Bezúhonnost

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#61 » pát 22. srp 2014, 13:00

podle me budes bezuhonny 100% 16.12.2015. Nasledne si to nech i ,,vymazat´´ z rejstriku..... protoze i podminka je pravomocne odsouzeni ;)

3. neuplynuly alespoň 3 roky, jestliže bylo upuštěno od potrestání, podmíněně upuštěno od potrestání s dohledem, upuštěno od uložení trestního opatření mladistvému anebo podmíněně upuštěno od uložení trestního opatření mladistvému nebo byla sice vyslovena vina, ale nebyl uložen trest v trestním řízení, v němž došlo k pokračování trestního stíhání na žádost obviněného anebo obžalovaného



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#62 » pát 22. srp 2014, 17:16

Já tvrdím, že to bude 5 let, protože § 146 je úmyslný trestný čin proti zdraví > § 22 odst. 1 písm. c) bod 2) ZoZ.
Záleží, jestli šlo o "Podmíněný odklad výkonu trestu odnětí svobody" (podmínka), nebo jinou možnost podle bodu 3) ZoZ (upuštěno od potrestání, podmíněně upuštěno od potrestání s dohledem).

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#63 » pát 22. srp 2014, 18:20

Jeste je moznost podminene zastaveni stihani, ktere je za 3 roky "bez". Je treba upresnit ten trest. Podminka sama o sobe trestem neni a samoucelne neexistuje



satanius
Příspěvky: 4

Příspěvek#64 » pát 29. srp 2014, 20:11

Zdravím.
Chtěl jsem se zeptat jestli je možnost žádat o zbrojní průkaz zda-li bylo podmínečně upuštěno od trestního stíhání.
Díky za radu



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#65 » pát 29. srp 2014, 21:20

Žádat jistě můžeš. Ale jestli dobře rozumím tvému stavu, tak nedostaneš, pokud od toho upuštění neuplynuly už alespoň 3 roky. Viz paragraf 22 a spolehlivost (konkrétně 1c3):
neuplynuly alespoň 3 roky, jestliže bylo upuštěno od potrestání, podmíněně upuštěno od potrestání s dohledem, upuštěno od uložení trestního opatření mladistvému anebo podmíněně upuštěno od uložení trestního opatření mladistvému nebo byla sice vyslovena vina, ale nebyl uložen trest v trestním řízení, v němž došlo k pokračování trestního stíhání na žádost obviněného anebo obžalovaného 11e), nebo nebylo uloženo trestní opatření poté, co bylo odstoupeno od trestního stíhání mladistvého podle zvláštního právního předpisu 11f), nebo



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#66 » pát 29. srp 2014, 21:24

(1) Za spolehlivého podle tohoto zákona se nepovažuje ten,
a) jehož trestní stíhání pro úmyslný trestný čin bylo pravomocně podmíněně zastaveno nebo bylo pravomocně rozhodnuto o podmíněném odložení návrhu na potrestání, a dosud neuplynula zkušební doba nebo lhůta, v níž má být rozhodnuto, zda se osvědčil,

Záleží na tom, kdy jste se osvědčil, pokud se bude jednat o podmíněné zastavení trestního stíhání.
Také tedy na tom, k čemu vlastně došlo, protože "podmíněné upuštění od tr. stíhání" není.



satanius
Příspěvky: 4

Příspěvek#67 » pon 1. zář 2014, 12:31

Koukal jsem do zákona o zbraních a všude se tam mluví o podmínečném upuštění od trestu. Ale mě nebylo upuštěno od trestu ale trestního stíhání dle §307 Podmíněné zastavení trestního stíhání. Proto mi není jasné jestli lze nebo nelze.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#68 » pon 1. zář 2014, 13:03

Jednalo se o nedbalostní nebo úmyslný trestný čin?
Musím se jinak opakovat:
§ 23 (1) Za spolehlivého podle tohoto zákona se nepovažuje ten,
a) jehož trestní stíhání pro úmyslný trestný čin bylo pravomocně podmíněně zastaveno nebo bylo pravomocně rozhodnuto o podmíněném odložení návrhu na potrestání, a dosud neuplynula zkušební doba nebo lhůta, v níž má být rozhodnuto, zda se osvědčil,

Z toho vyplývá, že v případě podmíněného zastavení tr. stíhání za nedbalostní tr. čin nepozbývá osoba spolehlivosti ani bezúhonnosti.
:?: :?



satanius
Příspěvky: 4

Příspěvek#69 » čtv 4. zář 2014, 18:01

z papírů ze soudu se dočítám,že to nebyl trestný čin,ale přečin z max sazbou 3 roky. Ale nemohu se dočíst zda to byl úmysl nebo nedbalostní.ale ....
Přečiny jsou všechny nedbalostní trestné činy a ty úmyslné trestné činy, na něž trestní zákon stanoví trest odnětí svobody s horní hranicí trestní sazby do pěti let (§ 14 odst. 2). Ostatní trestné činy se pak nazývají zločiny.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#70 » čtv 4. zář 2014, 18:39

To víme, proto to nevylučuje úmyslný tč. Snad přeci musíte vědět, z čeho jste byl obviněn? Protože když bylo trestní stíhání byť podmíněně zastaveno, muselo být pro nějaký skutek také zahájeno :mrgreen:



Michaela
Příspěvky: 4

Příspěvek#71 » pát 12. zář 2014, 14:41

Dobry den, mela bych par dotazu. Driv jsem byla odsouzena za drogy, dostala jsem podminku, ale vsechno probeho v poradku. A dneska uz mam cisty trestni rejstrik. Takze pokud udelam testy, nemelo by mi nic stat v ceste k ziskani zbrojniho prukazu, jenze ja si koncem srpna podala prihlasku k testum a pred tydnem me odsoudili tady v Rakousku opet za drogy. Dostala jsem podminku 9mesicu na 3roky. Byla jsem drogove zavisla, ale uz tri roky drogy neberu a ten druhy trest. Byla jsem se spatnym clovekem na spatnem miste. Co nadelam. Nicmene mam rada zbrane, rada strilim a rada bych si udelala ZP. Zakon jsem procitala a neni mi z toho jasne, co z toho pro me vypliva. Muzete mi prosim poradit. Mam delat koncem zari zkousky a nerada bych tam prisla naucena a oni mi rekli, ze mam smulu. Poradte mi prosim. Dekuji mnohokrat.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#72 » pát 12. zář 2014, 14:51

To je otázka nejen na bezúhonnost, ale i na spolehlivost, kde se mluví o prokazatelném užívání návykových látek. Časové lhůty či jak takovou věc vyvrátit se tam neuvádějí. Osobně bych doporučil obrátit se přímo na příslušný útvar Policie a zeptat se jich (stejně je tam při podávání přihlášky ke zkoušce potřeba zajít).



Michaela
Příspěvky: 4

Příspěvek#73 » pát 12. zář 2014, 15:21

Mam obavy, ze kdyz jim sdelim sve obavy, ze proste neprojdu nejspis urcite. Takhle se to treba nemusi dozvedet, kdyz jsem byla odsouzena v jine zemi. Zkusim zavolat do jineho mesta nez jsem podavala prihlasku. Misto prace se ted ucim a pokud to je zbytecne, budu radeji pracovat.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#74 » pát 12. zář 2014, 16:32

satanius píše:Ale nemohu se dočíst zda to byl úmysl nebo nedbalostní


Trestni zakon:
§ 13
Trestný čin
(1) Trestným činem je protiprávní čin, který trestní zákon označuje za trestný a který vykazuje znaky uvedené v takovém zákoně.
(2) K trestní odpovědnosti za trestný čin je třeba úmyslného zavinění, nestanoví-li trestní zákon výslovně, že postačí zavinění z nedbalosti.


jestli se ve sdeleni obvineni objevuje slovo "nedbalost" (pripadne "zanedbani dulezite povinnosti"), pak to bude nedbalostni TC.
krom toho i cca stejny TC, napr. ublizeni na zdravi, se rozdeluje na "z nedbalosti" (typicky zraneny pri autonehode) a na "umyslne" (sel jsem nekomu nakopat musculus gluteus maximus)



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#75 » pát 12. zář 2014, 23:43

Tvá obava je správná - pokud ta podmínka byla za úmyslný trestný čin, tak dle litery zákona bohužel bezúhonná nejsi, pro odsouzení v zahraničí platí v zásadě totéž, jako by se to stalo tady.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů