„Zbraňová amnestie“ 2014

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#121 » stř 21. led 2015, 12:29

Já myslím, že vláda ČR vyhlašuje zbraňové amnestie ve velmi slušných cyklech. Předchozí byla tuším v roce 2009? A jestli někdo najde na půdě chalupy pušku, která tam leží 50 let - tak co řešíme?
Zákony existují, legislativní mechanismy fungují. Trvalá amnestie je zcela mimo mísu.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#122 » stř 21. led 2015, 12:58

Přesně moje řeč. Do poslední tečky tvrdím to samé :)



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#123 » stř 21. led 2015, 13:16

Trvalá amnestie vůbec není zcela mimo mísu. Jen by se zbraně neodevzdávaly na služebnách PČR, ale k "nálezu" zbraně by se přivolala hlídka PČR, která by zbraň na místě zajistila a ten kdo ji nahlásil by si ji pak mohl amnestovat (zlegalizovat). Tím pádem by padly výmluvy typu "já to zrovna vezu odevzdat".



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#124 » stř 21. led 2015, 14:14

Francis: Pokud má tu zbraň u sebe a nic s ní nedělá, tak co? Zjistí, že je nelegální, tak ji zabaví a hotovo. Proč by někoho měli zatýkat za to, že má u sebe zbraň?

RomanB74: Najdu kvér, třeba z války, který má historickou hodnotu. Tak se budu klepat strachy do další amnestie, aby mi nepřišili nedovolené ozbrojování?

Jen pro pořádek, píšu teoreticky - nic na amnestii nemám a neměl jsem. Kdybych měl, tak bych loni amnestoval.

Celé se to ale nese v rovině toho, že nedovolené ozbrojování je naprosto nesmyslný paragraf, který zavedli náckové a komunisti. Jak to bylo za První republiky se dá přečíst třeba zde: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009122601

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#125 » stř 21. led 2015, 14:24

pelanj píše:Najdu kvér, třeba z války, který má historickou hodnotu. Tak se budu klepat strachy do další amnestie, aby mi nepřišili nedovolené ozbrojování?

logiku to ma, mne by se to taky libilo, ale je treba neopomijet, ze stat si narokuje vlastnictvi nalezu, zvlast tech cennych a z jeho pohledu je to taky logicke



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#126 » stř 21. led 2015, 14:48

Serz: To je další relikt komunistického zákonodárství. Když někdo něco najde, tak to připadne státu. To je naprosto zvrhlé.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#127 » stř 21. led 2015, 14:57

Nebo další věc - spousta lidí s detektorem našla brutálně rezavé zbytky kvérů z druhé světové (já bohužel/bohudík ne). I když je ta zbraň zjevně nefunkční a neopravitelná, stále jde o nedovolené ozbrojování. To je na palici.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#128 » stř 21. led 2015, 15:36




pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#129 » stř 21. led 2015, 15:56

Tenhle článek hovořil o amnestii, já o realitě dneška. Cokoliv nalezeného a odevzdaného hrozí minimálně konfiskací. A pokud člověk prošvihne bezprodlené oznámení nálezu, tak je z něj de jure zločinec. To je fakt, který kritizuji.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#130 » stř 21. led 2015, 16:56

>pelanj: A co takhle přijmout prostý fakt, že ne všechno co leží na zemi (obrazně řečeno), si nemohu legálně přivlastnit? Je vcelku jedno, zda je to cihla zlata, zbraň či munice, drahé kameny, hotovost v nějaké neztrátové výši. Jistě víš, že pokud jako občan najdeš věc nezanedbatelné hodnoty, náleží ti právem nálezné v hodnotě 10% z hodnoty nalezeného předmětu.
Obecně, jsou tady nějaké zákony které bychom měli ctít a dodržovat. Pokud s nimi nesouhlasíme, existují nástroje jak je změnit. Pokud nějak zásadně nesouhlasíme s prostředím ČR, každý si může sbalit čemodan a imigrovat třeba do ... nebo do Sýrie. V tomto tkví naše svoboda, všichni mají na výběr. Apropos, zeptejte se Francouzů, jak ,,benevolentní" mají zbraňové zákony...

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#131 » stř 21. led 2015, 17:38

pelanj píše:Nebo další věc - spousta lidí s detektorem našla brutálně rezavé zbytky kvérů z druhé světové (já bohužel/bohudík ne). I když je ta zbraň zjevně nefunkční a neopravitelná, stále jde o nedovolené ozbrojování. To je na palici.


a kde je ta hranice toho, že je NEFUNKČNÍ?????

Totálně shnilá, anebo jen s lehkou korozí?

Každý by si to vysvětloval pak po svém...

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#132 » stř 21. led 2015, 18:37

A proto máme úřad pro zkoušení zbraní a střeliva a policie má OKTE. Řekl bych, že to jsou jediné instituce, které mají oprávnění rozhodnout o tom, co je a co není střelbyschopné.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#133 » stř 21. led 2015, 18:45

No vždyť jo...

reagoval jsem na "brutálně rezavé zbytky....."

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#134 » stř 21. led 2015, 20:16

pelanj píše:Tak to mi klidně vysvětli. Jde o to, že policajtům se mnohem snadněji dokazuje nedovolené ozbrojení než něco složitějšího. Má v ruce kvér, tak ho zatkneme za to. Nebo mu ho najdeme doma při prohlídce. Mimochodem, na jiných fórech oblíbené "vytuněné" flobertky nebo větrovky jsou taky nedovolené ozbrojování.
. . . .

zde je mé vysvětlení:
http://www.vecernikpv.cz/co-se-stalo/kr ... ku-za-unos
díky "nedovolenému ozbrojování" dostal hrobník vyšší sazbu. Což je jen dobře, protože ho slušná společnost neuvidí o něco déle.

A ještě jedna věc - jaký je rozdíl mezi upravenou "legální" zbraní (např. flobertky kterou lze koupit volně od 18-ti let) na běžně továrně vyráběné náboje a druhoválečnou pistolí po dědovi z války ?
Podle mě se pořád jedná o nedovolené ozbrojování a nevidím jediný důvod, proč by se takový paragraf z trestního zákona měl vypouštět.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#135 » stř 21. led 2015, 20:56

můžeme klidně zrušit všechny paragrafy a žít jak anarcháči . . . :roll: :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů