Zbrojní průkaz pro lov



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#46 » sob 15. úno 2014, 12:17

2sided:
Přesně tak si to vykládám i já. Už jsem to psal výše, ale nelze každý zákon napsat stylem "osoba může XYZ" a "osobě se zakazuje XYZ". Bylo by to sice přehledné, ale z hlediska tvorby práva to není vždy použitelné a mimo jiné by tomu pak mohl rozumnět každý, takže by právníci neměli do jíst :mrgreen:
Pokud je tu povolovací režim, zákon držiteli sk. B povoluje střílet na střelnici a pouze tam také nosit, tak za použití zásad výkladu, nelze dojít k jinému výsledku, než že ostatní je zakázáno a není nutné o tom mít v zákoně vlastní ustanovení.
Napadá mě jedině případ dočasné střelnice, která by byla vyhlášena v prostoru honitby, tam by mohl Bčkař nosit a střílet. Ale stále se mi tam příčí zmiňovaný účel.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#47 » sob 15. úno 2014, 12:21

Steiner: ano, a píše se o tom od začátku vlákna. Takže jestli někdo neví o co jde tak bud neumí číst a nebo trollí. Zákon 449/2001 Sb. pokud vím v plném znění není na webu k dispozici a je třeba investovat asi 80,-Kč a koupit si ho.

M-M:
Napadá mě jedině případ dočasné střelnice, která by byla vyhlášena v prostoru honitby, tam by mohl Bčkař nosit a střílet. Ale stále se mi tam příčí zmiňovaný účel.

Ano to je asi možné a kdyby měl současně LL a povolenku a pojištění a byla doba lovu tak by teoreticky mohl i ulovit zvěř kterou je povoleno lovit brokem nebo jednotnou střelou z brokovnice (dočasnou kulovou nikdo nepovolí). Ale je to tolik kdyby že se těžko sejdou :mrgreen: .



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#48 » sob 15. úno 2014, 12:27

Vše již bylo opravdu řečeno, pokud já jdu na hon, musím předložit platný ZP s C + lovecký lístek + pojištění + PZ, kterou budu lovit.
Pokud to nemám, nebo zapomenu doma, musím odložit zbraň a stává se ze mě honec, prostě taková je praxe.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#49 » sob 15. úno 2014, 12:30

Upřímně řečeno, než před soudem/přestupkovou komisí spoléhat na názor (byť sebekvalifikovanějšího) úředníka z Ministerstva zemědělství, to je lepší těch pár stovek obětovat a udělat si C :)

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#50 » sob 15. úno 2014, 12:31

steiner: Aha, to mi nedošlo. Myslel jsem celou dobu, že to je samostatný dokument.

sided: Není třeba. Tady je zadarmo http://www.cmmj.cz/Kultura/Smernice/Zak ... vosti.aspx



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#51 » sob 15. úno 2014, 12:37

sided: byl bys takl laskavý a našel ve zmiňovaném zákoně o myslivosti, že se skupinou B nesmím lovit? Celou dobu říkám, že tam nic takového není. Když něco tvrdíš, určitě jsi schopný své tvrzení doložit.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#52 » sob 15. úno 2014, 12:45

Zdenku, tak to otoč: Práva držitele ZP sk. B jasně upravuje ZoZ. Jak s tím chceš lovit?



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#53 » sob 15. úno 2014, 12:51

Carloss: právem držitele B je mj. nosit (potažmo střílet) v místech, kde je k tomu oprávněn podle jiného předpisu. Tím jiným předpisem může být právě zákon o myslivosti, umožňující lovit držitelům ZP bez rozlišení skupin.
Proto bych chtěl najít, kde se upravuje to, že to takto vyložit nelze. Ať už zákon nebo nějaké rozhodnutí správního orgánu nebo cokoli. Ale skutečná fakta.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#54 » sob 15. úno 2014, 12:57

ZdeněkK: OK risknu trestní oznámení kterým mi vyhrožuješ v SZ a naposledy přispěju do téhle debaty jinak než coby moderátor. Jestliže se k nějaké činnosti (v toto případě výkon práva myslivosti) vztahují dvě nebo více zákonných norem musíš splňovat náležitosti které stanoví obě (všechny) a ne vytrhávat z kontextu jednotlivé odstavce. Velice přesně a správně to napsal mobil-man ve svých příspěvcích a nemám k tomu po faktické stránce co dodat.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#55 » sob 15. úno 2014, 13:03

sided: kdybys četl pořádně, zjistil bys, že případné přestupkové komisi bych tě doporučil v případě, že mě budeš dál urážet. Ani pozice moderátora ti nedává právo druhé urážet.
Zpět k věci: žádný zákon to nezakazuje a oba to povolují. Já nevytrhuju ustanovení z kontextu, naopak beru v potaz všechny paragrafy a oba zákony. Bohužel to neděláte i vy.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#56 » sob 15. úno 2014, 13:05

Zdenku, o tom je ten účel zmiňovaný v tomtéž ZoZ. Lov NENÍ sportem!!!



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#57 » sob 15. úno 2014, 13:15

Carloss: problém je v tom, že je potřeba se striktně držet zákona. Je to o liteře, ne o duchu zákona. Z lidského hlediska to vidím jako vy, ale zákon protě mluví trochu jinak. Připomnělo mi to dávný problém s rychlostí ve vyhlášce o provozu na pozemních komunikacích. Musela se novelizovat, protože říkala, že přestupku se dopustí ten, kdo v obci jede o 40 km/h víc, než je povoleno. Chybělo tam upřesnění "víc než" - přestupku se dopustí ten, kdo v obci jede o víc než 40 km/h víc, než je povoleno. Už nemám čas to hledat, čekají mě povinnosti, ale doufám, že je to zřejmé.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#58 » sob 15. úno 2014, 13:18

Litera je jasná. Účely skupin ZP jsou jasně dány. Práva držitelů jednotlivých skupin ZP rovněž. Zákony se dodržují jako celky, nikoli jen to z nich, co se komu hodí. A upravuje-li nějakou oblast více zákonů, dodržují se všechny, zase nikoli jen co se komu hodí. Toť vše.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » sob 15. úno 2014, 14:25

sided píše:Steiner: ano, a píše se o tom od začátku vlákna. Takže jestli někdo neví o co jde tak bud neumí číst a nebo trollí. Zákon 449/2001 Sb. pokud vím v plném znění není na webu k dispozici a je třeba investovat asi 80,-Kč a koupit si ho.
VŠECHNY zákony jsou zdarma na internetu
http://portal.gov.cz/app/zakony/zakon.j ... =15#seznam



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#60 » sob 15. úno 2014, 16:22

viewtopic.php?p=51266#p51266
Díky za zajímavou diskusi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Rejsek a 93 hostů