„Zbraňová amnestie“ 2014



Gimly
Příspěvky: 17

Příspěvek#106 » stř 14. led 2015, 08:04

Jestli se můžu zeptat, kdy zhruba jsi odevzdával? Díky

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#107 » stř 14. led 2015, 12:58

Petrx: Plus prosím typ zbraně a lokalitu...

Taky jsem amnestoval a už mi připadá, že je to tam nějak dlouho :?



Gimly
Příspěvky: 17

Příspěvek#108 » čtv 15. led 2015, 08:34

Já amnestoval nějak v září/říjnu, a dostalo se mi poučení, že dřív jak v létě s tím nemám počítat (.22LR asi předchůdce ZKM Scouta). Spíš mne zajímalo, zda už se první kusy vrací :)



čimango
Příspěvky: 17

Příspěvek#109 » pát 16. led 2015, 14:31

http://www.policie.cz/clanek/ctvrta-zbr ... ncila.aspx

Pod článkem je ke stažení PDF s fotkami nejzajímavějších kousků.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#110 » sob 17. led 2015, 12:28

Byla to klasická myslivecká opakovací kulovnice a vrátila se po 4 měsících. Královéhradecká kraj.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#111 » ned 18. led 2015, 18:00

Dík. Já amnestoval kapesní pistolku značky Mars, r. 6,35 Br (něco jako DUO). Odevzdáno v září, zatím ticho po pěšině. Až se vrátí, určitě sem dám fotku.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#112 » úte 20. led 2015, 23:48

Legalizace zbraně mimo amnestii:

Nečtu ty dohady na předchozích stránkách...

Pokud najdete po dědovi na půdě zbraň a bude u toho klidně i jeho zbroják, občanka, doklady, trenky, boty..všechno, tak vy zdědíte jen ty trenky a boty...

Proč nelze legalizovat takto zděděnou zbraň?

Odpověď je jednoduchá...

Kdokoliv by nyní měl nelegálně drženou zbraň u sebe by mohl případné silniční kontrole, etc...policistovi říct, že jí teď našel a že si jí jede zlegalizovat na policii.
Pokud dnes chytne policista někoho s nelegálně drženou zbraní, tak se ihned jedná o "nedovolené ozbrojování". Pokud by šlo zlegalizovat pistoli "z půdy po dědovi" tak v každým druhým autě je nelegálně držená pistole a u každého druhého lumpa je nelegální pistole též...
Lump musí mít strach, že se zbraní bude chycen a dostane nedov.ozbrojování. Nesmí mít tu možnost se vykroutit, že je po dědovi a že jí nese na policii... Teoreticky to může i tak, ale správně má policii zavolat, že našel na půdě kvér a ať si přijedou...

Legalizovat zbraň mimo amnestii NEJDE.
Slyšel jsem o pár případech, že to někdo zkoušel, nebo že "myslel že to jde..." nešlo. Zbraň propadla státu.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#113 » stř 21. led 2015, 08:45

Já si myslím, že amnestie by měla probíhat neustále. Kvér bez papírů by sebrali tak jako tak (s možností legalizace) a trestný čin "nedovolené ozbrojování" by se klidně mohl zrušit. Protože je stejně naprosto k ničemu. Popotahován bude stejně slušný občan, co právě takovou zbraň našel a nechce o ni přijít.

Zločinec buď provedl něco jiného, nebo ještě není zločinec...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#114 » stř 21. led 2015, 08:55

pelanj píše: . . . . . a trestný čin "nedovolené ozbrojování" by se klidně mohl zrušit. Protože je stejně naprosto k ničemu. Popotahován bude stejně slušný občan, co právě takovou zbraň našel a nechce o ni přijít.

Zločinec buď provedl něco jiného, nebo ještě není zločinec...


Naprosto nesouhlasím a ve svém okolí znám osobně minimálně další dvě osoby (jsou to poškození), kteří by také nesouhlasili.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#115 » stř 21. led 2015, 09:22

Tak to mi klidně vysvětli. Jde o to, že policajtům se mnohem snadněji dokazuje nedovolené ozbrojení než něco složitějšího. Má v ruce kvér, tak ho zatkneme za to. Nebo mu ho najdeme doma při prohlídce. Mimochodem, na jiných fórech oblíbené "vytuněné" flobertky nebo větrovky jsou taky nedovolené ozbrojování.

Stačí se podívat do USA, kde to relativně slušně funguje.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#116 » stř 21. led 2015, 09:43

Klidně do SZ, ať neodbíháme od tématu amnestie. Rozhodně si dovedu představit i variantu, kdy by platila zároveň stálá amnestie a zároveň nedovolené ozbrojování.



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#117 » stř 21. led 2015, 09:48

Francis píše:Legalizace zbraně mimo amnestii:

Nečtu ty dohady na předchozích stránkách...

Pokud najdete po dědovi na půdě zbraň a bude u toho klidně i jeho zbroják, občanka, doklady, trenky, boty..všechno, tak vy zdědíte jen ty trenky a boty...

Proč nelze legalizovat takto zděděnou zbraň?


Neni zrovna na legalni zbran (tj. s PZ a ZP) v takovemto pripade pamatovano zakonem s tim, ze je to soucast dedickeho rizeni, a dedic se pak muze rozhodnout, jestli si sam ZP udela, nebo ji odproda drziteli ZP?

Samozrejme, "zbran po dedovi" bez dokladu opravdu zlegalizovat nejde.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#118 » stř 21. led 2015, 10:39

pelanj píše:Já si myslím, že amnestie by měla probíhat neustále. Kvér bez papírů by sebrali tak jako tak (s možností legalizace) a trestný čin "nedovolené ozbrojování" by se klidně mohl zrušit. Protože je stejně naprosto k ničemu. Popotahován bude stejně slušný občan, co právě takovou zbraň našel a nechce o ni přijít.

Zločinec buď provedl něco jiného, nebo ještě není zločinec...


Tak to je PĚKNÁ BLBOST.

každý by pak u sebe mohl nosit nelegální kvér a když by ho zastavila hlídka ve tři ráno před diskotékou, tak místo toho aby ho sebrali, tak by jim řekl, že to zrovna veze odvézt na policii a zlegalizovat.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#119 » stř 21. led 2015, 10:41

Tyrfing píše:
Neni zrovna na legalni zbran (tj. s PZ a ZP) v takovemto pripade pamatovano zakonem s tim, ze je to soucast dedickeho rizeni, a dedic se pak muze rozhodnout, jestli si sam ZP udela, nebo ji odproda drziteli ZP?

Samozrejme, "zbran po dedovi" bez dokladu opravdu zlegalizovat nejde.


To nevím.

Ale při nálezu zbraně bez papírů - třeba i v hromadě věcí po dědovi - zbraň legalizovat nejde a patří státu . . právě kvůli tomu případu, který popisuji nad tímto příspěvkem.... tím pádem by trvala neustálá amnestie, což by nahrávalo chuligánům ještě více...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#120 » stř 21. led 2015, 11:05

Je to jak píše Tyrfing, pokud měl "děda" zbraň legálně tak jde běžně do dědického řízení a oprávněný ji může získat pokud má ZP a nebo si ho dodělá. Když není nikdo se ZP tak buď zbraň prodá přes autorizovaného prodejce a nebo nechá propadnout státu.
Je to tak i v případě že se zbraň po úmrtí majitele nenajde. Ten kdo vyřizuje pozůstalost to nahlásí policii, ta ji dá "do pátrání" a když se dodatečně najde zbraň je zas legální. Samozřejmě po povinném kolečku PČR, notář, atd. V tomhle případě není třeba čekat s nálezem na další amnestii.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: 311_Mart, jaryn, Lonestar, Rejsek, Tomak a 27 hostů