spolehlivost



mistrkarbanu
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » stř 27. led 2010, 14:20

Chtěl bych se zeptat. Před 2,5 roky se mi stala nemilá věc. Byl jsem ještě mladý a na demonstraci jsem zažil pořádnou strkanici s jedním dědkem. Policajti sebrali samozřejmě mě a obžalovali mě z výtržnictví. Soud ovšem mě neuznal vinným a věc poslal na městský úřad. Dostal jsem pokutu a byl jsem uznán viným z přestupku proti občanskému soužití. Chci se zeptat, že toto nespadá do bezúhonosti, i když jsem byl jen obžalován a neuznán viným z trestného činu a obžaloby jsem byl de facto zprostěn. bude mi to bránit v nabití zbrojního průkazu?(u spolehlivosti to musí být víc jak jeden přestupek, takže by to vadit nemělo)



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 27. led 2010, 14:24

(1) Za spolehlivého podle tohoto zákona se nepovažuje ten,

c) kdo pro vnitřní pořádek a bezpečnost představuje vážné nebezpečí svým jednáním, za které byl v posledních třech letech pravomocně uznán vinným ze spáchání více než jednoho přestupku
1. na úseku zbraní a střeliva,
2. na úseku používání výbušnin,
3. na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi,
4. na úseku obrany České republiky,
5. proti veřejnému pořádku,
6. proti občanskému soužití,
7. proti majetku, nebo
8. na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství tím, že úmyslně neoprávněně zasáhl do výkonu práva myslivosti nebo do výkonu rybářského práva anebo úmyslně lovil zvěř nebo chytal ryby v době hájení.


Ty máš jeden přestupek, takže by to prošlo

Bezúhonnost se vztahuje na trestné činy a ty nemáš. Máš "jen" přestupek

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#3 » stř 27. led 2010, 17:52

A za pul roku nebudes mit ani ten. :)



JohnnyR
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » pát 28. srp 2020, 15:36

Zdravím, chci se zeptat mám za sebou úspěšně zkoušky na ZP. Chci se zeptat mám nějaké resty z mládí exekuce a nezaplacenou pokutu. Bude mi vydán ZP když mě připustili ke zkouškám nebo mě budou teprve lustrovat? Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#5 » pát 28. srp 2020, 17:33

"test" spolehlivosti tě teprve čeká při podání žádosti o vydání ZP. To, že tě pustili na zkoušku, nic neznamená.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#6 » pát 28. srp 2020, 18:44

Než se to rozjede duplicitně, viewtopic.php?f=57&t=12352&p=232206#p232206

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů