Jak postupovat při koupi a registraci zbraně?



Hashiba
Příspěvky: 18

Příspěvek#61 » úte 29. led 2013, 18:14

Hm, ZL CF bych na účtence měl, ale kam to mám nacpat na šedivák? Za název firmy? Jinak už je tam jenom kolonka na IČO. Já jsem na krmení byrokratického šimla blbý jak troky... :oops:



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#62 » úte 29. led 2013, 18:22

Měla by tam bejt kolonka číslo zbrojní licence. V údajích o prodávajícím.



Hashiba
Příspěvky: 18

Příspěvek#63 » úte 29. led 2013, 18:26

Je tam:

Název nebo obchodní firma a právní forma právnické osoby

Sídlo právnické osoby

IČO

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#64 » úte 29. led 2013, 18:31

Máš starší typ šediváku, to ničemu nevadí. Prostě to tam někam k firmě napiš.



Hashiba
Příspěvky: 18

Příspěvek#65 » úte 29. led 2013, 18:38

OK, dík, na netu se povalují jenom tyhle typy a byl bych tam ZL nebyl napsal ;)



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#66 » pon 3. čer 2013, 09:14

Ahoj, rád bych se zeptal.. pokud si při žádosti o ZP rovnou požádám o povolení a nevím ještě přesně kterou zbran chci, je mozne uvest treba jen razi a nebo musim mit vsechny udaje? Ze se jedna o presny typ zbrane?

Omlouvam se za preklepy, pisu z mobilu.

DIky

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#67 » pon 3. čer 2013, 09:19

Po mně chtěli jenom typ zbraně (pistole samonabíjecí, revolver...), jinak nic. Ale může to být útvar od útvaru jinak.



rocky77
Příspěvky: 99

Příspěvek#68 » pon 3. čer 2013, 10:14

Stačí typ zbraně, jak píše fixfokus...



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#69 » pon 3. čer 2013, 11:33

Tak to je super..! Děkuji za info. V tom případě je dobré mít doma vždy jednu žádost do "foroty" že? Pokud objevím něco zajímavého.. :)

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#70 » pon 3. čer 2013, 12:11

Oranžádu jsem vyškemral domů do foroty (dávali mi to jako šafrán) a oba šediváky si vytisknu sám tady:
http://zbranekvalitne.cz/data/docs/ozna ... nabyti.pdf



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#71 » úte 4. čer 2013, 10:49

Ještě k polatkům. Naposled jsem nakupoval asi před rokem a chtěli po mně kolky,které samozřejmě na policii neměli. Někde stačí jen penízky,ale je to asi dle oddělení. Doporučuju se zeptat,ať nelítáš z policie na poštu a zpátky.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 542
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#72 » úte 4. čer 2013, 14:16

speedee82: oni totiž vyhlášením nevímužkoho zrušili cca půl roku zpátky tu povinnost mít na policajtech kolky, takže si každej musí donést svoje

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#73 » sob 8. čer 2013, 08:29

Mám dotaz, snad jsem ho zde umístil správně ...
Chci si koupit toto: http://www.alfatactical.cz/detail/20130 ... ranna.html
Je to nazvné jako MALORÁŽNÍ PISTOLE Samonabíjecí, ale prodejce to má v odseku "Pušky". Co mám vyplnit do nákupního povolení-Pistole samonabíjecí? Aby posléze po nákupu zbraně a její donesení a registraci poldové neřekli "ale pane, tohle není pistole ale krátká malorážka, na to vám povolení nedáme!"
A druhý poddotaz-mám ZP kat. B,D,E s přídomkem "Oprávněn nosit zbraň kat.B". Mohu (asi ano, ale radši se ptám) toho Hecklera nosit?



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#74 » sob 8. čer 2013, 18:25

jamira píše:Je to nazvné jako MALORÁŽNÍ PISTOLE Samonabíjecí, ale prodejce to má v odseku "Pušky". Co mám vyplnit do nákupního povolení-Pistole samonabíjecí? Aby posléze po nákupu zbraně a její donesení a registraci poldové neřekli "ale pane, tohle není pistole ale krátká malorážka, na to vám povolení nedáme!"
A druhý poddotaz-mám ZP kat. B,D,E s přídomkem "Oprávněn nosit zbraň kat.B". Mohu (asi ano, ale radši se ptám) toho Hecklera nosit?


Kde to má prodejce je úplně jedno. Rozhoduje délka hlavně. A to mezi kat. C a B. Určitě ne A (par. 6 odst a. a par 5. odst. a.).
Když na to budeš mít povolení, můžeš to nosit, ale ... proč?



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#75 » ned 9. čer 2013, 07:41

Pesi: kategorie C to nebude v žádném případě - délka hlavně/celková rozhodne jenom o zařazení mezi krátké (§ 5, písm. a) - to je i tento případ) nebo dlouhé (§ 5, písm. d) - 20 > 3), vždy však B.
To, že množina krátkých samonabíjecích zbraní se z velké části kryje s množinou pistolí, je v tomto případě nepodstatné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Piggy a 26 hostů