Formulare ve spatne barve



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#1 » stř 12. úno 2014, 09:03

Ahoj vespolek, varovani, nepouzivejte doma vytistene formulare (minimalne zadost o nakupku) z
http://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke-stazeni-736999.aspx?q=Y2hudW09MTA%3D
Maji spatnou barevnost a vyhodi vas s nimi (alespon Soukalova, Praha)...

Poslal jsem mail na webmastera, tak uvidime, jestli se neco zmeni...



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#2 » stř 12. úno 2014, 09:15

Jestli má někdo nějakou páku, bylo by fajn zalobbovat za vytvoření skutečných PDF formuláře, tj. aby šly vyplnit na počítači.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#3 » stř 12. úno 2014, 09:22

Neskutečný! Už se ani nedaj používat formuláře na oficiálních stránkách MV. :lol: Kde to jsme?



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#4 » stř 12. úno 2014, 09:27

Podle me je zrada v barevnem prostoru - je to vytvorene v necem, co chce jejich oficialni tiskarna a pro ucely zverejneni to neni zkonvertene do sRGB. Ale Acrobat Reader to nezobrazuje a bliz jsem to nezkoumal...

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#5 » stř 12. úno 2014, 09:30

Taky nevím, proč je barva tak důležitá. Správně by to měli vzít, i kdybych to přinesl černobíle.

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#6 » stř 12. úno 2014, 09:49

V liberci při podání žádosti o NP na kosu (listopad 2013) jsem si formuláš stáhnul tady ze stránek, zašel do tisk centra, vytisknul, vyplnil a šel odevzdat a hned byl oheň na střeše, formuláš byl čerobíle a kolek lípnutej na něm, ale policista byl chápavý, tak vzal prázdnej, správně barevnej formuláš, údaje přepsal a černobílej přiložil



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#7 » stř 12. úno 2014, 09:49

No co, nekdo mel ukol, aby byly formulare online a ten byl splnen (a pravdepodobne odmeny vyplaceny). Ze je to k nicemu je jina otazka.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#8 » stř 12. úno 2014, 10:27

ZdenekK píše:Jestli má někdo nějakou páku, bylo by fajn zalobbovat za vytvoření skutečných PDF formuláře, tj. aby šly vyplnit na počítači.

Čímž jsem nemyslel elektronicky je podávat (odevzdávat), ale jen je vyplnit. Vytvoření formuláře není nijak pracné a omezí se tím riziko chyby vzniklé hůře čitelným písmem. A samozřejmě je to uživatelsky přívětivější :)



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#9 » stř 12. úno 2014, 11:18

V Hodoníně... Loni jsem taky přikupoval,vytiskl doma a paní policistka (hezká byla),bez jediného slůvka vše sama opsala na barevný originál. Popravdě taky nechápu proč tak lpí na barvě papíru.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#10 » stř 12. úno 2014, 12:32

Když jsem teď žádal o nákupko, zašel jsem na oddělení rovnou k okýnku, požádal policistu o 2 formuláře na nákupko a šel se posadit mezi ostatní čekající. Než na mě přišla řada, měl jsem to dávno vyplněné na originálních blanketech. Časová ztráta: nula.
Ale proč něco dělat jednoduše, kdyř to jde složitě, že :lol:



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#11 » stř 12. úno 2014, 12:49

fixfokus: Ale tady prece nejde o to, jestli to jde delat tak nebo onak (osobne bych nejradsi vyplnil webovy formular a druhy den si prisel pro vytisteny souhlas - bez zbytecneho rucniho vypisovani a zbytecne dvoji cesty), ale o to, ze ta PDF jsou vystavena na oficialnich strankach MVCR jako oficialni formulare, ale uradove je ve sve bozskosti neakceptuji...



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#12 » stř 12. úno 2014, 12:52

fixfokus: Protože by mělo být úplně jedno, jestli je to správně barevně nebo ne. Na originálním papíru nebo vytištěné doma. Je to zbytečná byrokracie. Nic jiného.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#13 » stř 12. úno 2014, 13:07

Tak mi prisla odpoved:

Ministerstvo vnitra zveřejňuje podle § 16 odst. 2 vyhlášky č. 384/2002 Sb., k provedení některých ustanovení zákona o zbraních, ve znění pozdějších předpisů, elektronické tiskopisy vyplývající ze zákona o zbraních způsobem umožňujícím dálkový přístup. Tuto svou povinnost Ministerstvo vnitra naplňuje zveřejněním elektronických verzí tiskopisů na adrese http://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke- ... dW09MTA%3d.


Zde uveřejněné tiskopisy jsou tedy oficiálními tiskopisy použitelnými k podáním podle zákona o zbraních. Barevnost těchto tiskopisů je vyhovující pro učinění příslušných podání a odpovídá vzorům uvedeným v přílohách vyhlášky č. 384/2002 Sb. (v případě žádosti o povolení v příloze č. 9). To samozřejmě platí za předpokladu přiměřeného zachování této barevnosti při vytištění. K tomu dále upozorňujeme, že rozdílnost odstínu (nikoli přímo barvy) způsobené tiskem tiskopisu není rozhodně důvodem pro odmítnutí přijetí podání Policií ČR. Žadatel je podle zákona o zbraních toliko povinen učinit některé úkony na tiskopisech stanovených v prováděcím právním předpise. Jak bylo uvedeno výše, na webových stránkách Ministerstva vnitra zveřejněné tiskopisy jsou takovýmito tiskopisy s ohledem na § 16 odst. 2 vyhlášky č. 384/2002 Sb. a podání učiněná na těchto tiskopisech (při dodržení výše uvedeného postupu) musí být příslušným útvarem Policie ČR akceptována.
Naposledy upravil(a) E-Ryc dne stř 12. úno 2014, 13:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#14 » stř 12. úno 2014, 13:11

Teď je otázka na kolika odděleních tohle neví.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#15 » stř 12. úno 2014, 13:21

NJN, mě zase přijde jednodušší vzít hotový papír a rovnou vyplnit, než něco stahovat, tisknout a ještě riskovat, že mi to policajti nevezmou a budu to vyplňovat znovu. No a taky jsem si musel trochu rejpnout, no :-)

jinak formuláře stažený ze stránek MV by asi brát měli, o tom žádná...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů