ZP - jeho ztráta, nebo zcizení



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1 » úte 10. pro 2013, 01:41

Nikde jsem to tady nenašel, proto se ptám.
Máte někdo neblahé zkušenosti, např. z krádeže nebo ztráty ZP ?
Je pravda, že když příjdu o ZP, tak musím odevzdat do úschovy, do vydání nového ZP všechny zbraně ?
To by byla docela katastrofa !!!



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#2 » úte 10. pro 2013, 09:06

§ 26
Zánik platnosti zbrojního průkazu
(1) Platnost zbrojního průkazu zaniká, jestliže
b) je ohlášena jeho ztráta nebo odcizení,

§ 64
Postup držitele zbrojního průkazu, zbrojní licence nebo zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz zbraně nebo střeliva po zániku jejich platnosti

(1) Držitel zbrojního průkazu, zbrojní licence nebo zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz zbraně nebo střeliva je povinen do 2 měsíců ode dne následujícího po dni zániku jejich platnosti
a) převést vlastnictví ke zbrani kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně na jiného oprávněného držitele,
c) požádat příslušný útvar policie o předání zbraně kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně podnikateli v oboru zbraní a střeliva za účelem jejího prodeje nebo úschovy.

Máš lhůtu dva měsíce pro vydání duplikátu ZP. Když to stihneš, nic se neděje.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#3 » úte 10. pro 2013, 12:05

Díky, tak to jsem si oddechl ! Bohužel se to někdy stane.



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#4 » ned 22. pro 2013, 23:11

Já přišel o všechny papíry (karty, peníze, atd...). No a zašel jsem na PČR to ohlásit - tam jsem borcovi všechno nadiktoval, on že to zanese do systému. O hodinu později jsem volal na zbraně, že nemám papíry a oni prej že už to ví, ať si za dvě hoďky přijdu s novýma fotkama, že to sfouknou na počkání. Kvér jsem měl s sebou, ale ani na ho nepotřebovali vidět. (Offtopic: Získání nového řidičáku bylo pracnější a občanku mi málem nedali, protože jsem přišel fakt o všechny doklady. Z toho plyne, že zbroják ti vystaví na počkání, řidičák na pořádání a občanku na vyškemrání...)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#5 » pon 23. pro 2013, 01:32

Tak to je naprosto super, jen nám napíš, kde bydlíš ? Díky.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#6 » pon 23. pro 2013, 08:54

Jen technická: ZP je - stejně jako ostatní osobní doklady - už z povahy věci nezcizitelný :lol:

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#7 » pon 23. pro 2013, 09:08

Pro ně je důležitý, že jsi oprávněn držet zbraně. Ztráta dokladu by neměla nic znamenat. Když ztratíš občanku, taky se tím nestáváš nesvéprávným.



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#8 » úte 24. pro 2013, 00:25

Bohuliby: Brno město
Mobster: Trochu jsem si nesvéprávně připadal, když jsem vysvětloval kde všude jsem mohl ztratit papíry :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, Piggy, Spirpin a 30 hostů