Inspektoráty pro zbraně



pidalka
Příspěvky: 18

Příspěvek#976 » pon 8. čer 2020, 07:48

Zřejmě mám smůlu a trefím se pokaždé, když toho mají v Náchodě moc. Zatím pokaždé mi dali termín vyzvednutí přesně za měsíc od podání.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#977 » pon 8. čer 2020, 19:41

Tak dneska v Č Budějovicích registrace zbraně dle slíbený předchozí domluvy s velice příjemnou blondýnkou: ráno po 8:15 kontrola zbraně a za hodinu bylo slíbeno? že už průkaz bude. Pro jistotu jsem tam byl až po 11:00 a průkaz je doma. Je to jako všude jinde o lidech



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#978 » úte 9. čer 2020, 07:13

Karviná opět nezklamala. I v době omezení se časy vystavení NP a registrace zbraně+ kontrola pohybují v řádu minut. Pamatuji si že kdysi poprvé jsem čekal teda déle. (hodinu? - asi tak nějak, možná pár minut déle) Ovšem v tom bylo vystavení fungl nového ZP, následně nákupní povolení , registrace a kontrola zbraně. Původní majitel (z jiného okresu) čekal s kvérem vedle mě, hned jsme vypsali šedivák. A to bylo dlouho před CRZ v dnešní podobě.
Na druhou stranu tam musíš mít všechno v pořádku a nesnažit se vymýšlet nějaké obstrukce. Ovšem při takovém přístupu si to normální člověk nedovolí protože se mu to vyplatí.
JJ je to o lidech.



sova
Příspěvky: 9

Příspěvek#979 » pon 15. čer 2020, 17:15

Moje zkušenost s registrací zbraně - dnes, Brno (Bratislavská). Přišel jsem bez objednání, oznámil jsem náčelníkovi proč jsem přišel, předložil mu OP + ZP a tiskopis "Oznámení o nabytí vlastnictví" s kolkem zvlášť (vyhláška o kolcích říká, že se kolek nalepí na tiskopis, ale upřímně, není tam centimetr volného místa). Náčelník zkontroloval "šedivák" a zeptal se mě na nákupní povolení, na což jsem mu odvětil "tak to určitě ne". Trochu se zarazil, ale nic na to neřekl, vyzval mě k předložení Glocka, což bylo ok. Následně odběhl dozadu a za chvilku nesl průkaz zbraně, ještě teplej od laminovačky. Moje žádost tak byla vyřízena v primární zákonné lhůtě bez zbytečného odkladu podle § 71 správního řádu, tudíž 100 % spokojenost.
Závěrem bych si dovolil apelovat na ostatní, aby se nebáli postupovat podle zákona. Pokud § 41 ZoZ říká, že registrace bude provedena na základě předložení "šediváku" a předložení zbraně, musí příslušníkovi stačit jen tyto 2 věci a nebudu mu předkládat žádná nákupka, paragony, kupní smlouvy nebo nedej bože cokoli dalšího. Předpokládá-li zákon vyřízení úkonu bezodkladně, nechť je skutečně vyřízen v této lhůtě. Jedině důsledným uplatňováním svých práv můžeme kultivovat chování veřejné správy.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#980 » pát 19. čer 2020, 21:57

Zkuste si docist ten paragraf 71 do konce. Asi to nerad uslysite, ale zakonodarce nemel na mysli slovnim spojenim "bez zbytecneho odkladu" to, ze se veskere ukony provadi ihned, okamzite a na pockani. Toto rozhodnuti, jak bude ridit svou agendu a rozvrzeni pracovni cinnosti si urcuje spravni organ a pokud neni nejaky ukon vyhotoven na pockani, nelze se tohoto ani domahat. Zkuste si, az Vam nekdy nejaky urad neprovede pozadovany ukon na pockani, podat stiznost s odduvodnenim, ze to ma prece vyridit bez zbytecneho odkladu. Nejste doufam tak naivni a sebestredny, ze si myslite v kladne vyrizeni takoveto stiznosti....

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#981 » sob 20. čer 2020, 07:27

souhlasím se Sovou. Pokud je nebudeme zdržovat předkládáním zbytečných lejster a důsledně vyžadovat pružné reakce - úkon vykonat ihned = bude se nám všem lépe dýchat.
A jde to!
Já osobně jsem ještě nikdy nečekal na přihlášení zbraně déle než dvacet minut (od zahájení úkonu, nepočítám frontu). Vytvoření NP do příštího pracovního dne, dvakrát do odpoledne, se smutnýma očima a prosíkem jednou také na počkání.



tPaK
Příspěvky: 17

Příspěvek#982 » sob 20. čer 2020, 07:54

No já teď čekám na PZ už čtvrtým týdnem (Sdružení). Při registraci nechtěli nic zbytečného, komunikace korektní z obou stran, ale zpracování na počkání absolutně bez diskuze, “přijde vám to poštou.” Po telefonu po dvou týdnech mě odbyli, že přece říkali “3 neděle” (neříkali). Myslím, že doba řízení je absolutně neopodstatněná, ale co s tím?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#983 » sob 20. čer 2020, 09:51

Semily v pondělí. V 8:03 klepu na kancl a v 8:15 odcházím s nákupkou.Ve13:00 klepu na kancl ve 13:15 mám průkaz zbraně. Ve 14:30 jsem na střelnici. Žádná výjimka, standart.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#984 » sob 20. čer 2020, 10:24

tPaK:
Zakopanej Hund bude v základní vlastnosti byrokracie, tedy nepružnosti a neschopnosti operativní reakce na vnější podmínky.
Na Sdružení bude tabulkově nejspíš tolik lidí jako na každém okresním OZBM s tím rozdílem, že v Praze je více držitelů ZP a ZL než ve zbytku republiky dohromady ..
Ale jak s oblibou říkám: aby jsme se slzou v oku ještě na tyto drobné lapálie nevzpomínali až se uskuteční vlhký sen eurobolševiků o naprostém odzbrojení poddaných .. ;)



tPaK
Příspěvky: 17

Příspěvek#985 » sob 20. čer 2020, 10:32

kiwi: No jako jo, zrovna jsem si říkal, že vlastně jakákoliv země, kde běžná byrokracie funguje jako služba, by mé držení zbraní považovala za deviaci, takže to zase zkousnu a budu sušit o pár týdnů dýl :/



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#986 » sob 20. čer 2020, 10:53

No nevím, v Jablonci ještě před zrušením to dělal Láďa v podstatě sám a ten to posunul ještě o level vejš. Formulář vyplnil, žadatel podepsal, kolky měl nakoupené za své a tak jsi přišel zaplatil kolek, podepsal a na počkání měl nákupku nebo průkaz zbraně.



sova
Příspěvky: 9

Příspěvek#987 » sob 20. čer 2020, 12:42

AndreasBaader píše:Zkuste si docist ten paragraf 71 do konce. Asi to nerad uslysite, ale zakonodarce nemel na mysli slovnim spojenim "bez zbytecneho odkladu" to, ze se veskere ukony provadi ihned, okamzite a na pockani. Toto rozhodnuti, jak bude ridit svou agendu a rozvrzeni pracovni cinnosti si urcuje spravni organ a pokud neni nejaky ukon vyhotoven na pockani, nelze se tohoto ani domahat. Zkuste si, az Vam nekdy nejaky urad neprovede pozadovany ukon na pockani, podat stiznost s odduvodnenim, ze to ma prece vyridit bez zbytecneho odkladu. Nejste doufam tak naivni a sebestredny, ze si myslite v kladne vyrizeni takoveto stiznosti....


Děkuji za upozornění, ale pohybuji se ve správním soudnictví a proto celkem tuším o čem mluvím.
Lhůta “bez zbytečného odkladu” je samozřejmě neurčitá, její délka závisí dle povahy úkonu a určitě to neznamená všechno “teď a hned”. Složitější věci budou trvat déle a přitom to stále bude ve lhůtě bez zbytečného odkladu. Pro tyto případy je stanovena objektivní lhůta k vyřízeni věci 30, příp. až 60 dnů, což je ale až sekundární lhůta. Obecně má správní orgán povinnost s vydáním rozhodnutí bezdůvodně neotálet. Tady se bavíme o nákupním povolení a registraci zbraně = rozhodnutí a úkon jednoduché povahy, bez správního uvážení; jsou-li splněny podmínky, správní orgán provede a nemá jinou možnost. V takovém případě pokud není na služebně ani noha a orgán nudou šoupe nohama a přesto vám řekne “tak za 3 neděle”, protože na to má přece 30 dní, je to jednoznačně nezákonný postup. To nejmenší co lze v takovém případě udělat, by byl požadavek na písemné odůvodnění neprovedení úkonu na místě. Než by příslušník něco sepisoval, to ten úkon raději provede.
Nicméně Vy si to dělejte jak chcete, ostatním doporučuji dbát svých práv.



Slawyk
Příspěvky: 1

Příspěvek#988 » pon 22. čer 2020, 14:05

Dnes Litoměřice, registrace zbraně a vydání PZ asi za 8 minut. Minulý týden nákupní povolení asi za deset minut. Jen zbroják "trval" přesně týden. Po tom co jsem tu četl jsem čekal že si jen tak nezastřílím a ejhle :-)

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#989 » pon 22. čer 2020, 15:21

Byl jsem dnes v Liťáku také a jako vždy na 1*.



Kozel
Příspěvky: 64

Příspěvek#990 » úte 23. čer 2020, 10:04

Minulé pondělí jsem na Sdružení podal žádost o nový ZP včetně NP a uvidím, kdy to bude hotové..Podle diskuze zde ale počítám tak s měsícem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: harald a 58 hostů