Inspektoráty pro zbraně



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#811 » stř 9. kvě 2018, 13:40

Před vánocemi 2017 - Přerov. PZ na počkání a během té doby vyřízeno na počkání další nákupní povolení. Celá úřední "epizoda" trvala cca 10 - 15 minut. Tomu se říká dobrá práce policie.



burner
Příspěvky: 49

Příspěvek#812 » stř 16. kvě 2018, 13:58

OZBM Jíčín:
30.4. podaná žádost o vydání ZP
4.5 bylo hotovo - jen mi to nikdo neřekl
14.5 mě přemohla nedočkavost, a po krátkém telefonátu mi bylo sděleno, že je ZP hotový a že se klidně po domluvě můžu stavit i mimo úřední den
15.5 jsem si vyzvedl ZP a podal žádosti o 2 NP - do 30 min hotovo
16.5 jsem přivezl ukázat hračky (2) a opět do 30 min hotovo


Takže za mě :clap: :thumbup:



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#813 » ned 20. kvě 2018, 10:44

Soda píše:Čerstvá zkušenost z Kladna:
Jak radí zdejší (a nejen zdejší) střelci, se žádostí o ZP jsem si přinesl i žádost o nákupko. A hle, žádost na nákupko mi nevezme. Proč? Protože tam nemůžu vyplnit číslo ZP. Logicky, že? když ho ještě nemám. Když se bráním tím,že "by to mělo jít podat naráz" tak prostě ne, neexistuje. Situaci nasadí korunu jeho kolega u vedlejší přepážky, který věc komentuje "Já si ale myslím, že to může podat obojí najednou...". Co si o tom mám myslet? Pak nemá být takových vtipů na policajty, že? Tak zatnu zuby, nebudu se s ním hádat, evidentně bych nevyhrál a na jeho doporučení si žádost přinesu, když si jdu pro ZP. Trvalo jim to cca 14 dní, nákupko jsem pak dostal na fleku na počkání, stačilo jim jen "pistole samonabíjecí", žádná buzerace. Příslušník byl jinak fajn chlap, poradil jak všechno správně vyplnit, ukázal co kam správně napsat, že prý "když to dělám prvně, příště už to budu umět", všechno vysvětlil atd. Přesto z návštěvy trošičku zklamání :|
To je ta jejich logika. Ještě by se mohli zeptat, jestli máte akvárko.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#814 » ned 20. kvě 2018, 11:54

GDPR je nová legislativa EU, která bude účinná od 25. 5. 2018. Výrazně zvýší ochranu osobních dat občanů a povinnosti institucí a firem tato data chránit.

Uz po vas na nekterym inspektoratu chteli podepsat souhlas se shromazdovanim telefonnich cisel a emailu?

A jinak budete tento souhlas udelovat nebo odmitat?



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#815 » ned 20. kvě 2018, 12:35

Nechtěli, bo jsem tam ještě nebyl. A souhlas jim dávat nebudu, telefon a e-mail jim k ničemu není, mají moji datovku.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#816 » ned 20. kvě 2018, 14:35

mail i telefon davam pri kazdem nakupu pres net, s tim problem nemam



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#817 » ned 20. kvě 2018, 14:43

Oni ovšem nejsou e-shop, nýbrž správní orgán. :-)



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#818 » ned 20. kvě 2018, 16:38

To je uplne jedno. GDPR se tyka i spravnich organu a souhlas budou od 25.5.2018 muset mit pokud budou chtit tel. cislo.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#819 » ned 20. kvě 2018, 16:45

Však to já nepopírám. Jen říkám, že e-shopu ty údaje klidně dám, ale správním orgánům ne.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#820 » pon 21. kvě 2018, 06:27

GDPR se sice týká i správních orgánů, ale ty zpracovávají údaje pro výkon veřejné moci, takže souhlas nepotřebují. Souhlas je potřeba až, pokud není dán žádný jiný zákonný důvod pro zpracování, tj. např. splnění smlouvy, jiné právní povinnosti, nebo právě ten výkon veřejné moci. To ovšem nic nemění na tom, že jim telefon nikdy sdělovat nemusíte.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#821 » pon 21. kvě 2018, 07:09

Nemas pravdu. Spravni organy nepotrebuji souhlas na povinne informace jako jmeno, prijmeni, datum narozeni, trvale bydliste. Ale na nepovinne udaje jako telefonni cislo nebo email souhlas mit.musi, jinak tyto udaje nesmi shromazdovat ani vyuzivat.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#822 » pon 21. kvě 2018, 07:58

Nepotřebují souhlas na údaje, které jsou "nezbytné pro splnění úkolu prováděného ve veřejném zájmu nebo při výkonu veřejné moci". Samozřejmě se na té nezbytnosti můžete točit. Můžete tedy tvrdit, že tel. číslo není nezbytné, když znají vaší adresu tvr. pobytu (případně ID DS), na kterou by měli primárně všechno doručovat. Oni zase můžou tvrdit, že dle správního řádu lze doručit kdekoli bude FO zastižena, takže pokud taková osoba číslo sdělila (a povaze sdělení to vyhovuje) je nezbytné ho využít pro zachování zásady rychlosti a hospodárnosti správního řízení.

Já se fízlů a úředníků často nezastávám, ale když budou např. na zbraních chtít moje číslo, aby mi mohli napsat SMS, že ZP je připraven k vyzvednutí (místo toho aby mi řekli přijď za měsíc), asi bych se je už nesnažil nebuzerovat, s tím, že to není nezbytný výkon veřejné moci a že si k tomu nenechali extra podepsat souhlas podle debilní EU směrnice. A to jsem fakt jinak buzeraci úředníků (v duchu rčení o ochutnávání vlastní medicíny) velmi nakloněn. Prostě jim ho buď dám, nebo nedám.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#823 » pon 21. kvě 2018, 08:41

Zase předposranost a umění si udělat ze života větší peklo než je třeba. Souhlas není třeba, pokud ke zpracování osobních údajů, vznikl zákonný důvod. Ten má vždy přednost před souhlasem. Podáním žádosti na PČR tento důvod vzniká (on už tady je vzhledem k držení ZP) a stejně tak vzniká i v obchodním styku, např. koupí zboží přes e-shop, protože je zákonný důvod uchovávat data pro účetnictví, záruční lhůtu etc. Souhlas je až krajní řešení a není v běžném obchodním/úředním styku potřeba. Ovšem hysterie která se kolem toho rozjela, je slušná......
Jiná situace by nastala, pokud by požadovali nadstandardní údaje, nebo údaje chtěli předávat třetí osobě. To je pak jiná.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#824 » pon 21. kvě 2018, 08:51

Já byl dnes v UL prodlouzit ZP. Vse v poho. Vyskladal sem kvery na stul, paninka se rozplývala :)

GDPR sem podepsal (prej sem prvni) na mail a telefon. Jak byl receno vyse, to jsou udaje, ktere oni pro vykon "nepotrebují", tak na ně musi ziskat souhlas, i kdybych je v nejakym spisu svedka uvedl. Proste kretenina, ale OK.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#825 » pon 21. kvě 2018, 09:44

GDPR se nevztahuje na informace podané v rámci trestního řízení a na zpracování v rámci obrany a bezpečnosti ČR. Tak je to formulováno. A Váš souhlas by neměli potřebovat na "postačující údaje" pro provedení potřebných správních úkonů, vyplývajících ze zákona - tzv. "zákonná povinnost". Na zákonnou povinnost a oprávněný zájem netřeba vypisovat a podepisovat "souhlas ...". Ovšem na tel. číslo a e-mail asi ano (v tomto případě), protože minimální data jim umožňují vyřídit vše poštou. Tedy tel. a e-mail jsou informace navíc, nikoliv nezbytné, jen zjednodušující práci. I když by se daly možná taky označit za oprávněný zájem státního orgánu, protože na tohle mají taky právo všechny normální firmy, aby byly schopny udělat byznys. A v době elektronizace všeho (datové schránky, el.podpisy,...) by to mělo opodstatnění i pro státní správu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů