Inspektoráty pro zbraně



TripleTap
Příspěvky: 62

Příspěvek#46 » pon 28. kvě 2012, 17:22

K těm kolkům a že neberou hotovost od března. Ve Zlíně kolky za 500 Kč neměli (a údajně ani nemívají), kolky za 100 Kč měli (a údajně mívají). Takže mě paní nehnala kvůli 100 Kč kolku (který jsem si zapomněl koupit, moje chyba) zpět na poštu.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 543
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » pon 28. kvě 2012, 18:13

V Brne na Pricni jsem zase poctive nosil kolky az jednoho dne me pan za pultem velmi mile potesil a rikal ze kolek mit nemusim, ze maji svy a berou misto toho hotovost :)
Je to informace zhruba z prvni poloviny dubna.



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#48 » pon 28. kvě 2012, 18:19

Ono je to s temi formulari slozite. Treba v UH samy policistky z oddeleni doporucuji MarKovy stranky. ;-)
Diky za ne.... :-)

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 2



dr.know
Příspěvky: 19

Příspěvek#49 » pon 28. kvě 2012, 22:25

Ad kolky a formuláře, prodávám jak jsem dnes koupil 8-)
Jak tu už padlo mnohokrát, vše se dost liší dle konkrétní služebny PČR.
Toto info je z Prahy 4.

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#50 » stř 30. kvě 2012, 14:34

Info z dneška... kolky a formuláře. U šediváku asi na barvách nezáleží, ale odstín z domácí tiskárny nikdo neřešil :lol:
Kolky jsem nepotřeboval, i po přečtení tohoto tématu jsem to riskl a v Brně pořád běžně berou hotovost. :)

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 543
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » stř 30. kvě 2012, 15:26

Reyes: Kdyby prestali, nejblizsi posta je o blok bliz k mestu v prizemi IBC.

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » stř 30. kvě 2012, 16:02

Což o to sehnat kolky není problém, ale vystát si hodinku-dvě frontu, zjistit že neberou hotovost, táhnout se se zbraněma na poštu, táhnout se zpátky, vystát frontu... nechtěl bych :lol:
Ještě že v Brně jsou policajti takový jaký jsou, sice jim dneska jeden starší pán docela nadával že tam čeká už dlouho, ale já myslím že se tady v Brně máme oproti jiným okresům pořád dost slušně.



konopnik
Příspěvky: 12

Příspěvek#53 » stř 30. kvě 2012, 18:48

Když to tak čtu, tak si libuju, že bydlím v Sokolově. Asi je tady málo zbraní a střelců nebo co, ale přijdu podám, počkám a odejdu. Kolky nechtěj, stačí jim peníze...



Kdos33
Příspěvky: 12

Příspěvek#54 » čtv 31. kvě 2012, 21:06

Praha západ, respektině na Křižíkový, kolky musíš mít svý, nebo jdeš pro ně až na poštu čertví kam, fronty přiměřené, jedou na dvě okna, nejhorší jsou po Novém roce, vždy jsem byl po 1/2 až 3/4 hodiny pryč, přístup řekl bych normální až vstřícný při výpomoci s vyplňováním, bohužel, ze zadu pakl jdou pak různé výkřiky z fronty.

Uživatelský avatar
krákorák
Příspěvky: 26

Příspěvek#55 » ned 1. črc 2012, 17:46

Postřehy z venkova - PČR Semily : kolky jsou nutné ( hotovost neberou), fronty žádné, je možné se domluvit i na návštěvě mimo úřední dny, vstřícné jednání je až k neuvěření. Průkazy zbraní sice na počkání neudělají, ale nikdy to netrvalo déle než tři dny. Spokojenost.

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#56 » čtv 4. říj 2012, 12:53

Pro info aktuální zkušenost z pracoviště - Sdružení 1664/1, Praha 4.

Při podání žádosti o vydání ZP na dotaz jak dlouho asi vydání trvá odpověd: "Měsíc až dva!"
Dále jsem nadiktoval svoje tel. číslo s tím, že až bude ZP vystaven, zavolají mi sami. Současně jsem si podal i nákupku.
Uběhlo přesně 30 dnů a nikdo pořád nic, tak jsem si říkal, že nejbližší úřední den tam zavolám. Přišel jsem ovšem domů a tam na mě čekal dopis od PČR - Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál s tím, že se mám dostavit k převzetí vyhotoveného ZP.
Menší šok na mě přišel, když jsem zjistil, že samotný dopis má propiskou vepsaný datum přesně o 14 dní dříve. Nevím jestli si to mám vykládat tak, že rozhodnutí bylo vystaveno už po 14 dnech a teprve po třeba 10 dnech se to někdo rozhodl poslat poštou. Proč nezavolali netuším, číslo měli a určitě jsem diktoval správné. :roll:

Převzal jsem tedy nový ZP a nákupní povolení, další den koupil zbraň, pak zase čekat do dalšího úředního dne a podal jsem žádost o vystavení PZ. Rovnou mi bylo řečeno, že mám přijít po 14 dnech. Dřív si můžu zkusit zavolat, ale milá policistka hned sdělila, že to moc nevidí, že ty 2 týdny říkají hned každýmu a taky to tak bývá.

Kolky neprodávají, naštěstí je pošta kousek, takže na ní vždycky skáknu cestou na inspektorát.

Jinak ačkoliv se tam snažím chodit vždy kolem poledne, kdy čekám že tam moc lidí nebude, tak i v tuhle dobu vesměs cca. 30 minut čekám než přijdu na řadu k přepážce.
Kolem 16h odpoledne radši ani nechci vědět jak to tam vypadá, ale třeba by mě to překvapilo. Ale nemyslím... :)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#57 » pát 5. říj 2012, 13:19

Nevím, proč nemůžou rozšířit hodiny, po + st. je asi opravdu málo. V poslední době jsem byl na Praze 4 vždy po 16 hod. a vždy jsem nečekal víc než 10 min. Znám problematiku a mám vše připraveno, prostě nezdržuji, u některých je to zoufalost, kdyby si přečetli co se po nich chce ! S bývalou Prahou 10 se to ale nedá srovnat.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#58 » pát 5. říj 2012, 13:38

Hlavně nechápu, že nemůžou dělat PZ na počkání. Stejně to mají všechno naťukaný v počítači - kdyby to neklepali na stroji, ale natiskli, tak je to otázka jednoho programu, který jim průměrný student IT udělá během dne nebo dvou (když se s tím bude flákat), pak jen šup do laminačky a hotovo. Namísto toho tam ale budou občany hnát, mnohdy skoro přes celou Prahu, znovu...



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#59 » pát 5. říj 2012, 17:20

Praha -Sdružení ,je hrozná fabrika-sami zaměstnanci Pčr jsou z toho nešťastný,
Na přepážkách jsou až na vyjímku příjemní v pohodě a klidu, ale základ držitele ZP- je nebát se a umět správní a 119tku včetně vyhlášek.... , a občas udělat i bububu ,že to nemyslí vážně :mrgreen:
Horší je, že Vám antidatují ZP,nebo a hlavně vystavení PZ..., tzn ...jste tam ve středu Xtého , průkaz zbraně není...,od registrace zbraně a Vaší žádosti uběhlo přesně 14 dní...., stalo se mi a vcelku to u zcela nové zbraně nechápu !!! a vyčekáte si frontu...., tak cca půl hoďky,to se dá ještě v poho přežít, pak vám na okýnku zdvořile sdělí ,že PZ ještě není, dojdou se i podívat/zeptat/-jestli to není náhodou už hotové,...nebylo, a slíbí, že následující úřední den v pondělí to určitě bude,V Pondělí to je HOtové a datum vyhotovení je den po vaší návštěvě při registraci zbraně tzn před 18ti dny !!! tzn Xtého+1den ....To mě dostalo...TZN den po přihlášení !!!
Takže další zbraň po 10ti dnech podané žádosti o registraci jsem již vzal v klidu na střelnici,a v klidu si z ní zastřílel :?:
Z mé strany vůči orgánům je vše splněno..., a na střelnici je zbraň v režimu držení, doma v trezoru ,je taky v režimu držení,....
já vím :twisted: co musím mít u sebe ,když mám u sebe zbraň....

Mám to na zbrojní tam a zpátky nezajímavých 300km :lol: :lol:
a tak :mrgreen:
úplně nejvíc mě na Sdružení letos na jaře dostali, když mi bez oznámení po měsíci-přesněji po 42dnech od podání žádosti o vydání nového ZP - přerušili řízení -vydání ZP,z důvodů nedodání loveckého lístku, protože=jejich odůvodnění- Odborná Způsobilost -zkouška komplet nově složená na ZP- byla vykonána pro všechny skupiny-A,B,C,D,E a , a já požádal o vydání ZP pouze pro sk.- A,B,E :twisted:
přerušení mi samo ani neoznámili , a když jsem tam po 2 měsících od žádosti seděl ve středu "za blba" u šaltru , tak těm to bylo jasný.... ,slušně se omluvili, že to někdo posral :idea: a nabídli ...přijďte si v pondělí, budete to mít hotové komplet včetně nákupek... vše bylo hotovo ,jak slíbili- na zbrojáku bylo a je datum minus jeden měsíc!!!...tzn antidatováno vyhotovení ZP ...protokol převzetí ZP samo nese datum skutečného převzetí, a po 3 dnech po převzetí ZP- mi přišla poštou výzva k vyzvednutí ZP....
jak se sdružili,nedělá to dobrotu.... :twisted:

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#60 » sob 6. říj 2012, 08:12

Garf: Tak to je poměrně síla s tím vydáním ZP. Ale napsal si to přesně: fabrika
A tak to na mě taky působí. Osobně mám ZP antidatovanej o 14 dní, ale tak co už...

Za nákupku na počkání anebo i do těch 3 dnů bych byl šťastnej. Co se úředních hodin týče, tak bych taky velmi ocenil, kdyby je měli např. i v pátek, jako je to tuším někde v Brně, co jsem tu četl. Ale toho se nedočkáme.
Ještě jsem ani neměl vystavenej ZP a už jsem věděl, že budu závidět všem z malejch okresních měst.
Kamarád před cca. 2 tejdnama v Mostě registroval dvě zbraně naráz, PZ vystaveny na počkání...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů