Inspektoráty pro zbraně

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » čtv 12. dub 2012, 23:36

Jenže ono po Praze je ten "kousek" mnohdy delší než dojíždět 50 km mimo město. Když inteligentně šoupli policii pro Prahu 8 do Měcholup, tak mi těch 17km trvalo mnohokrát přes hodinu.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#32 » pát 13. dub 2012, 07:02

Po Pze všechno trvá hodinu... :-DDD (OT)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#33 » pát 13. dub 2012, 13:23

Tak v Brně to jde i v pátek, když se chce, tak to jde. V Praze asi nikdy, jedou přeci všichni na chaty ?

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#34 » pát 13. dub 2012, 16:16

Aktuální zkušenost z Prahy III (přestěhováno na pankrác ul. Sdružení) půl hodiny před otvíračkou fronta cca 10 lidí (i jedna žena :D ) paní na přepážce dosti odměřená až nepřijemná, ale ve výsledku vše v pořádku, ale jaké překvapení, že techničák až za 14 dní?! Asi jsem byl moc rozmazlený z Bohušovické, kde vše bylo na počkání a s úsměvem.
Jenom jsem jaksi v tom rozčarování zapoměl, jestli jim stačí peníze nebo chtějí kolek... nemá někdo zkušenost?



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#35 » pát 13. dub 2012, 18:04

Chtějí kolek. Žádné rozmazlování a placení v hotovosti se nekoná.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#36 » pát 13. dub 2012, 18:05

kolky s sebou :?

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#37 » pát 13. dub 2012, 18:37

Děkuji, sice mě to moc nepotěšilo, ale co... tak ještě zajdu na poštu.



FruFru
Příspěvky: 1

Příspěvek#38 » pát 13. dub 2012, 19:21

také nejsem spokojen a kapacitou oddělení pro Prahu venkov na Florenci , dvě okynka a 2x tydne uz na tolik lidi proste nestačí, na všechno se čeká a pro všechny věci jako nakupku nebo PZ se musí chodit 2x takže to jeste zvětšuje frontu, protože tam musí každy vystat frontu 2x,
je to děs, ať přijdete kdykoliv fronta.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#39 » ned 15. dub 2012, 21:22

Nemáte někdo oficiální stanovisko, proč např. v Praze došlo ke sloučení registrů ? Otevírací doba je daná pro všechny okrsky stejně, nebo je to na zvážení náčelníků ? Brno i pátek ! Zejména ukončení prac. doby v Praze v 17 hod. je opravdu výsměch pro lidí ?



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#40 » úte 15. kvě 2012, 10:20

U nás jsem sice frontu na inspektorátu ještě neviděl, ale mám to 35 kilometrů daleko, takže jeden týden tam a zpátky 70 km žádat o nákupku, druhý týden vyzvednout nákupku, pak registrace zbraně a za týden pro PZ.... Dohromady bezmála 300km :evil:



dr.know
Příspěvky: 19

Příspěvek#41 » sob 19. kvě 2012, 21:35

Ahoj,
aktuální zkušenost z pole: 16.5. jsem úspěšně absoloval zkoušky na ZP v Praze na Kasplovně, cena 1500 Kč včetně poplatku pro komisaře.
Testy neudělali 3 lidi, praktické jen jeden - netrefil se 4x do terče pistolí. (Upřímně řečeno, mě to dost překvapilo, když jsem viděl jak někteří ti lidé manipulují se zbraní při cvičné rozborce - nechápu jakto mohli dát...)
Já dělal ABDE, střílel jsem jen z pistole, myslivci stříleli z malorážky a tuším i z brokárny.
Komisař byl velmi příjemnej, neptal se na žádný zákeřnosti, vše v klidu a pohodě.
Teď ještě vyběhat papíry a koupit prvního mazlika :)



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#42 » ned 20. kvě 2012, 21:20

Nj. Je to hodně o lidech,přístupu a taky svátcích a dovolených. :) Já žádal o zbroják a nákupku současně. A v Hodoníně to trvalo 5 týdnů !!! No nas..nej jsem byl,o tom žádná. Ale zkouška v Brně,na zbrojáku taky vydáno v Brně. A v dnešní době,kdy je pomalý internet,drahý benzín a 5 úředníků na jednoho občana,chápu,že to dřív prostě nešlo.



dr.know
Příspěvky: 19

Příspěvek#43 » pon 28. kvě 2012, 16:04

Opět čerstvá zkušenost tentokrát s vyřizováním ZP, snad to někomu pomůže:
Dnes 28.5.2012 jsem byl na Praze 4 žádat o vydání ZP, zároveň jsem žádal i o nákupku na pistoli 9 mm a pistoli 0.22 LR.
Čekal jsem asi 20 minut než jsem přišel na řadu. (pondělí cca 14. hod)
:!: POZOR :!: s formulářem na nákupní povolení staženým ze zbranekvalitne.cz mě paní slušně poslal do pryč, (měl dost jinou barvu),vyplňoval jsem znova. Staženou žádost o vydání mi s odřenýma ušima uznala,ale mohla mě ji nechat aky přepsat kdyby chtěla.

Do odůvodnění nákupního povolení jsem musel dopsat nějakej paragraf (asi o ochraně života, zdraví a majetku) - paní mi ho dala na papírku k opsání. K definici zbraně stačilo jen samonabíjecí pistole a ráže, žádný další detaily nebylo třeba vyplňovat.
Paní následně ručně vypasla několik lejster - pakárna na 10 minut.
Do 30 dnů mi má přijít standardní počtou výzva k vyzvednutí ZP - ale zkusím si zavolat dříve, třeba budu mít kliku.
Paní byla velmi milá, vše šlo v rámci možností celkem rychle.
Další krok je pak přijít si vyzvednout ZP a povolení k nákupu. :!: POZOR :!: neberou vůbec hotovost - prý od března už nikde, kolky si můžete koupit na kterékoliv počtě - 500 Kč kolek za každou skupinu ze ZP a 100 Kč kolek za každé nákupní povolení - následně pak 200 Kč kolek na registraci zbraně, (ale to až budete mít zakoupeno). Já myslel, že kolky budou třeba už teď tak jsem si to celé prodloužil o dalších 20min na poště a odlehčil si o 2600 Kč, (docela zabolí za pár "známek" :lol: ).

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » pon 28. kvě 2012, 16:55

S těmi formuláři je to těžké - jsou to přesně ty, které zveřejňuje MVČR a dušuje se, že jsou správné a v pořádku...



dr.know
Příspěvky: 19

Příspěvek#45 » pon 28. kvě 2012, 16:57

Njn ale :
"To jste si stáhnul z internetu?"
"Ano"
"Hm, tak to si budete muset přepsat - vemte si támhle ten oranžový formulář"...
"Tu žádost o ZP vám vezmu, ale to zas bude keců..."

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kodiak66 a 23 hostů