Nutná obrana, krajní nouze...



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#796 » pon 26. úno 2018, 13:30

Když jsem to četl, vzpomněl jsem si na tohle video právě s Ujčíkem, kde jej natočili na střelnici...
https://www.youtube.com/watch?v=CFovq9kq7kI



Peso
Příspěvky: 28

Příspěvek#797 » pon 26. úno 2018, 14:54

Vypada ze to ma v hlave docela srovnany



DanielP
Příspěvky: 10

Příspěvek#798 » pon 26. úno 2018, 22:40

Zdravím,
jak je to v případě, že bych vytáhl zbraň, ale nevystřelil? Byl bych např. obestoupen 2-3 grázly co se chtějí na mě obohatit nebo mi ublížit a já z pocitu strachu vytáhl zbraň a oni se zalekli? Jak je na takový incident koukáno pokud by se k tomu dostala policie?
Nebo v případě, že by situace vygradovala natolik, že bych vystřelil varovně do země?
Díky!



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#799 » pon 26. úno 2018, 22:50

Pokud se zaleknou tasené zbraně, tak se nic neděje, nezavolají-li Policii oni sami.
Pak musí být prokázáno, že jsi se bránil, a nešlo z Tvé strany o nebezpečné vyhrožování.
Varovný výstřel už je potřeba vždy nahlásit PČR.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#800 » pon 26. úno 2018, 23:51

mobil-man píše:Když jsem to četl, vzpomněl jsem si na tohle video právě s Ujčíkem, kde jej natočili na střelnici...
https://www.youtube.com/watch?v=CFovq9kq7kI


no... prst mimo spoušť se mu tam několikrát moc dodržovat nedařilo, ale mluvil dobře.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#801 » úte 27. úno 2018, 07:40

Pokud někde tasíš, tak je vždy potřeba ohlásit na Policii a sdělit svoji verzi. Taky by se Ti mohlo stát, že se po čase dozvíš, že jsi přepadl se zbraní několik pokojných občanů a budeš vysvětlovat ty ....



DanielP
Příspěvky: 10

Příspěvek#802 » úte 27. úno 2018, 08:44

Jasny, diky panove!



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#803 » úte 27. úno 2018, 13:39

notobi: Tak mířil do bezpečného prostoru......spíš jsem si všiml toho jak říká, že by zbraň nikdy nevytáhl kvůli zastrašení, ale jenom když už by byl rozhodnut střílet. V reálném životě jdou pak, ale většinou naše teorie a představy stranou. Zkrátka člověk míní, život mění :)



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#804 » úte 27. úno 2018, 14:05

V tom nevidím rozpor .. být rozhodnut střílet ještě neznamená vždy střílet :-)
Rozhodnut = myšleno jako schopen a rozhodnut nevyměknout, bude-li třeba. Pokud ale zbraň zastraší, zaplať pánbu za to.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#805 » úte 27. úno 2018, 14:22

jste opět OT

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#806 » stř 4. dub 2018, 21:36

Co si myslíte o tomto?
https://www.novinky.cz/krimi/468165-bez ... m-let.html
Odsouzený je sice bezdomovcem s několika záznamy v rejstříku, nicméně v tomto případe údajně bodl nožem někoho, kdo na něj nevyprovokovaně zaútočil a nastříkal mu pepřák do obličeje.
Soudkyně nezpochybňuje, že odsouzený nebyl tím, kdo knflikt vyvolal, ani to, že mu agresor nastříkal do obličje papřák, ale použití nože po útoku pepřákem nepovažuje za nutnou obranu.
Já tedy nevím, ale nevyprovokovaný útok pepřákem je podle mě sakra dobrý důvod použít proti agresorovi zbraň schopnou způsobit smrtelné zranění. Po útoku pepřákem máte značně snížené možnosti odvracet jakékoliv další útoky, podle mě musí být při odvolání zproštěn viny.



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#807 » stř 4. dub 2018, 21:56

Nad některejma rozhodnutíma soudů z poslední doby mi nejenom zůstává rozum stát, ale se i otevírá kudla v kapse :evil: :roll:. Asi měl bezdomovec tomu útočníkovi slušně poděkovat a zřejmě se i omluvit, že po zasažení pepřákem brečí ...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#808 » stř 4. dub 2018, 23:31

v tom brně jsou ta pako-nická rozhodnutí nějak často poslední dobou. Žít Brno, tato soudkyně, šabatová dnes https://www.securitymagazin.cz/zpravy/o ... 59637.html

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#809 » čtv 5. dub 2018, 06:16

Zas třeba říct, že tomu asi šel dost naproti... říkat u soudu kraviny jako "bodl jsem ho jen trochu, abych ho vystrašil", když máte mluvit o tom jak jste se báli o život a zastavovali trvající útok...



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#810 » čtv 5. dub 2018, 06:57

mbem
ty si stejný yntelygent jako ta soudkyně

právo se bránit by měli mít i lidé chudí a se špatným advokátem
soudkyně co uzná, že napadený útok nevyprovokoval a odsoudí o 20 let staršího chromýho napadenýho na 7 let, by měla přijít o talár.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů

cron