Nutná obrana, krajní nouze...



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#151 » sob 8. srp 2015, 16:29

Přesně tak. Zákon, právo a spravedlnost jsou tři zcela rozdílné věci.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#152 » sob 8. srp 2015, 17:48

Carloss: Demokracie, ha ha. :D Demokracie ve skutečnosti slouží mocným jako klacek na nespokojené občany. Čím větší darebák, tím víc se ohání demokracií. Zajímavý paradox, který by stál za úvahu.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#153 » sob 8. srp 2015, 17:55

Já to říkám ještě kapu jinak: Demokracije je způsob, jak vládnout bez odpovědnosti. Všichni kecaj do všeho a nikdo za nic neodpovídá. Princip demokracie vytváří právní paskvily. Demokracie je berlička pro neschopné.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#154 » sob 8. srp 2015, 18:05

Demokracie je možná berličkou pro neschopné, ale zcela jistě je zbraní pro lumpy.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#155 » sob 8. srp 2015, 18:12

To bych neřekl... Jen demokracie usnadňuje lumpům jejich "práci". Ale lumpové ji nevytvořili.

Ale jsme OT... Měli bychom se vrátit k tématu NO a KN.

Uživatelský avatar
dagobert
Příspěvky: 146

Příspěvek#156 » pát 21. srp 2015, 09:48

Pánové, nezaměňujte demokracii se svobodou, to jsou různé věci. Demokracie/autokracie/teokracie atp. jsou formy vlády. Při všech těchto formách může být velká míra svobody nebo naopak skoro žádná. Že je vláda dobrá, ať už v jakékoliv formě, je vidět na míře svobody občanů. Demokracii máme fakticky od roku 1989 a prvních svobodných voleb. Svobody, při stále funkční demokracii, máme stále méně. Demokracie u nás pořád ještě funguje, STBabiše zvolili občané demokraticky, stejně jako Zemana a ostatní. Že nefunguje svoboda slova, že výkonná moc utiskuje a okrádá občany a podobně, to je ukázkou nesvobody, nikoliv nedemokratičnosti v tomto státě.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#157 » čtv 10. zář 2015, 09:18


Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#158 » čtv 10. zář 2015, 09:22

Proč se tam hovoří o zákoně o přestupcích? Tento článek asi není to pravé ořechové.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#159 » čtv 10. zář 2015, 09:43

KN i NO je řešena jak v případě TČ, tak v případě přestupků, protože KN i NO jsou jen okolnosti vylučující protiprávnost jednání, které za jiných okolností protiprávní je. A to jsou jak přestupky, tak trestné činy.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#160 » čtv 10. zář 2015, 09:46

doplním mikky: KN a NO je taky v Občanském zákoníku kde řeší odpovědnost za způsobenou škodu

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#161 » čtv 10. zář 2015, 09:47

Mám hledat odlišnosti mezi vybočením z KN u přestupku a TČ nebo tohle uzavřeme? Jsem pro druhou možnost.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#162 » čtv 10. zář 2015, 10:12

Marinakus: nepochopil jsem přesně, v čem je problém nebo proč ten článek není to pravé (což neznamená, že není - to ať si každý vyhodnotí sám). Autorka prostě píše o KN ve vztahu k přestupkům, což (jak už bylo řečeno) Přestupkový zákon řeší. Tak proč se ptáš, proč se tam o tom zákoně hovoří? Vždyť o tom ten článek je :-).
A proč by se měly hledat nějaké odlišnosti? Ten článek je o přestupcích a autorka upozorňuje, že KN se vztahuje i na přestupky. Prostě informace.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#163 » čtv 10. zář 2015, 10:20

Možná jsem se blbě vyjádřil. Chtěl jsem jen říci, že v případě KN se zbraní asi nepůjde o přestupek ale o případný trestný čin. Je pravda, že užití institutu KN by v případě použití zbraně bylo asi ojedinělé a netrestnost přestupku při např. nošení připadá v úvahu taky, takže beru zpět.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#164 » čtv 10. zář 2015, 10:39

Aha, jasné. Ten článek se samozřejmě netýká výslovně zbraní. Pokud jde o to nošení, tak by to asi bylo neskryté nošení v případě, že bych někomu ukázal zbraň (třeba v opaskovém pouzdře, bez tasení), aby mu bylo jasné, co by teoreticky mohlo následovat v případě, že bude pokračovat ve své nekalé činnosti :-). Ale i tam by se to mohlo zvrhnout v TČ - vyhrožování...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#165 » čtv 10. zář 2015, 10:41

Jojo, přesně tak jsem to teď myslel

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ilicz, kolp, Pentlochnap, Střelec a 15 hostů