Nutná obrana, krajní nouze...

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#451 » úte 19. črc 2016, 08:16

Je to hodně zajímavé čtení, místy i hodně děsivé. V Praze jsem kupoval v trafice na Černokostelecké 4, mají jich na pultu menší hromadu. Mimochodem, mají i e-shop, lze najít např. přes heureku po zadání názvu hledaného časopisu. Snad to nebude posuzované jako reklama.



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#452 » úte 19. črc 2016, 08:43

Tak jsem prave objednal z eshopu. Tesim se az si to budu moci precist. Preci jen kazde info ohledne KN/NO z realnych pripadu se hodi.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#453 » úte 19. črc 2016, 09:04

65 za časopis a 100 za poštu :D Ne, díky. Ať je to kvalitní čtení jak chce, tak už z principu ne. Pokud to někdo uvidí v elektronické verzi, ať dá prosím vědět. Pak si to mile rád objednám.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#454 » úte 19. črc 2016, 11:42

dočetl jsem to zatím někam za polovinu a můj dojem z toho je, že je to všechno úplně jedno. Záleží na postavení hvězd, směru větru a tom, jak se kterej soudce zrovna vyspí. Možná kdo ho jak podmaže. Hlavně by si to měli přečíst všichni, co by hrdinně přispěchali na pomoc ženě v nouzi nebo usilovně trénujou dvoustřel do hrudi + ránu do palice. A pozor, spousta případů se ani netýká použití střelný zbraně, i tak jde vždycky o průser neskutečných rozměrů.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#455 » úte 19. črc 2016, 12:27

Mnou zminena trafika ma postovne na tisk 39 Kc, pres PPL 50 Kc. Pokud nekdo chce, koupim a poslu v obalce, ale ani ja se nedostanu na mene nez 25 Kc (cena obalky+obycejne psani). Navic, pozadavek na track&trace postovne prorazi, musi se pouzit drazsi sluzba za 46 Kc.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#456 » úte 19. črc 2016, 12:33

SansLogique: já si právě taky vždycky říkám, když tu čtu názory typu já neumím běhat, přece si nenechám dát pěstí, přece nebudu čekat až mě bodne, co když udělá rychlí pohyb do kapsy, nenechám do sebe přece strkat a podobně, že všichni tihle by se velice divili pak u soudu. nebo to nošení druhého zásobníku, taky podle mě nesmysl. ale nikomu to neberu, když se někdo cítí tak lépe ....

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#457 » úte 19. črc 2016, 12:56

Sedmej : Já tě vnesu do mé reality...

Po městě mi tady běhá cca 600 toxikomanů. Statistika pochází od místního protidrogového centra a to je městečko...ne město typu Olomouc...apod...

Už jsi někdy viděl že například za bílého dne si vleze takovej toxík do hospody v obědovém čase a za plného provozu přiloží mačetu na krk hostovi restaurace s prosbou o kapesné ? Budeš v tu chvíli přemýšlet jestli tě jen straší ? Upozorňuju, že toto se stalo. Nebylo to ani řešeno policií. Dneska má to prasisko dítě se sobě podobnou a normální lidi chodí na umělé oplodnění mezitím co tihle se množí úplně mimoděk.

Aktuálně mám 2 kamarády po komplikované zlomenině nohy (jeden motorka, druhý halový fotbálek - oba dva zlomené obě kosti pod kolenem). Tak nateklou nohu a po tak dlouhou dobu jen tak neuvidíš (4 měsíce a pořád to má jak vánočku). Dělá jim problém chůze, natož běh.

Nepovažuj prosím vše za nereálné a spíš se postav na stranu těch, kteří si hledí svého a najednou k nim přiběhne magor, který se dožaduje nějaké věci (tady parkuju já kreténe...uhni, byl jsem tady první...co čumíš na moji ženu...) Apod...

Jsem si naprosto jistý, že mám ve městě minimálně 10lidí o kterých benga ví, nic s nimi nikdy neudělali a ještě jim dělají taxíka domů. Jeden byl v 90.letech u vraždy nožem, odseděl si to za něj někdo jiný, druhý se ve 14letech pokusil držákem na bleskosvod ubodat 10letého kluka apod..Skončil v diagnosťáku a tečka. Má IQ kolem 80, takže...sedět s odkladem prostě nešel. Toto jsou PRVNÍ kterým když nevyhovíš a dostanou tě na zem, tak ti snožmo skočí na hlavu. To mi věř. Poslední, co šel sedět teď napadl chlapa před hospodou teleskopem a šel mu rovnou po hlavě. Nezabil ho jen proto, že chlap měl 110kg a dal si ruce před hlavu. Na ruce měl jelito 3 měsíce. Kapsu naplněnou krví..Druhý co tam stál s ním skončil s rukou, co mu plandala na kůži. Oba znám, vím jak to bylo. Svědků tam bylo dost, proto ten útočník sedí. Nebyl to vyprovokovaný útok. Prostě mu přeskočilo a na piku si šel zařádit ven.

A k takovým se neotočím zády, abych utíkal, natož abych zkoumal, jestli mě chce postrašit, nebo rozpárat od rozkroku až k uchu.

NE

P.S : Nevěřil bys kolik lidí dnes fetuje. Ať už je to tráva, pervitin, LSD nebo jinej bordel...Vsadím se, že máš v okolí uživatele pervitinu a ani o tom nevíš. Považuješ ho prostě jen za roztržitého, prostě takového neškodného blbce a ono je to naopak.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#458 » úte 19. črc 2016, 13:16

jirka87: děkuju za vnesení do tvé reality. :-) já vůbec nezpochybňuju takovou realitu. žiju v Praze.
já jenom zpochybňuju logiku tahat druhý zásobník a úvahy některých zde o oprávněnosti použít střelnou zbraň v rámci zákona. ono jedna věc je, jak vidíš danou situaci ty. a druhá, jak jí vyhodnotí potom soud. aby jsis potom při škrábání brambor v base neříkal, že jsi mu tu podělanou peněženku raději nedal. :-)

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#459 » úte 19. črc 2016, 13:29

Praha je díky své velikosti dost anonymní prostředí jako každé velkoměsto. Čím menší, tím horší. Tady ty lidi potkáváš a sleduješ změny a to o to ani nestojíš...

Jinak souhlas. Pokud ke mě někdo přiběhne ( a píšu to tady opakovaně), že chce peněženku / auto / moje kalhoty. Tak to prostě sundám / předám a nazdar...Stejně mám v peněžence houbeles...Pro 300Kč hotovosti fakt neumřu a doklady vyřídím nové. Jiná věc ovšem je, když by mi někdo máchal 2m přede mnou kudlou jak od Sandokana a dostal bych neodvratný pocit, že mu o majetkové obohacení až tolik nejde.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#460 » úte 19. črc 2016, 13:34

Pro ty, kteří nemohou sehnat - napište na ten mail z předchozí strany.:

Miroslava Vodvářková (vodvarkova@pvsp.cz)

RE: Střelecká revue - speciál o nutné obraně

Dobrý den,

ano, je to možné.

Vaše cena objednávky: 65,-kč

č. účtu: 670100-2209368606/6210

var. symbol: Vaše telefonní číslo

specifický symbol:7001

konstantní symbol: 0379

do zprávy pro příjemce uveďte prosím své příjmení

Po připsání částky na náš účet, může být objednávka vyřízena.

Prosím adresu, kam časopis zaslat. Děkuji.

S pozdravem

Miroslava Vodvářková

vodvarkova@pvsp.cz
Pražská vydavatelská společnost s.r.o.
Na Poříčí 1048/28-30
110 00 Praha 1

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#461 » úte 19. črc 2016, 13:45

jirka87: souhlasím s tím co píšeš.
jen bych neřekl, že čím menší tím horší. naopak co mě přišlo v mém rodném městě už nebezpečné (15tis. obyvatel), to nyní v Praze považuju za běžné a vůbec mě to nerozhodí.
hlavně, jak říká jeden můj kamarád: "nejhorší smrt je z vyděšení". :-) když tu občas čtu, jak se kdo chystá bránit, vždycky si na tu větu vzpomenu.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#462 » úte 19. črc 2016, 17:14

ještě bych doplnil, že se tam ukazuje i ta tradovaná "pravda", že je potřeba, aby existovala jenom jedna verze a to ta moje, je to docela zásadní.
Ovšem když vás přepadne těch magorů víc, je docela oříšek postřílet všechny a ještě tak, aby se to dalo vykládat jako sebeobrana. Když se dočtete názor soudce nebo státního zástupce, už nevím přesně, že to nemůže být nutná obrana, protože se střílelo z větší vzdálenosti než 0,5 m, tak jako co s takovým exemplářem.
Ono nakonec třeba po X letech a u nejvyššího soudu vyhrajete, ale ty roky tahanic, těch peněz co to stojí a možná si i posedíte v base, třeba kvůli tomu přijdete o práci, v důsledku toho třeba i o byt, rodinu a co já vím co všechno...



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#463 » úte 19. črc 2016, 19:45

SansLogique píše:....Hlavně by si to měli přečíst všichni, co by hrdinně přispěchali na pomoc ženě v nouzi nebo usilovně trénujou dvoustřel do hrudi + ránu do palice. A pozor, spousta případů se ani netýká použití střelný zbraně, i tak jde vždycky o průser neskutečných rozměrů.


http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/162718-dalsi-utok-ve-francii-marocan-pobodal-matku-a-jeji-dcery-byly-pry-malo-oblecene/
teď mi řekni, v takovém případě je tedy lepší nezasahovat aby člověk neměl opletačky?
smutnou pravdou je,že se svět v kravskou prdel obrací čím dál víc.což bohužel i dosvědčuje další dnešní případ toho afghánce se sekyrou ve vlaku,kterého policajti sundali. myslím tím dovětek v článku ,že policisté jsou prošetřováni jestli bylo bezpodmínečně nutné střílet..
co na tohle říct no ..zřejmě mu měli bez ohledu na sekeru a ctyři težce raněné zkusit domluvit. a v tomhle vidím zásadní problém.
ja bych se přikláněl k izraelskemu modelu,který vidím jako jediný funkčni.a i přesto ,že tam má zbran kde kdo tak se lidi nestřílí na potkání za každé strčení nebo hádku

jelikož je tu určitě několik lidí z ozbrojených složek zajímal by mě jejich názor jak reagovat ...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#464 » úte 19. črc 2016, 19:51

Sedmej píše:jirka87: souhlasím s tím co píšeš.
jen bych neřekl, že čím menší tím horší. naopak co mě přišlo v mém rodném městě už nebezpečné (15tis. obyvatel), to nyní v Praze považuju za běžné a vůbec mě to nerozhodí.
hlavně, jak říká jeden můj kamarád: "nejhorší smrt je z vyděšení". :-) když tu občas čtu, jak se kdo chystá bránit, vždycky si na tu větu vzpomenu.


:-) Vidis... Ja, jako pubertak, mel taky pocit, jak ta Praha musi byt nebezpecny mesto... Kazdou chvili v TV neco o kapsarich, vrazdach a ja nevim co... No a pak jsem sem prisel a zjistil jsem, ze proti memu rodnemu mestu je nocni Vaclavak takovy lazensky parcik :-)
Nutno rict, ze v te dobe u nas spolu souperili 2 pristehovalecke mensiny o monopol na drogovou cestu do Nemecka, Rusove s Ukrajincema a cikanama o prostituci a monopol na ni a vsichni o mistni zabavni "prumysl". Do toho jeste mluvili mistni autickari a korunovali to sveho casu vekslaci...
Akce tipu rozstrileny auto s mistnim vekslakem - dostal jich 7 do kozichu (jako v Sarajevu) a prezil.
O par let pozdeji zastrelenej cikan Jugosem, nasledne Jugosi obkliceny v baraku cikanama, cikani policajtama a Jugos stejne zdrhnul.
Pak byl obzalovanej z vrazdy, hajil ho Sokol a nikdy ho nechytili :-) Atd... Atd... No raj na zemi :-)
Nevim, myslim, ze na smrt z vydeseni jsem pripraven :-)



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#465 » úte 19. črc 2016, 19:54

zedik - mám kolegu v SRN, dneska jsem s ním mluvil, taky o tom Afghánským sekerníkovi a oni tam prej v médiích hlavně řeší, že ho měli pacifikovat pepřákem a ne ho odprásknout. Těm už není pomoci.
Jinak si to každej musí rozhodnout sám, já tě úplně chápu a rozhodně nerozporuju morální stanoviska všech pomahačů, akorát je třeba mít na paměti, že každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů