Nutná obrana, krajní nouze...



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#766 » pon 8. led 2018, 00:05

Paní na dotyčného měla vazby, neviděli se poprvé. Paní je jediný svědek, nemůže být zaujatější. Na to, co vypověděla, nemusejí existovat žádné důkazy.

Vy si opravdu myslíte, že žijeme na divokém západě, kdy šerif potřese ženské rukou a poděkuje jí, zabalí padoucha do pytle, hodí ho na koně, za městem nechá pohřbít do mělkého hrobu a druhý den se pokračuje, jako by se nic nestalo?

Nechápu, proč se někdo pohoršuje z toho, že vyrobení mrtvoly s sebou přináší nepříjemnosti a komplikace, i kdyby to třeba bylo 100% morálně i legálně v pořádku.

Než o samotě beze svědků vyrábět doma z padouchů mrtvoly je mnohem lepší si je domů vůbec nepustit. Zajímalo by mě, jestli paní má pořád ve dveřích ty skleněné výplně...

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#767 » pon 8. led 2018, 00:26

To že ho viděla sekat trávu před barákem nejsou vazby (to je to jediné co je třeba prověřit). Paní není svědek, ale poškozená (tedy měla by být).
Co je to za módu vytahovat při obraně Divoký západ? Když se v předchozím příspěvku píši, že se musí prověřit pravdivost (ne)vazeb mezi aktéry, evokuje to ve Vás pocit že jsem proti proti prošetření?
Já zas nechápu jak se někdo nemůže pohoršovat nad tím jak se to táhne (ještě s náznakem, že může být ráda, že není ve vazbě).
Jasně, padouchy je lepší si domů nepustit, stejně tak je kvůli znásilnění lépe nenosit minisukně.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#768 » pon 8. led 2018, 07:44

gogan píše:Tak předpokládám že vyšetřování (pokud předpokládají možnost vraždy) tak závažného a zapeklitého případu bude státní zástupce dozorovat.
K čemu znalec na zranění? Tohle je snad o normální policejní práci a prověření, jestli paní mluví pravdu a na dotyčného neměla žádné vazby.


1. Vyšetřování je fáze po sdělení obvinění (vydání usnesení o zahájení trestního stíhání podle § 160 tr. řádu). O tom, že by paní byla obviněna jsem se nikde nic nedočetl.
2. Státní zástupce dozoruje každé prověřování (vydán záznam o zahájení úkonů trestního řízení podle § 158 tr. řádu).
3. Ještě se zeptej proč písmoznalce... 8-) Podle článku čeká policejní orgán na výsledky znaleckých posudků a u těch obecně mohou být lhůty na vypracování XY měsíců, konkrétní příklady zranění a písmoznalec (proto to bylo v závorce).
4. Ptal jsem se, kde se píše o státním zástupci, když Ti vadí jeho "připodělanost". Já jsem totiž nic o tom, že by státní zástupce nějak zasáhl do prověřování (např. zrušením usnesení o odložení a uložením pokynů), nikde nenašel...



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#769 » pon 8. led 2018, 09:22

já samozřejmě chápu,že vyšetřování chvíli trvá.Ale vžijte se do kůže té 67leté paní,které někdo násilím vyrazil vchodové dveře a dobíval se na ní do místnosti skrze další dveře.Vzhledem k tomu,že se jednalo o chlapa ve středních letech jednajícího agresivně pochybuju,že paní měla šanci by se nějak účiněji bránit bez použití zbraně a nepochybuju,že se cítila v ohrožení života.
Dle mého ale ctyři měsíce nejistoty jsou dost a ta nejistota tam vzhledem rozhodování naší justice prostě musí bejt a to je smutné.PSAL JSEM,ŽE NECHÁPU JAKÝ MOHOU MÍT VLIV VÝŠE ZMÍNĚNÉ POSUDKY NA VÝVOJ TÉ SITUACE.Paní dle mě jednala naprosto bez debat v rámci NO,před útočníkem se do poslední chvíle snažila utéct a zamknout a bodla ho až v okamžiku kdy se dobíval už přímo k ní a nebylo kam dále utéct.To jako vyšetřujou,jestli ho paní nenalákala k vyražení jejích vchodových dveří,mezitím zavolala policii,pak čekala až bude rozbíjet dveře do pokoje a úmyslně ho zavraždila?I kdyby se znali co to na situaci mění ? Pořád se dotyčný násilím vloupal k ní do bytu a snažil se jí napadnout - tedy tam mohla být oprávněne důvodná obava o život.

Jen pro zajímavost,pokud vás napadá jak jinak mohla paní jednat aby se nemusela bránit a situace se vyvíjela jinak tak sem s tím.
Nebo jak by jste na místě té paní jednali vy, v případě že se vám někdo vyrazí dveře do bytu.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#770 » pon 8. led 2018, 09:30

PV: Jsem rád, že se shodneme na tom, že to státní zástupce dozoruje. A pravděpodobně to bude on, kdo znalecké posudky požaduje, ale pravda v článku se to nepíše.
Jen tak mimo, který znalecký posudek by ti přišel relevantní?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#771 » pon 8. led 2018, 09:37

Zedik: Už jsem to psal na předchozí straně. Zde byli jen dva a existuje jen verze jednoho, takže pokud má PČR postupovat podle § 2 odst. 5 tr. řádu (zjistit stav, o němž není pochyb), tak tu verzi musí ověřit... I kdyby to byly jen stopy DNA na dveřích, tak dřív než za ty 3-4 měsíce výsledky nebudou (do minuty to umí jen Kriminálka NYC, Las Vegas a Miamy).

Gogan: To se pravděpodobně asi pleteš, protože posudky policajti zařizují obvykle sami podle svého uvážení. Spis neznám, tak nevím, jaký posudek chtějí (DNA, věrohodnost, mechanoskopie...).

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#772 » pon 8. led 2018, 10:10

Jo věrohodnost beru. Beru i to, že si policajti chtějí krýt záda než to odloží, ale od toho je právě (měl by být) ten ten SZ, aby posoudil co stačí.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#773 » pon 8. led 2018, 10:13

Posuzuje to PČR (ano, SZ může udělit nějaké pokyny před rozhodnutím, ale primárně má PČR jednat samostatně), SZ může případně ke stížnosti nebo ex offo rozhodnutí PČR zrušit. Pokud dá SZ pokyn k tomu, aby PČR nějak rozhodla (odložení, zahájení), tak pak nemůže rozhodovat o možném opravném prostředku a musí to předat k rozhodnutí vyššímu SZ.



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#774 » pon 8. led 2018, 10:47

P.V.: v podstatě tedy pokud tomu dobře rozumím může se jednat o posudky,zda ty např. dveře opravdu překonal násílím ? Pokud se nepletu tak vypracování posudku by mělo být do dvou měsíců (alespoň pro potřeby soudu to tak je) ne ?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#775 » pon 8. led 2018, 12:38

Třeba... On ten rozbor DNA fakt něco zabere a výzkumáky bývají dost vytížené... Pak třeba ta věrohodnost té paní (tam je taky otázka, kdy byla vyšetření schopna).

Lhůtu k posudku nevím, ale vím o věci, kdy soud čekal na psychiatrický posudek cca 6 měsíců nebo na písmoznalecký přes rok... Vše podle vytíženosti znalců...



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#776 » pon 8. led 2018, 12:41

Přesně tak, 2 měsíce jsou možná tak přáním soudů, když posudky zadávají, v praxi pak záleží na specializaci, ale některé specifické profese jsou klidně otázkou 6-10 měsíců.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#777 » pon 8. led 2018, 13:25

Zde odkaz na jeden z prvních článků: https://moravskoslezsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/zena-v-ostrave-zabila-muze-ktery-se-k-ni-vloupal-do-domu-20170914.html

Citace z článku: " Jak doplnila, muže znala z dřívějška, kdy jí sekal trávu. „Znala jsem ho jen od vidění, jak se jmenoval a kde bydlel, nevím," řekla. Údajně s ním měla několik konfliktů, jednou ji prý dokonce fyzicky napadl.
Žena také mluvila o tom, že jí ukradl dvacet tisíc korun. „Možná si myslel, že mám další peníze a chtěl mi je vzít,” nastínila možný důvod vniknutí do svého domu. "

Tohle je podle mne pro vyšetřovatele informace, kdy je potřeba při vyšetřování nic nezanedbat.
A nezlobte se na mne, ale pokud mi někdo bude sekat trávu, tak jej určitě nebudu znát jen od vidění. A pokud mi někdo ukradne 20k, tak to nejspíš bude znamenat že byl u mne doma a měl nějaký čas si to tam prohlédnout.
Rozumějte, nejsem na ničí straně, ale opatrnosti vyšetřovatelů se vůbec nedivím. Jsou zde minimálně zavádějící informace - ale ty máme samozřejmě jen z médií která mnohdy nedokáží interpretovat vyřčená slova ve stejném měřítku.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#778 » pon 8. led 2018, 15:05

Knop píše:...Nechápu, proč se někdo pohoršuje z toho, že vyrobení mrtvoly s sebou přináší nepříjemnosti a komplikace, i kdyby to třeba bylo 100% morálně i legálně v pořádku.

Než o samotě beze svědků vyrábět doma z padouchů mrtvoly je mnohem lepší si je domů vůbec nepustit. Zajímalo by mě, jestli paní má pořád ve dveřích ty skleněné výplně...

Promiň, ale pak nechápu proč je tu vůbec téma kde se řeší, že si na obranu domova někdo kupuje brokovnici. Nebo proč teda vlastně nosíme, když nejlepší obrana je nikam nechodit :roll:
Tady se nikdo nepohoršuje nad tím, že výroba mrtvoly sebou nese komplikace, ale nad délkou kterou se to vleče.



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#779 » pon 8. led 2018, 15:46

Paztom píše:Přidám sem další případ, ne že by tam bylo řečeno něco zásadního....
https://www.novinky.cz/krimi/459616-zen ... daili.html


Potřeboval bych pomoct s analýzou videa. Já totiž nevím, která z osob byla tou ozbrojenou.
Vedle napadeného sedí žena v červeném. Ta to podle mne není. Pak je tam jedna sedící přímo u tyče, o kterou rozbil násilník tu láhev (aspoň doufám, že ji nerozbil o hlavu poškozeného). Ta by to být mohla, ale je dost blízko.. no a pak sedí jedna žena před ní.
Takže která to byla a jak se to seběhlo? To video je ještě ořezanější než v první dny. Tehdy byl vidět ten otrapa, tak ještě po akci držkuje.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#780 » pon 8. led 2018, 15:50

Už to rozmazali víc... Bouchačku měla ta v červeném. A tu lahev rozbil o hlavu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů