Inspektoráty pro zbraně



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#436 » čtv 29. kvě 2014, 12:57

Tedy ne že bych někomu takto rychlé služby nepřál, ale je to v případě vystavení průkazu zbraně vůbec korektní postup?? Na PČR by přeci měli minimálně ověřit, zda daná zbraň není někde vedena jako ztracená či ukradená, pokud někde průkaz vystaví za 15 minut, tak se na to evidentně museli naprosto vykašlat...
U nákupního povolení budiž, to je víceméně nárokové a stačí ověřit platnost ZP atd., ale u průkazu zbraně si nejsem tak docela jistý, zda je takto rychlý postup až tak chvályhodný.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#437 » čtv 29. kvě 2014, 13:15

Nechápu, proč by za 15 minut neměli být schopni ověřit to v databázi a ještě jednou nechápu, proč se nad tím pozastavuješ, je to problém policie a nikoli majitelů zbraní. Možná by to chtělo někde nahlásit, ne? Pak se to třeba zpomalí a bude to super!!!



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#438 » čtv 29. kvě 2014, 14:03

u nas vystavení prukazu zbraně tři tydny :?



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#439 » čtv 29. kvě 2014, 14:13

já obecně nechápu, proč na vystavení ZP nebo průkazu zbraně bych měl čekat x dnů,,,jasně pokud je přede mnou fronta podobných, tak jo,,
ale pokud inspektorát ví, že ten den se konají zkoušky a příjde tam třeba x lidí s připravenými dokumenty, tak jedu, zadávám do systému a tisknu co to dá



icewolf
Příspěvky: 59

Příspěvek#440 » čtv 29. kvě 2014, 14:55

Chlapče, chlapče, ty ale pracuješ v soukromém sektoru, kde si na výplatu musíš vydělat že ... :D ? ONI mají ze zákona danou lhůtu, do které to musí stihnout a do té to stihnou .. jako příslušející v Praze do Soukalovy také závidím těm, kdo stihnou za 1 den NP, nákup i PZ ...



rvs
Příspěvky: 53

Příspěvek#441 » čtv 29. kvě 2014, 17:13

Plzeň to naštěstí takhle umí. Vše za jeden den. :-)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#442 » čtv 29. kvě 2014, 18:13

V Soukalce jsem byl teprve čtyřikrát, ale z toho třikrát tam byla pěkná fronta. To chápu, že v úřední den při tomto "vytížení" nemohou stihnout každému udělat na počkání. Pak je ale na uvážení, jestliže mají úřední dny v pondělí a ve středu, že by žádosti přijaté v pondělí mohli v úterý vyřídit a ve středu by si člověk mohl třeba PZ nebo NP vyzvednout. To samé s žádostmi přijatými ve středu - čt, pá úředničina a v pondělí opět hotovo. Toť můj názor, ale samozřejmě se mohu mýlit. Já čekám na PZ, bylo mi řečeno že bude za 14 dnů...ZP jsem tam měl vystavený za týden, NP za 9 dnů ale vyzvali mě k vyzvednutí obojího za 14 dnů taktéž.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#443 » čtv 29. kvě 2014, 19:18

My tady u nás v Brně jsme dost ,,rozlmsaní" :) , stihl jsem za 2 hoďky vyzvednout Zp + np, přejet v odpolední špičce Brno, koupit pistoli a vrátit se na PČR a zaregistrovat.. :)
A jsem velice rád, že naše oddělení funguje takto příkladně!



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#444 » čtv 29. kvě 2014, 22:26

Praha Soukalova, je to tak jak píšeme, týden až dva týdny, menší termíny jsou vyjímkou, proč tomu tak je, jsme tady již popisovali.
Středa, odhlášení prodané zbraně , 16 hod., po práci, fronta žádná a vše za 3 minuty a úsměv mladé slečny za přepážkou.



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#445 » pát 30. kvě 2014, 07:43

m@rtinp: U toho ZP to na počkání nejde. Vzhledem k tomu, že PČR musí ověřovat tvoji spolehlivost, kterou nemá jak rychle ověřit, tak tam prostě čakací lhůta být musí. NP a PZ je jiný případ, tam se to na počkání dělat dá a taky leckde dělá.



mku03375
Příspěvky: 18

Příspěvek#446 » pát 30. kvě 2014, 08:42

Ještě jedna drobnost: ZP se údajně "vyrábějí" centrálně, nikoliv na jednotlivých "příslušných" odděleních (alespoň mi to tak bylo řečeno). NP a PZ je v popisu práce těchto oddělení.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#447 » pát 30. kvě 2014, 09:02

Rough boy píše:V Soukalce jsem byl teprve čtyřikrát, ale z toho třikrát tam byla pěkná fronta. To chápu, že v úřední den při tomto "vytížení" nemohou stihnout každému udělat na počkání.


Já to nechápu, kdyby dělali na počkání tak je tam lidí polovic :idea: Na sdružení to samý, koupě a registrace zbraně kategorie B znamená čtyři půldne na Pankráci. A je úplně jedno jestli dělají do příštího úředního dne a nebo za měsíc, prostě tam musíš čtyřikrát a to je pěkná otrava. Ted mi dvakrát volali že mám hotový průkaz zbraně proč si ho nevyzvednu. Moc se paní v telefonu divila že ho nutně nepotřebuju a vyzvednu si ho až budu mít cestu okolo. :roll:

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#448 » pát 30. kvě 2014, 13:58

Jo, tak to souhlasím, to je věc druhá. Holt někdo na začátku nejspíš nekvaltoval a teď to hrnou před sebou. Ale i tak si myslím, že by se to tak jak píšu stíhat dalo. Pořádně zabrat a vyřídit vše, co mají na stole aby pak mohli odbavovat rovnou sami sebe už asi nedonutí.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#449 » úte 17. čer 2014, 06:14

Tak napíšu svou zkušenost i inspektorátem v J.Hradci.
Před 3 týdny jsem dělal zkoušky a tentýž den,jsem podával žádost o vydání ZP a dvou NP. Bylo mi řečeno,že se mám za měsíc zeptat. Včera jsem jel pracovně do J.Hradce a tak jsem zavolal na inspektorát zda náhodou nemám ZP hotov.Paní se kterou jsem po telefonu mluvil zjistila,že to hotové ještě není.V zápětí se mne zeptala v kolik do toho Hradce jedu.Když jsem jí řekl,že odpoledne,tak mi sdělila ,abych si po 3.hod. pro zbroják přišel,že to udělají.
Nezbývá než poděkovat za ochotu a kéž by všechna oddělení státní správy fungovala stejně.



mku03375
Příspěvky: 18

Příspěvek#450 » úte 17. čer 2014, 06:50

Upozornění !
Včera (16.6.14) jsem byl v Liberci a tam mě upozornili, že od 20.6.14 nebude funkční registr zbraní (?), abych tedy tomu přizpůsobil svou touhu koupit si a zaregistrovat zbraň.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů