Nutná obrana, krajní nouze...



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#481 » ned 24. črc 2016, 10:59

SansLogique píše:jaká je u nás pravděpodobnost, že žadatel o peněženku vytáhne pistoli a ještě k tomu až potom, co požádal o peněženku a nebylo mu vyhověno? Já osobně to odhaduju na stejný procento, jako že vám na hlavu spadne Boeing 747.


To je fakt. Ona samotná pravděpodobnost, že někdy budu potřebovat zbraň na ulici je mnohem menší, než riziko že mě zabije opilec v autě, infarkt, mrtvice, vdechnuté jídlo. Jenže tu zbraň právě nosím z toho důvodu, abych i toto minimální riziko vyloučil. Stejně jako jezdím předvídavě, sportuji, jím zdravě, měřím si tlak a nemluvím s plnou pusou :lol:



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#482 » pát 12. srp 2016, 12:02

Paulus píše:JInak poselství mého přístěvku bylo, zbytečně koflitgy nezačínat a snažit se je vyřešit klidnou formou i za cenu vykydání sraček na vlastní hlavu. Pochopili jen někteří...

Ok, to ale znamená že se ani nesmíte otáčet za ženskýma:
Lékař (55) postával ve tři čtvrtě na jednu v noci na autobusové zastávce a čekal na spoj. Kvůli tomu, že se ohlédl za neznámou dívkou, dostal od mladíka, který právě vystoupil z autobusu, pořádnou nakládačku. Do lékaře dvě minuty bušil pěstmi a kopal do něj. Lékař měl mimo jiné mnohočetné zlomeniny kostí v obličeji, včetně spodin obou očnic a vykloubené rameno. .......
Nezačínat konflikty holt vždy neznamená že i tak nevzniknou. To je asi poselství těch ostatních příspěvků, ale jinak souhlas.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#483 » pát 7. říj 2016, 09:05

Samozřejmě netuším,jak to přesně bylo, ale ze zdůvodnění rozsudku hádám, že pan soudce zřejmě o nečem takovém, jako je nutná obrana, ještě neslyšel https://www.novinky.cz/krimi/416776-tax ... minku.html

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#484 » pát 7. říj 2016, 09:20

No, je jasné, že kvůli tahanici o klíčky od auta asi střílet nejde. A chtělo by to vidět celý spis, ne jen líčení na pár řádků na webu.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#485 » pát 7. říj 2016, 09:31

Nevíme, kdo byl útočník (věk, postava) a jeho kumpáni.
Že by na 60m nebyla slyšet rána (pokud by byla venku, i když nevíme, jak to v okolí vypadá)? Co jsme bouchali s plynovkou světlice,tak to byly slušný rány...
A taky by chtělo znát přesné znění posudku.
Naposledy upravil(a) P.V. dne pát 7. říj 2016, 09:34, celkem upraveno 1 x.



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#486 » pát 7. říj 2016, 09:31

:arrow: SansLogique

Než začneš soudit, raději si nejprve přečti celou zprávu. Problém je hlavně v tomu, že se celá věc dle soudu odehrála diametrálně jinak, než jak ji vylíčil odsouzený.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#487 » pát 7. říj 2016, 11:00

Je mi úplně jedno, jak to bylo. Jde o to, že je to zase klasická ukázka našeho soudnictví, tolikrát popsaná třeba ve speciálu SR. Prostě musíme mu dát aspoň podmínku, protože ho přece střelil do ksichtu plynovkou.
Buď to byla NO, a pak musí být jedno, i kdyby mu tu palici ustřelil brokovnicí, nebo to byl od něj pokus o těžký ublížení na zdraví a pak je podmínka fakt málo.
Mně ovšem ta varianta, že se otočil na sedadle a jen tak pro nic za nic ho střelil z 5 cm do obličeje nepřipadá zrovna pravděpodobná. Ostatně ono se točit na sedadle řidiče dozadu a natáhnout tam ruku není úplně jednoduchý.
V opačném případě je mi putna, jestli ho chtěli rovnou zabít, zmrzačit nebo mu "jenom" ukrást auto.
Je to obrana života, zdraví nebo majetku!

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#488 » pát 7. říj 2016, 12:38

SansLogique: Tak si v tom speciálu nalistuj ten případ s kopáním do dveří, nadáváním a následným ublížením na zdraví. A pozorně si ho několikrát přečti. (Nemám ten speciál tady, tak nenapíšu přesně stránku a název ...)

Já nevím, jestli to byla NO. Pokud to víš a jsi si jistý, hlas se jako svědek obhajoby.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#489 » pát 7. říj 2016, 12:52

Já bych byl se souzením taxikáře o dost opatrnější. Sice jsem tuto profesi nikdy nevykonával, ale v pozici zákazníka jsem "párkrát" byl a nejel jsem zrovna z filatelistické výstavy. Mám vcelku reálnou představu, jací borci se mu nacpali do tága kolem půl jedný v noci a v jakým byli stavu. Pokud by se jednalo o normální zákazníky, tak k žádnému incidentu nedojde neboť jednoduše nastoupí, nechají se odvézt, zaplatí, vystoupí, sbohem... A to se evidentně nestalo a dost pochybuju o tom, že by si chtěl taxikář přilepšit před vánoci ozbrojeným loupežným přepadením tří nebohých zákazníků pomocí plynové pistole...
Ale... jen čert a zúčastnění vědí, jak to doopravdy bylo.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#490 » pát 7. říj 2016, 13:27

RomanB74 : nebo se taky pan taxikář snažil napálit cenu a oni to odmítli, tak se domáhal zaplacení plynovkou. umím si představit několik variant, kdy vystřelil a nemusel vůbec být v právu ...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#491 » pát 7. říj 2016, 14:02

Přestaňte si vymýšlet Sci-Fi scénáře a držte se tématu a faktů.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#492 » pát 7. říj 2016, 15:12

kolombo - máš problém pochopit vcelku jednoduchej text? Nebudu to psát celý znova.

Jinak pokud někdo věří tomu, že starej taxikář se domáhal na třech chlapech zaplacení přemrštěný ceny pomocí plynovky s prošlejma nábojkama, tak samozřejmě může.
Nicméně v tom případě ovšem neměl dostat podmínku, ale měli ho zavřít natvrdo buď do lochu, nebo spíš do Bohnic.

Uživatelský avatar
WheelMan
Příspěvky: 5

Příspěvek#493 » úte 18. říj 2016, 22:48

Zdravím, mám trochu specifický dotaz.. Jsem ozbrojený vozíčkář a projíždím si případy, kdy se jedná o KN, NO, ale nikde jsem nenašel případ, kde by se jednalo o vozíčkáře.. Kupříkladu, šel (jel, síla zvyku používat šel :D) jsem v noci, spíš nad ránem, a docela nametený, agresivní týpek po mně chtěl cíga a nějaké drobné, odbyl jsem ho cigaretou (okolo bylo pár lidí, takže si netroufl na nějaké napadnutí). Jde mi hlavně o to, kdyby mě napadl holýma rukama a já bych použil zbraň, jak by se na to díval soudce. Případně, nevíte někdo o nějakém případu ? Protože, jak se dívám na dnešní soudy, tak by mi řekli, co jsem jako vozíčkář dělal tak pozdě venku :D (vtipek..)



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#494 » úte 18. říj 2016, 23:53

WheelMan: Ne, by ti rekli ze jsi mel utect.... (ne, to neni cerny humor, ale nase soudnictvi).

Uživatelský avatar
WheelMan
Příspěvky: 5

Příspěvek#495 » stř 19. říj 2016, 00:19

kk: to mě napadlo taky :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Patton a 26 hostů