Inspektoráty pro zbraně

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#766 » stř 9. srp 2017, 20:36

Je to stále pistole samonabíjecí, ale CRZ se nějak pomátl. Prostě je v případě problémů (mám NP na určitý druh zbraně, kupuji tento druh zbraně a CRZ tvrdí, že nesouhlasí druh zbraně) třeba zavolat na OZBM či prezidium, oni tam něco naklikají (nevím co) a pak už to jde. Prý se to týká nákupek vydaných kolem období před cca 3 týdny.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#767 » stř 9. srp 2017, 20:41

Jak se vlastne pozna rozdil mezi puskou a kulovnici samonabijeci?

Uživatelský avatar
Vinohradian
Příspěvky: 45

Příspěvek#768 » stř 9. srp 2017, 20:46

No... to bych tedy taky rád věděl... :-D

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#769 » čtv 10. srp 2017, 12:43

Setkal jsem se teď s divnou situací. Koupil jsem si pušku Savage Arms MSR-15 Recon u ProArms, která je dováží. Nebyl to rozhodně první prodaný kus, už jich tu musí být zaregistrováno několik z první dovezené várky před pár měsíci. V šediváku od ProArms bylo napsáno, že vzor zbraně je "MSR-15 Recon". Když jsem to byl v Soukalce registrovat, tak policista prohlíží zbraň a říká, že na zbrani není napsané "Recon", že nemůžou dát do průkazu zbraně nic, co není na zbrani napsané a tak to na šediváku škrtnul (shodou okolností mám např. CZ 75 SP-01 Shadow Orange v PZ a myslíte, že je na zbrani někde napsané slovo "Orange"? Samozřejmě, že ne. :-) ). Druhý den mi navíc ze Soukalky volali, že v CRZu je ta zbraň zavedená pouze jako vzor "15" a já mám na zbrani a v šediváku "MSR-15", že teda musí kamsi na prezidium poslat žádost, ať to v CRZu změní, a že je teda dost možný, že můj PZ nebude za 14 dnů jak slibovali, ale spíš třeba za měsíc. Setkali jste se někdo s podobnýma obstrukcema? Vždyť totožných zbraní s PZ je už mezi lidma několik, tak proč to sakra nemůžou zaregistrovat stejně, jako to udělali na jiných inspektorátek před nimi?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#770 » čtv 10. srp 2017, 14:23

A ty víš, co napsali do průkazu těm ostatním?



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#771 » čtv 10. srp 2017, 14:32

Já jsem řešil podobnou věc před rokem a něco na kalachu. Dostal jsem tam model nezjištěn. Přitom to byl přepis bazarovky (původně registrované v dobách před CRZ). Když jsem se tam na to ptal, že na zbrani je to uvedené, předchozí PZ to měl uvedené a v šediváku jsem to taky napsal, tak prý v CRZtu to není a basta. Prý je to stejně jedno, když bude sedět kategorie (puška samonabíjecí) a výrobní číslo, tak to stačí, víc nikoho nezajímá. Nashle. Další.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#772 » čtv 10. srp 2017, 14:50

Buďme rádi, že ten CRZ funguje aspoň takto. Zřejmě to dělal podle zadání nějaký ajťák bez znalosti věci samé.
Mně se v době krátce po spuštění CRZ stalo, že mě označil za neexistující osobu - naštěstí prodejce nevolal zásahovku, ale horkou linku. Ukázalo se, že mě kdosi zadal do databáze s CapsLockem.
Tím samozřejmě neříkám, že by se nemělo pyskovat - akorát musíme počítat s tím, že se to bude opravovat ještě dost dlouho.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#773 » čtv 10. srp 2017, 14:55

Poli: Nevím. Myslím si, že tam mají buď "MSR-15 Recon", nebo "15", případně ještě "MSR-15". Jsem si ale jistej, že na samotné zbrani mají vyražený úplně stejný nápis jako já, tzn. nevidím důvod, proč v CRZu něco měnit/přidávat. Osobně je mi úplně jedno co budu mít v PZ a ještě míň mě zajímá, co je v CRZu, já jen nechci čekat měsíc kvůli tomu, že na prezidiu mají hodně práce a do CRZu to nezavedou okamžitě. :-/

Mihlit: A taky jsi kvůli tomu musel čekat na vydání PZ déle, než tu tvoji raritku zavedli do CRZu?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#774 » čtv 10. srp 2017, 15:29

Pokud je v CRZ jako 15, tak tam mají 15 a hotovo, policajti u okénka s tím nic neudělají, protože systém jim neumožní tam napsat cokoliv jiného. A pokud se jim něco nezdá, tak o tom holt musí rozhodnout prezidium.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#775 » čtv 10. srp 2017, 15:41

Jo, tohle chápu. Už jsem našel jednoho člověka, co tu zbraň registroval. V PZ má prostě vzor "15", tak jak je to zavedený v CRZu. Co nechápu, proč to tak nemohli udělat stejně i se mnou. :-/



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#776 » čtv 10. srp 2017, 15:53

Ne, já jsem to takhle zjistil až při vyzvednutí. Tak jsem právě hned napochodoval zpátky. No a oni mě zase poslali pryč, že nezájem a měnit to v CRZu by bylo zbytečně práce. Trvalo to klasicky týden, jako vždy.



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#777 » čtv 10. srp 2017, 17:33

Minulý týden na inspektorátu v Liberci vyřízena registrace zbraně (V-AR) a průkaz zbraně na počkání, cca 30 minut. Kamarád co kupoval stejnou zbraň a stejný den jí byl registrovat v Praze tak bude mít průkaz zbraně za 3 týdny. Jsem happy za tento kraj :-)

Uživatelský avatar
pityx
Příspěvky: 18

Příspěvek#778 » čtv 17. srp 2017, 10:51

Vcera vyzvednuti ZP na Kladne. Prisel jsem tam lehce pred ctvrtou a byl predemnou jeden clovek. ZP vyzvednut a zaroven na pockani vystaveno NP. Vse trvalo cca 10 minut. Policistky byli usmevave a hodne v pohode. O ZP zazadano 31.7 hotovy byl za tyden.



zeurko
Příspěvky: 2

Příspěvek#779 » pon 21. srp 2017, 10:03

Dnes podána žádost o vystavení prvního ZP v Břeclavi. Paní jen zkontrolovala údaje a bylo během 5 minut hotovo. Termín vyzdvednutí, že si mám přijít za měsíc že mě nijak kontaktovat nebudou, tak škoda že to bude trvat tak dlouho.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#780 » pon 21. srp 2017, 12:02

Poli píše:Pokud je v CRZ jako 15, tak tam mají 15 a hotovo, policajti u okénka s tím nic neudělají, protože systém jim neumožní tam napsat cokoliv jiného. A pokud se jim něco nezdá, tak o tom holt musí rozhodnout prezidium.


Udělají, můžou to přepsat. Mě to takhle opravovali u dvou zbraní - u jedné z typu opakovací na jednoranová a u druhé název Makarov na PM. A měli v tom volnou ruku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jirkab a 63 hostů