Hromadné ZP ??



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#1 » pát 1. led 2010, 12:16

Ahoj všichni
chtěl jsem se zeptat, zda někdo z vás nevíte jak to chodí s ZP pro Policici a to i městskou ?

Musejí dělat také jednotlivě zkoušky na ZP ?
Zdá se mi to divné, co když někdo zkoušku neudělá ?
Propustí ho, protože vlastně nemůže používat zbraň ?

Tahle otázka mne napadla v souvislosti s partičkou, která se nazývala Lidová milice.
Ta vlastně měla velkou spoustu členů a nevěřím, že by všichni měli ZP a přitom byli relativně slušně vyzbrojení.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 21:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#2 » pát 1. led 2010, 12:26

Policie, to nevím. Bohužel kámoše, co jsem tam měl se už nezeptám, ale vím, že si musel dělat svůj ZP, aby mohl chodit normálně střílet jako soukromá osoba.
MP - nemají náhodou ZP sk.D? Jsou to přece jen "normální" zaměstnanci, ale hádat se nebudu ;)
LM - v té době než na nějakých zkouškách na ZP záleželo na úplně jiných věcech - stranické příslušnosti, vlezdoprdelství, bonzáctví a bezpáteřnosti. jinak asi stačilo absolvování ZVS a možná potom nějaké školení. :?: Proti komu by taky asi tak stříleli? Jen proti bezbranným, nespokojeným občanům. :evil:



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#3 » pát 1. led 2010, 12:56

Já vím, že MP mají ZP skupiny "D", ale snad musejí také absolvovat zkoušky, nebo ne ?
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 21:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pát 1. led 2010, 13:32

samozřejmě - dneska už se snad ZP nerozdává jen proto že je někdo u MP ( i když to tak někdy vypadá :( )



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 1. led 2010, 14:05

Příslušníci Policie také vykonávají zkoušky na ZP. Když jsem je nedávno dělal, tak tam se mnou byli 3 policajti. 2 od MP a jeden státní. Samozřejmě dělali skupinu D



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#6 » pát 1. led 2010, 14:09

No a když by to náhodou neudělali, myslíš, že dostanou "padáka".
Asi ne, já mám dojem, že se to prostě pro jisté skupiny dá koupit.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 21:59, celkem upraveno 1 x.



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pát 1. led 2010, 14:11

Kámoš je u Policie a pokud neudělají, tak nedostanou zbraň, za tohle nevyhazují. Myslím, že to mají hrazené zaměstnavatelem, ale tuším jen do určitého počtu pokusů :lol: No a když jsem byl na té zkoušce, samozřejmě to záleží na komisaři, ale nevypadalo to, že by měli nějaké úlevy, nešetřil je a myslím, že jeden z nich to neudělal

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 4. led 2010, 09:43

ZP se týká jenom měšťáků. Zbraně PČR nepodléhají zbrojnímu zákonu (ten všichni známe, ne? :o) ), takže k výkonu služby státní polda ZP nepotřebuje. Dělají si ho jenom když chtějí mít vlastní zbraň v civilu.

Jinak za bolševika to bylo tak, že ZP měl podnik a zbraň moh dát do používání de facto komukoliv (teda kdo splňoval podmínky, který celkem trefně vyjmenoval Missak). Používač zbraně moh bejt, a ve většině případů i byl, i úplnej negramotnej blb.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#9 » pon 4. led 2010, 10:23

no ono u LM bylo určitě podmínkou absolvování ZVS a LM mívali i nějaká cvičení. takže ZP asi neměli, ale nějakému "zacházení" se zbraní se asi učili. nakolik to bylo bezpečné si dokážu představit, zejména když to bývalo docela určitě často chlastací.
s těmi podniky souhlasím, na to jsem zapomněl, nevím, zda všechny, ale některé mívali služební zbraň, která byla přidělována. otec dělal na vojenském oddělení v Meoptě jako konstruktér a pokud vezl něco tajného, tak jakési plivátko dostal (asi 3x za ty roky, co pamatuju). ale tam bylo potřeba prověření, což měl s ohledem na svou práci i jako nestraník.

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 4. led 2010, 10:49

No právě že se nejednalo jenom o LM.
Pamatuju na ségru, když poprvé přišla domu s igelitkou plnou valut a mezi nima měla hozený pouzdro s krochnou. Ještě vyfasovala koženou tašku s řetízkem, ale s tím se jí nechtělo prej tahat :-D
Prověřovali si ty lidi určitě, ale bohužel kádrově a ne znalostně.

BTW: Do Meopty nám zařídili, že budeme chodit do jídelny, když naší zrušili. Vrátnejch tam bylo snad víc, než dělníků a krochnu měli všichni. Když nás pár prohledali, jestli pod bundou nepronášíme zaměřovač do tanku, tak jsme tam chodit přestali :D



icks
Příspěvky: 30

Příspěvek#11 » úte 5. led 2010, 12:35

To že v Policii ČR ZP nedělají je pravda. Mají vlastní služební výcvik. Bohužel většina policajtů neviděla zbrojní zákon ani z rychlíku, což je docela zajímavé. :x



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » úte 5. led 2010, 14:17

Já znám hodně policajtů (polovina naší ZŠ šla na policejní školu) a musím říct, že jsou zodpovědní a hodně z nich střílí i IPSC :)



davidek182
Příspěvky: 2

Příspěvek#13 » stř 28. dub 2010, 18:15

MP dělá v rámci základní odborné přípravy ZP sk. D (který jim hradí zaměstnavatel. mají možnost udělat si v rámci zkoušky i ostatní skupiny, ovšem za ty už si musí zaplatit) a musí splnit zákonem dané podmínky a zkoušky stejně tak, jako každý jiný žadatel o získání ZP. Přiznám, že nevím, jaký je další postup v případě, že ty zkoušky nesplní. Na toto snad odpoví nějáký strážník, co u MP pracuje.

Co se týká PČR, tak ti pro výkon povolání ZP mít nemusí, jelikož se na ně nevztahuje zákon o zbraních (proto většina z nich ten zákon moc nezná, ale je spousta těch, co mají svůj soukromý ZP a zákon o zbraních znají velmi dobře). Použití zbraně policistou se řídí zákonem o Policii. Policista zbraň získá po absolvování kurzu, ve kterém prokáže znalost podmínek použití zbraně podle zákona o Policii a dále znalost bezpečné manipulace se zbraní a střelby na cíl. Svoje střelecké dovednosti potom zdokonaluje na pravidelných střelbách (to píšu proto, aby si někteří lidé nemysleli, že získáním zbraně končí policejní střelecký výcvik a policisté netrefí ani stodolu). Pokud policista nesplní podmínky kurzu pro získání zbraně, tak zbraň nedostane a kurz si prostě zopakuje.

Tolik k tomuto tématu. Pokud máte nějáké otázky, tak se ptejte. Pokud budu vědět, tak odpovím.



Luky
Příspěvky: 19

Příspěvek#14 » čtv 29. dub 2010, 08:55

Já jsem na vojně taky neměl ZP, takže si myslím, že LM na tom byli stejně jako záklaďáci.



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#15 » čtv 29. dub 2010, 18:13

ja kdyz delal zkousky na ZP byli tam 2 policajti a jeden v civilu.. tamti meli uniformu a delali si D. a jeden to neudelal a do konce si i radili :D.. ale ten jeden to neudelal no.. takze policajti delaj normalne ZP taky a kdyz sem byl na policii si vyzvednout ZP tak tam cekali statni u useku zbrane a strelivo. takze delaj taky. a kdyz neudelaj tak nvm no. Oni to maj jako soucast asi i nejakyho nechci rici prijmaciho rizeni ale kdyz je ve zkusebni dobe tak ZP asi mit musi. cili si myslim ze by jinak mohl mit "padaka" ale nevim jak to je.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů

cron