Nutná obrana, krajní nouze...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#601 » sob 15. dub 2017, 19:07

zastávám názor, že sfetovaný hovado varovnej výstřel nezastaví aT je ten lauf sebevětší



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#602 » sob 15. dub 2017, 19:12

Můj dům, můj hrad. Můj pozemek, moje pravidla. České soudnictví je výsměch spravedlnosti, kde opravdu platí, že spravedlnost je slepá. Vůbec nejlepší je se nebezpečným situacím vyvarovat. Najděte si na netu situační ostražitost a řiďte se tím. Zbrojní průkaz by měl každého střelce zklidnit a do značné míry změnit. Důležitý je se nenechat vyprovokovat a vždy pokud to jde tak vycouvat. Když se hádáte s debilem, nemá smysl mu nic vysvětlovat. Je lepší se otočit a odejít, než to začne houstnout. Debil si bude myslet jak vyhrát, ale Vy jste ve skutečnosti vítěz, protože i proti X debilům máte, aniž to tuší , furt relativně navrch. Je třeba si uvědomit jednu důležitou věc, kterou soudy furt nechápou. Když nad vámi útočník stojí a buší do vás hlava nehlava tak až tehdy tahat a střílet je pozdě. Stačí jedna rána a jste mrtví. Už to tady bylo X krát co borec umřel po jedné ráně. Jako střelci jsme v těžké nevýhodě. :cry:



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#603 » sob 15. dub 2017, 19:17

notobi: Pak ale já nemůžu přebírat odpovědnost za to, že byl v době útoku ve stavu snížené příčetnosti, do kterého se uvedl záměrně sám. Kdyby bylo zle, zbraň bych si určitě vzít nenechal a napálil to do něj. Napřed třeba do stehna, nebudu přece hned zabíjet. Leda že by útočil nožem ala Rambo, tam bych mířil raději hned na hlavičku, protože i s průstřelem plic může stihnout člověka ubodat.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#604 » sob 15. dub 2017, 19:23

na kurzu Dynamic pistol 2 nám bylo jasně doporučeno že pokud už budu střílet tak nikdy ne do noh ale vždy na tělo (důvodů několik: stres pohyb útočníka prostředí a další = mizivá šance tu nohu trefit) a věř mi že ty instruktoři moc dobře ví co učí

Edit: Sokar naprostý souhlas pokud možno se tomu vyhnout, ale pokut už to nejde tak rozhodně rovnou střílet a do těla



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#605 » sob 15. dub 2017, 20:29

Luky22: ad 45: na trubky mam doma 12ctku broknu ;)

sokar: ano, vyhnout, ale obcas je to problem, zrovna zacatkem tydne jsem kousek od baraku potkal vozralyho jak prase... nejdriv jako kde je nejaka ulice, tak jsem slusne odpovedel, a pak dalsi doterne otazky a nejak se vic priblizoval, tak jsem automaticky dceru jednou rukou pomalu strkal za sebe abych stal mezi nim a dcerou a chtel ho obejit, po chvili "hrani" tim ze mi zastupoval cestu to vzdal a my prosly, ale bylo to dost neprijemny. Jednou rukou hlidat maly decko a druhou pripravenou na reakci.

Luky22: ad stehna: fakt si myslis, ze budes mit dost casu mirit? Ja pocitam s tim ze pokud budu muset, tak proste strilim na telo, ve stresu se tezko budes trefovat a je to nejvetsi plocha. Jak psal notobi, pohyb utocnika, stres, proste strilim na nejvetsi plochu dokud trva utok.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#606 » sob 15. dub 2017, 20:32

sokar: PS k sklidneni: jo, dost me to "zklidnilo" driv bych se i pohadal, dneska skoro vse proste prejdu a max. si v duchu zanadavam...vetsinou to konci moji myslenkou, ze ten/ta debil mi za ty problemy a vezeni nestoji.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#607 » sob 15. dub 2017, 20:56

kk - Jo mám to stejný.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#608 » sob 15. dub 2017, 21:27

Hlavně je třeba si uvědomit, že držení (vlastnění) zbraně a použití zbraně pro ochranu života, zdraví a majetku spolu legislativně vůbec nesouvisí, ikdyž to tak formulačně vypadá.

Zákon o zbraních řeší používání zbraní jenom v rámci něčeho, co bych si dovoli nazvat "praktická střelba", která v sobě zahrnuje výhradně střelbu na neživé cílé a na definovaných místech (střelnicích). Střelbu "do živýho" řeší NO a KN a případně zákon o myslivosti a nebo podobná legislativa.

Míchat držení zbraně na zp. sk. E za účelem ochrany a střílení za účelem ochrany je chyba. Pro ilustraci: střílet v rámci NO (nebo KN) může kdokoliv s čímkoliv, klidně i se zbraní nelegální, protože NO (a KN) neřeší, kde se ta zbraň vzala, ale na co, jak a kým byla použita. Zákon o zbraních zase řeší jen to, kdo může za jakých podmínek tu zbraň (u sebe) legálně mít. Zbraně jsou regulované předměty a jako takové je lze získat jen za určitých podmínek a za určitým účelem. Účely jsou v ZoZ vyjmenované a ochrana života, zdraví a majetku je důvod sice zcela logický, ale taky extrémně vzácný. Všimněte si třeba, že ten europaskvil nějakou obranu absolutně neřeší a vůbec nepředpokládá, že by vůbec někdo mohl mít zbraň k obraně.

Shrnuto: při řešení NO a KN střelbou vůbec neřešte nějaký zákon o zbraních, zbrojní průkazy a podobný věci - to neni podstatný a se samotnou NO a KN to nesouvisí. Omezte svoje přemýšlení jen na samotnou "akci", tj. počátek situace NO, její průběh a následky.

Ke střelbě na nohy a varovným výstřelům: střelba na nohy je naivní hollywoodská pohádka, v praxi budete rádi, když se vůbec do něčeho strefíte. Varovný výstřel je věc, kterou bych si klidně odpustil - je to podle mě věc dost nebezpečná, zvlášť s u nás povolenou municí (odrazy, průbojnost, etc...)



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#609 » ned 16. dub 2017, 07:34

mikky: Varovný výstřel je věc, kterou bych si klidně odpustil
Tak s tímto zásadně nesouhlasím. I vojáci, policisté a jiné ozbrojené sbory dávají varovný výstřel, pokud je na něj čas, pokud to situace dovoluje. Vyrovný výstřel je významným prvkem odstrašení útočníka. A operovat nějakýma odraženýma střelama je mimo mísu. Každý voják ví, že varovný výstřel se nestřílí do země, ale do vzduchu pod úhlem 45 stupňů. Asi tak.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#610 » ned 16. dub 2017, 07:49

Proc zrovna 45 stupnu? To je IMHO idealni balisticka krivka zastrelit nekoho kdo je nahodou kilometr daleko... Kdyz uz do vzduchu, tak bych volil co nejvic kolmo nahoru, strela pak spadne volnym padem s minimalni energii...



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#611 » ned 16. dub 2017, 08:52

Tak mě to učili na vojně. Proč ne kolmo nahoru? Aby mi to nespadlo na palici, ne? :D

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#612 » ned 16. dub 2017, 09:16

Bylo by blby varovnym vystrelem trefit paraglajdistu :-)
Strili se bezpecnym smerem dle okolnosti



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#613 » ned 16. dub 2017, 10:49

Pravděpodobnost, že sestřelím paraglidistu, anebo nějaký jiný létající stroj se blíží nule, pokud nestřílím blízko letiště s čilým provozem, anebo stanoviště paraglidistů. Tam je opatrnost namístě. :D



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#614 » ned 16. dub 2017, 11:03

mikky: Ano mas pravdu, zakon o zbranich resi to ze muzes legalne na skupinu E nosit zbran skryte na verejnosti.
Ale co se tyce varovneho vystrelu, zkusil sis jen tak vystrelit a zapomenout si vzit spunty? No jeste chvili mi piskalo v usich a myslim, ze jako odstrasujici by to fungovat melo, samozrejme pokud je na to cas, pokud na me pobezi s nozem a bude 3m ode me tak budu rad ze vubec stihnu vystrelit, pokud nebude sance utect. Samozrejme vse je to umerne okolnostem. Proste pokud to jde, volim varovny vystrel, pokud ne, tak je to jedno.

JardaB: nemusi to byt 45st, ale proste nestrilis primo nahoru aby ti to nespadlo na hlavu, on ten "kaminek" z toho km nebo kolik to doleti do vysky udela i volnym padem sve. Na vojne jsme ve strazi meli definovany prostor kam se mohlo strilet "vystrazne". Zjednodusene, nad tankodrom, protoze opacnym smerem bylo mesto a tam fakt ne...

Serz: Tak sejit se chvile kdy jsi nucen se branit zstrelnou zbrani a mit cas na vystrazny vystrel a jeste trefit paraglaidistu, tak to musi byt poradna smula :D



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#615 » ned 16. dub 2017, 14:16

Varovný výstřel je takový výstřel, který netrefí cíl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: milan2 a 37 hostů