Nutná obrana, krajní nouze...



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#541 » úte 25. říj 2016, 15:57

mikymoto: Proleti a to je ten problem. Lepsi by byly broky, ale ty zas pro zmenu maji rozptyl. Ikdyz na kratkou vzdalenost by to nemuselo byt tak hrozny.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#542 » úte 25. říj 2016, 16:27

A jakou výhodu pak má brokovnice, když v ní mám jednotnou střelu ?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#543 » úte 25. říj 2016, 16:51

Zastavovaci efekt, lol



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#544 » úte 25. říj 2016, 17:03

kolombo píše:A jakou výhodu pak má brokovnice, když v ní mám jednotnou střelu ?

Předpokládám že díra v pupku o průměru skoro 2 cm už pacifikuje i toho největšího drsňáka s výjimkou Chucka Norrise. Ovšem reálnost nošení brokovnice pod dlouhým pláštěm je dle mého mínění tak trochu sci-fi. V případě obrany domova bych už to bral jako reálnější možnost.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#545 » úte 25. říj 2016, 17:29

kk píše:jirka87: vidis, ja byt soudce tak budu resit, zda bylo pouziti sily opravene a ne jeslti nosis pod kabatem delo nebo klacek, to je tvoje vec a pokud jsi byl v pravu, ma utocnik proste smulu, on zacal nezakonou vec...

a proto nemůžeš být soudcem, protože u toho moc přemýšlíš....
U vlastní rodiny vím o případu, kde paní soudkyně uznala výpověď svědkyně, která výpověď několikrát změnila, případně tvrdila, že už si nepamatuje odkud vzala dost velký obnos peněz... Naštěstí nešlo o vězení, ale i tak nakonec vyhrála ta špatná strana....

Krátká brokovnice sice nemá rozptyl jako ve filmech/hrách, ale i tak je v závislosti na zahrdlení rozptyl solidní. Na cca 5m si ale nemyslím, že by šance zranit nezúčastněné byla o tolik větší, než ho prostřelit devítkou.... Slug je úplně jiná kategorie a když jsem viděl co to udělá i na 25mz krátké hlavně, tak bych to nikde, jde jsou nezúčastněné osoby fakt nepoužíval...

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#546 » úte 25. říj 2016, 17:50

mikymoto píše:Předpokládám že díra v pupku o průměru skoro 2 cm už pacifikuje i toho největšího drsňáka s výjimkou Chucka Norrise.


Vím, nemám citovat předcházející příspěvky, ale tohle do kamene tesat :-D U cigára na balkóně jsem chytl takový záchvat smíchu (četl jsem to na mobilu),že si moja myslela, že mi cvaklo :-D

Hoši, vy jste se toho chytli jak tuhý metabolický produkt košile a to je dobře, to mě baví. Meritum věci u tohohle bylo, jestli kalibr je a nebo není důležitá součást protistrany..že by se na tom otáčeli - že nejsem normální nosit Deserta za pasem. Podle mě zas není normální někoho dostat do situace, že toho Deserta/zbraň musel vytáhnout.

Důležité pro mě v tuto chvíli je, že nosit smíme. V okolních státech to už tak veselé není. A vůbec...do situace abych to musel použít, se fakt dostat nechci. A až to přijde, je v řiti jak útočník, tak obránce svého života.

Nicméně, mě udivuje, že mezi sebou nemáme třeba právníka..Kolik je tu členů ? Někdo tady přece musí mít s právem praktickou zkušenost :)

P.S : TO s tím slugem byl jen příměr a Miky...ty už mi tohle nedělej :-D



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#547 » úte 25. říj 2016, 18:29

Právník ti ale nikdy neřekne jak to dopadne, řekne ti jen svůj názor na výklad práva a pak ti řekne, že soudce to může vidět jinak.... Takže se tu o tom můžeme bavit maximálně v teoretické rovině...
Lidé jsou různí a je mezi námi spousta blbců a to i mezi soudci... Musel bych vyzpovídat hodně soudců, abys dostal nějakou trochu směrodatnou odpověď...

Sám za sebe bych s tebou souhlasil, že je jedno co použiješ, pokud jsi opravdu musel a i zákon to tak vidí, ale soudce nejsem....

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#548 » úte 25. říj 2016, 20:32

Prakticky až po složení zkoušek a nákupu pistole, jsem si jasně seřadil priority...

1) Pokud chce prachy...drbat. Hoď po něm peněženku a pakuj se.
2) Pokud chce "bitvu", ustup
3) Pokud to jde, zdrhej
4) Pokud ne, dělej co musíš abys přežil

Konfliktům se vyhýbat, nedělat ramena, vyklidnit...Když to nezabírá, není čas volat benga...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#549 » úte 25. říj 2016, 21:03

No u mě třeba ze zdravotních důvodů bod č. 3 nelze, skoro nikomu neuteču a když už tak ne daleko....
Zlodějů se třeba ani tak moc nebojím, radši mu dám těch pár stovek co u sebe nosím. Víc se bojím třeba feťáků kvůli jejich nepředvídatelnosti....
Jinak pokud bude chtít bitvu tak se bude těžko ustupovat, pokud nejsi rychlejší a hlavně ho neuklidníš.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#550 » úte 25. říj 2016, 21:27

jirka87: mam to podobne ... proste prevence, vyhybat se konfliktu, asi jako v srpnu, mel jsem co delat se uklidnit, ale nastesti pomohlo vzit tel. do ruky a zavolat poldy a frajer se uklidnil...



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#551 » úte 25. říj 2016, 21:47

dost by mě zajímala situace, kdy na vás vyběhne nějakej blbec v tý masce klauna .myslím ,že je jen otázka času než to někdo z nosičů zažije a opravdu bych to nechtěl být já.

1)na jednu stranu dle zákona celkem jasná situace, kdy probíhá trvající útok třeba s pálkou/pilou/nožem/kladivem
2)na druhou stranu už vidím mediální hysterii kdyby ten debil byl třeba 14ti letý kluk

mít zrovna u sebe tak bych asi nečekal,jestli si někdo dělá srandu nebo to do člověka fakt vrazí viz. případy v německu.a vůbec bych si nebyl jistej jak tohle posoudí soudce/statní zástupce (dyť přece každej z internetu ví,že je to jen sranda ne? )



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#552 » úte 25. říj 2016, 22:05

Tak v Merkelstánu to už maj za sebou a bude to o to větší prča, že debilovi bylo 16 a pobodal ho 14letej. Akorát že prej to je taky pěknej vejlupek... http://zpravy.idnes.cz/nemec-v-masce-kl ... anicni_fka
Teď budou řešit, jestli to byla NO.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#553 » úte 25. říj 2016, 22:31

Jo, došlo k tomu dřív než jsem čekal...

Taky jsem se na xichtbuku dočetl v jednom hysterickém příspěvku Češky, co žije v D, že klauni tam zavraždili už spoustu lidí... Takže se tomu ubodání fakt nedivím...



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#554 » stř 26. říj 2016, 06:00

[quote="jirka87"]Prakticky až po složení zkoušek a nákupu pistole, jsem si jasně seřadil priority...

1) Pokud chce prachy...drbat. Hoď po něm peněženku a pakuj se.
2) Pokud chce "bitvu", ustup
3) Pokud to jde, zdrhej
4) Pokud ne, dělej co musíš abys přežil

Konfliktům se vyhýbat, nedělat ramena, vyklidnit...Když to nezabírá, není čas volat benga...[/quote]

Absolutni souhlas, mimo bodu 1. Nejsem stavenej na rozdavani penez na potkani. Zalezi taky na tom, kdo je se mnou a zda je utocnik ozbrojen a cim. Potom volim z tvych variant s tim, ze muj mezistupen je obuch. Umoznuje branit sva prava tam, kde ruce jsou malo a kulka moc. Penezenku se snazim po lidech hazet co nejmene :D Strelivo je drahy.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#555 » stř 26. říj 2016, 06:17

Taky si myslím, že odevzdat bez řečí peněženku s penězi, platební kartou a části dokladů, není úplně to správné.

Minimálně to není dostatečně výchovné pro toho, kdo si o ni říká. Ukradenou peněženkou to začíná a vražděním taxikářů a důchodců to končí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů