Inspektoráty pro zbraně



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#1066 » pát 12. bře 2021, 00:12

AndreasBaader píše:
Pavluso píše:Tak OSZBM Kladno... naprostý pruser.... 1.2 odeslána okolkovana zadost poštou na zásobníky. To samé dva kolegové na naboje... do dneska nic... holt asi nezbyde nic jiného než stížnost....
Okolkovana zadost na zasobniky? A nevadi Vam, ze ten vymysl na zasobniky je zadarmo?

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk

Pardon mělo tam byt na naboje :) ne zásobníky :)
Díky za upozornění



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#1067 » pát 12. bře 2021, 00:19

Blacky píše:Hlavně poslání poštou je asi to nejvíc problematický. Bylo to doporučeně? S dodejkou? Máte tedy důkaz, že to pošta doručila? V případě, že měly žádosti vady, byl tam uveden kontakt pro doplnění? Je OSZBM v provozu? (covid, karanténa???).

Příšte datovka, nebo osobně a "néma probléma" :)

Jasné doporučené a na dodejku, kontakt samozřejmě mají, jak mail tak tel. Nic nepsali, ze by toto odd. Nefungovalo... jinak nikoho nic moc neomlouvá... dle správního radu je zkratka lhůta 30 dni... a basta... já jsme taky zavaleny práci a musím stíhat termíny... nebo budou sankce...



MichalG
Příspěvky: 27

Příspěvek#1068 » pát 12. bře 2021, 19:23

Dobrý večer všem. Dnes jsem vyzkoušel Zbrojní amnestii. Na místní oddělení do Sadské jsem přinesl jednorannou malorážku Werhsportsgewehr 22lr od firmy Gusthof Werke, rok výroby 1941, pozůstatek po dědovy, který sloužil za první republiky a po válce v pohraničí u četnictva a policie. Když jsem přišel na služebnu, koukali na mně jak na zjevení , byl jsem od začátku amnestie první, a hned volali na zbrojní oddělení do Kolína co mají dělat. Nakonec jsme se dohodli že zbraň dovezu osobně do Kolína na zbrojní oddělení ještě dnes dělají do 19:30. Na služebně v Sadské mně vybavili prohlášením pro možnost přejezdu do jiného kraje a vyrazil jsem na cestu. Do Kolína jsem dorazil kolem 17:00. Mladý policista velmi vstřícný, pokecali jsem o historii zbraně, vyplnil předávací papíry, podpis a cca za tři měsíce by mělo být hotovo. Byl jsem velice překvapen ochotou jak na místní pobočce policie, tak i na úřadovně v Kolíně. Vždyť je dnes pátek a chtělo se jim pracovat. :)



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#1069 » úte 4. kvě 2021, 14:59

Poslední zkušenost s Praha IV - Soukalova při registraci funglovky "B":

Pondělí 20.4. - oznámení o nabytí zasláno datovkou s fotkami všech značek a čísel

Čtvrtek 22.4. - výzva k platbě a okamžitá úhrada převodem

Středa 28.4. - ráno telefonát, zda jim už platba nedorazila, že mám cestu kolem - "nedorazila, počkejme na účetní"; odpoledne 10 min před koncem pracovní doby SMS, že je PZ hotov, stavte se i se zbraní na kontrolu v pondělí nebo středu...

Pondělí 3.5. - ráno na stanici, kontrola čísel, trochu zmatků a vzdychání, ale PZ předán, prej jim ty datovky "narušujou zaběhnutý proces"...ale povedlo se. Datovka teda v praxi u tohoto oddělení ušetří osobní cestu, ale čas od koupě po registraci teda ne.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#1070 » stř 7. črc 2021, 09:42

Jak sem vždy chválil Ústí, tak dnes mnoo asi vlastně neutrální, jelikož nevím, zda za tím nejsou dovolené, nebo "záskok" obsluhujícího policisty, ale:

Přišel sem přihlásit tlumítko. Jeden člověk přede mnou, asi minuta. Policista, kterého jsem nikdy neviděl (buď je nový, nebo záskok, nebo něco jiného) si to přebral "zevrubně" hledal další číslo na tlumítku, krom toho bílého u názvu. Když ho nenašel, tak si pro sebe něco říkal, čemuž sem nerozuměl. A nakonec mi řekl, že to bude za týden.

Mnoo nechci být rozmlsaný, že to jindy bylo na počkání, třeba je fakt nový a "předpis" říká za týden a ne na počkání, nebo mají dovolenou a nestíhají PZ zavařovat do fólie, nebo nevím, ale nějak mi v té kanceláři přišlo dusnější ovzduší, než když je tam Ivanka. Tak mi to přišlo jiné, upjatější, vymezující, kdo je policie a kdo stojí za přepážkou, bez úsměvu, bez emocí, jako robot. Ale možná jen hysterčím, protože sem nevyspalej a umírá nám pes. :(

Uživatelský avatar
pityx
Příspěvky: 18

Příspěvek#1071 » stř 7. črc 2021, 14:05

Dnes 7.7 Kladno. Ráno objednaný přes online rezervační systém. Na řadu jsem šel o 10 minut později. Přihlášení zbraně a PZ na počkání. Hotovo za 15 minut. Kladno jako vždy maximální spokojenost.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#1072 » ned 1. srp 2021, 16:16

Dotaz na kolegy z Prahy, kteri spadaji pod Soukalovu:

Da se tam nekde zaparkovat autem bez rizika pokuty ci odtazeni?

Diky



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#1073 » pon 2. srp 2021, 10:39

Ano, hned vedle služebny je parkování s parkovacími hodinami na 2 (?) hodiny.



Sody
Příspěvky: 314

Příspěvek#1074 » pon 2. srp 2021, 12:11

Hned vedle je poliklinika, takže těch pár parkovacích míst je většinou plných. Pokud není třeba s sebou nést nějaký těžký nebo podezřele vypadající balík, tak se dá parkovat na Sofijském náměstí u Billy.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#1075 » pon 2. srp 2021, 15:13

Je to trosku jinak-vsude tam jsou parkovaci mista na kotoucek - az 3 hodiny, takze kdyz najdete volne misto, je to bez problemu.

Kazdopadne diky obema za reakci.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#1076 » úte 10. srp 2021, 13:17

Zdravím. Mám blbej dotaz. Na povolení dva kolky? Dík



kolp
Příspěvky: 98

Příspěvek#1077 » úte 10. srp 2021, 13:20

No jsou to dve stovky, takze pocet kolku podle jejich hodnoty :lol:



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#1078 » úte 10. srp 2021, 13:24

to:Sonor

Správní poplatky za úkony podle zákona o zbraních platné od 30. ledna 2021

https://www.mvcr.cz/clanek/spravni-popl ... -2021.aspx



Sody
Příspěvky: 314

Příspěvek#1079 » úte 10. srp 2021, 13:31

A v případě elektronického podání žádosti je to zadarmiko.



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#1080 » stř 11. srp 2021, 07:28

To zas nemas uplne pravdu (neco si nenapsal)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ondra009, ondrush, Patton, pH13, Radhagupta, Spirpin a 5 hostů