fyzicky až tak nezmění, budou papírově konstrukce skupin, orientace v zákoně a hledání povoleného ještě mnohem složitější!

Poslední dobou začínám mít pocit, že se tu objevuje spousta příspěvků, které by se daly skandalizovat, jako různé "jak se zachovat když..." či "můžu tohle?" Naštěstí se ale (zatím) neobjevují komentáře nově registrovaných uživatelů (s jedním příspěvkem) ve stylu "já bych hned střílel" atd. Takže buď neznalí (a třeba ne úplně zaujatí, jenom jednpduše senzacechtiví) novináři, nebo neznalí držitelé ZP (!) a ne odpůrci zbraní "na lovu", jak by se mohlo zdát...

Střelec

Příspěvek#2239 » stř 14. srp 2019, 08:41

Xkrát je tu psáno, že ANO, stačí hledat,zbytečné to tu stále opakovat

nixex

Příspěvek#2240 » pon 19. srp 2019, 11:23

Ahoj, mám takový nápad, některý by šel realizovat, zajímá mě váš názor.
1. Na mém obvodním oddělení vydávají nákupní povolení na počkání.
2. Když bude semnou člověk se zbrojařskou koncesí, tak můžu poslat smskou číslo NP do obchodu, proběhne registrace, může mi předat zbraň na oddělení
3. Zbraň rovnou předložím ke kontrole
4. Na mém obvodním oddělení dávají hned i průkaz zbraně

Myslíte že ti je drzost? :D Nikde v zákoně jsem nenašel že si zbraň musím koupit fyzicky v obchodě....
Btw: nebo se nechát na pár dní zaměstnat a tím pádem tam můžu legálně napochodovat se zbraní i bez NP (ale nutné mít skupinu ZP D)

Zpět na