„Zbraňová amnestie“ 2014



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#166 » úte 13. zář 2016, 16:45

Já s tím jednu zkušenost mám, jednou jsem tak odevzdával nalezený perkusní revolver a trvalo to asi čtyři měsíce, než mi jej vrátili a zaregistrovali. Ty dva roky se mi zdají být až přespříliš....



dicygo
Příspěvky: 2

Příspěvek#167 » stř 19. říj 2016, 20:08

Vůbec nvm jestli jim tam mám volat protože pokaždé když volám tak mě dost nevybíravým způsobem odpálkují že až to bude tak se ozvou a je to už 2 roky a pořád nic :(

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#168 » stř 19. říj 2016, 21:44

amnnestie 2014, ozvali se 2016... pokud jsi na PČR nechal na sebe telefon, věřil bych tomu. Nebo to bylo něco vzácného, co by se mohlo "ztratit"? Ale tomu nevěřím...



rumby
Příspěvky: 1

Příspěvek#169 » pon 23. led 2017, 13:01

dicygo píše:Vůbec nvm jestli jim tam mám volat protože pokaždé když volám tak mě dost nevybíravým způsobem odpálkují že až to bude tak se ozvou a je to už 2 roky a pořád nic :(



Můžu potvrdit, odevzdávala jsem ke konci amnestie (tedy prosinec 2014) a dnes mi volali, že je hotovo. Za tu dobu jsem dvakrát cvičně volala, jestli na mě nezapomněli nebo neztratili zbraň a taky mi akorát řekli, že mi neřeknou víc, než jen, že až bude hotovo, tak se sami ozvou. Takže doporučuji čekat.

Ještě pro potvrzení, když chci zbraň zpět, musím pro ni zajít s žádostí o povolení k nabytí vlastnictví a šedivákem??? Toť vše?



Herold
Příspěvky: 3

Příspěvek#170 » ned 29. led 2017, 22:37

Doporučuju přestat volat a poslat jim to písemně.

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#171 » sob 8. úno 2020, 22:15

Tak už sice není rok 2014,ale dneska jsem slyšel v radiu, že se připravuje návrh zbraňové amnestie. Hamáček to prý podpoří. Víte někdo něco víc?

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#172 » sob 8. úno 2020, 22:58

V souvislosti s novým zákonem o zbraních se plánuje vyhlášení amnestie. Předpokládaný termín platnosti nového zákona je zatím od 1.1.2022 ... ale co se do té doby ještě uděje se neví.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#173 » ned 9. úno 2020, 03:15

tak aktualizace:
Lidé, kteří mají doma nepři­znanou starou pistoli, zdědili pušku nebo si pokoutně přivezli střelnou zbraň, budou mít letos možnost se opět dostat do mezí zákona. V souvislosti s novou zbraňovou legislativou, která leží ve Sněmovně, politici plánují pátou zbraňovou amnestii. Mohla by být vyhlášena na podzim, případně od ledna.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ce ... paign=null



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#174 » ned 9. úno 2020, 08:07

Tohle bude takovej IQ test naroda, protoze po tom, co od posledni amnestie predvadi v oboru zbrani EU, muze v pripade funkcnich zbrani na toto reflektovat pouze jedinec slaby duchem.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#175 » ned 9. úno 2020, 11:37

Treba to bude tentokrat tak, ze prinsete PZ a antisedivak, oni oboje pred vasimi zraky skartuji a pozadovanou zbran vyradi z CRZ.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#176 » ned 9. úno 2020, 12:32

;) Jakože okupace se blíží, tak aby se mělo podzemní hnutí čím bránit??



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#177 » ned 9. úno 2020, 12:37

To by museli zničit CRZ a složku každého jednotlivého člověka, kterou vedou v papírové podobě. Takže zase tak jednoduše si to nepředstavujte. :lol:

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#178 » ned 9. úno 2020, 13:14

V zákoně je zničení pro ten případ zmiňované, ale myslím si, že CRZ už je stejně dálkově zkopírovaný, takže kdo chce vědět ví.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#179 » ned 9. úno 2020, 13:18

No, když může tolik lidí volit Babiše, proč by nemohli před zpřísněním zákona o zbraních odevzdat neregistrované zbraně. Na druhou stranu, kdyby tam nebyl Babiš, kdo by tam byl? Už pan Palacký říkal, že kdyby nebylo Rakouska, musili bychom ho vytvořit. Tak honem odevzdat.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#180 » ned 9. úno 2020, 14:52

antonspelec píše:Tohle bude takovej IQ test naroda, protoze po tom, co od posledni amnestie predvadi v oboru zbrani EU, muze v pripade funkcnich zbrani na toto reflektovat pouze jedinec slaby duchem.
Tak tenhle případ asi ne, ale může nastat situace, že někdo najde na půdě nějakou starší zbraň a bude si ji po kontrole a ověření chtít zaregistrovat na sebe ... :mrgreen:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Honza544 a 36 hostů