Co ještě je skryté nošení?



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#271 » stř 7. čer 2023, 19:23

Promiň, ale já nabývám pocitu, že jste tu lehce poznamenaní, takový rádoby poučující teoretici. To je snad logické, že při řízení vozidla musím mít ŘP. Zajímavá odbočka. Šlo mi o to, jestli mám ZP a PZ mít při nošení zbraně neustále u sebe, nebo ho mohu nechat v autě, když si půjdu nakoupit? Jednoznačný příklad, jasný dotaz. Díky.

Je to mimo téma, omlouvám se. Ke skrytému nošení jsem se na základě PRAKTICKÝCH zkušeností jasně vyjádřil, narozdíl od Vás odborníků a zkušených teoretiků :) Alespoň jsem tomu věnoval dost času a oslovování, kdy nekrákal domněnky na zdejších xx stránkách.
Naposledy upravil(a) RychlySlimak dne stř 7. čer 2023, 19:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#272 » stř 7. čer 2023, 19:26

No, asi bude záležet na koho narazíš. Zbraň budeš mít asi u sebe a zákon hovoří o tom, že doklady také u sebe. Nejhorší srážka je s blbcem. Vždy. To není na Tebe.



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#273 » stř 7. čer 2023, 19:33

To už je další faktor, ale ano, i to se může stát. Abych to za sebe uzavřel…nejsem jediný, kdo má OWB a lehký print na 15:00 hodině. Dle mých zkušeností a poměrně intenzivního zjišťování je to v pořádku. Pokud ale nastane ale, uvidíte mě, nebo jinou osobu na TV Nova nebo Prima, jak mě/jemu PČR klečí na krku :D Já nejsem od toho, abych veřejnost provokoval, proto jsem si ZP nedělal. Ale nebudu se kvůli anti-gun hlupákům omezovat, jelikož už dělám vše, abych tomu zamezil a choval se rozumně, nicméně lehký print neschovám. Dostal jsem ZP, jsem spolehlivý a bezúhonný. Vím proč mám zbraň a k čemu ji mám, byť v našich končinách to není tak horké, ale nikdy člověk neví, kdy v restauraci/nemocnici, apod. narazí na bláznivého střelce. Je mi jasné, že se to někomu nedá vysvětlit, ale to zjistím až dlouholetou praxí.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#274 » stř 7. čer 2023, 19:55

Moc to prožíváte. Já nosím v IWB pořád, v kanclu mám kolegy, kteří také mají ZP, člověk by čekal, že to poznají a zrovna nedávno jsem se ujistil, že za několik let nepoznali vůbec nic a to, když mi při debatě ohledně teoretického útoku aktivního střelce řekli, že moje pistole mi bude doma stejně úplně k ničemu, když ji mám jen doma. To jsem jim odkýval a je klid.
Nosím sice jen subcompact v IWB, ale nějaký print bych řekl, že přece jen vidět je.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#275 » stř 7. čer 2023, 19:59

Pokud mám u sebe zbraň, tak mám v peněžence ZP a PZ. Peněženku mám v kapse u kalhot. Je zřetelně lehčí a menší, než většina zbraní.

A je dobré neupozorňovat logy, nápisy a obrázky na možnou zbraň. U trička GLOCK tu zbraň budou očima hledat, s Kačerem Donaldem spíše ne ....



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#276 » stř 7. čer 2023, 20:12

Nejen kolegy, ale obecně lidi. Vždy mě baví potkávat na veřejnosti tacticool pseudo"operativce" nebo se pousměju, když potkám "nenápadného" brašničkáře, kteří točí všichni pár stejných typů zbraňových brašen, kterou si mnohdy úzkostlivě tlačí k tělu.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#277 » čtv 8. čer 2023, 06:01

Rychlý Slimáku, zamysli se nad tím, jestli nosíš zbraň proto, abys plnil literu zákona, nebo jestli ji nosíš proto, aby ses mohl lépe bránit útoku. A počítej s tím, že až přijde útok, bude vypadat jinak, když útočník bude tušit, že bys mohl mít zbraň, než když to tušit nebude.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#278 » čtv 8. čer 2023, 06:03

Střelec : Oni ti brašničkáři a ledvinkáři jsou často pracovníky policie. :lol:



Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#279 » čtv 8. čer 2023, 07:35

Střelec píše:...mě baví potkávat na veřejnosti tacticool pseudo"operativce" ... když potkám "nenápadného" brašničkáře...


Si mi připoměl situaci, kdy jsem se v Českém Krumlově potkal s neznámým kolegou - on v zelených kalhotech a pískové bundě s rozepínáním pro pistoli na boku, já s Helikon taškou přes rameno. Koukli jsme na sebe kývli jeden druhému a šli si každý svou cestou. Ale 99% přítomných lidí vědělo prd. Jde o to, že když se v tom světě pohybuješ tak víš kam se máš koukat. Zbytek lidí je naprosto neznalý.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#280 » čtv 8. čer 2023, 08:01

Ty jo, slimák byl trvale zabanován. Přišli jsme o naivní rychlokvašku se sklonem k printismu zastávající teorii očividné pravdy v primitivním světě dvou barev, čerstvě graduovanou univerzitou v YouTube.
Rychlý Slimáku, budiž ti hlubiny zapomnění internetu milostivy.



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#281 » čtv 8. čer 2023, 08:30

marinakus píše:Střelec : Oni ti brašničkáři a ledvinkáři jsou často pracovníky policie. :lol:


Jojo, kdyz uz nemaji uniformu, tak at maji alespon brasnicku (idealne vsichni stejnou)
Nekdy to je vlastne jak nahrada uniformy...

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#282 » čtv 8. čer 2023, 08:47

No doporučuji si přečíst od slimáka příspěvky ve vláknu k PDP... no jsme tady všichni i*ioti, nu což, jsem rád, že admin rychle zapracoval.

K tématu skrytě neznamená dle mne zakryté, ale skryté je podle mne to, co nelze odhalit vizuálně. Není to jenom o nějakém nesmyslném požadavku, ale aby se někdo nevyděsil a nebo aby pak někdo neměl záminku se zbraně zmocnit (fetka ve finanční nouzi apod.). Takže nosím tak, aby to nebylo poznat. Když jednou jsem na jednoho "borce" narazil, kde byl print jasně vidět (měl jen tričko), tak jsem ho nenápadně soukromě upozornil, že zbraň je vidět... A reakce!? Jen řekl: "Tvl, sorry, já si zapomněl mikinu v autě! Tvl. fakt dík!" Na to se zkroutil do pozice aby zbraň neprintovala a zmizel směrem ke garážím! :-D Ještě 5 minut potom jsem se tlemil, ten kluk byl v pohodě a slušný, necítil jsem z něho nějaké šmelo.

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 62

Příspěvek#283 » čtv 8. čer 2023, 09:21

Ty jeho příspěvky mě bavili stejně, jako už jednoho znalce PDP, co zlomil sušením zápalník. Je fajn, že se tu občas někdo takový ukáže.

Ono je potřeba se zamyslet nad splnění litery zákona a ducha zákona, ale nic nepřehánět.
Nosit skrytě souvisí totiž i s chováním, ne jenom vizuální obrys zbraně. Lidově řečeno "přehnaný" člověk, který neustále pozoruje zbraň za účelem kontroly, jestli náhodou mu tam neprintuje špička od bodky nebo rámu, nebo nedej bože něco víc a ještě kvůli tomu chodí napnutej jak kšandy, je nenápadný jak kýbl ve výtahu. Tak stejně hyper super tacticool člověk - jak už tu bylo zmíněno.

Nosit skrytě, vybrat si vhodné oblečení pouzdro, ale i vhodnou zbraň ke svým fyz. dispozicím a případný lehký printing nehrotit.
V tom myslím, že měl Slimák v něčem pravdu, akorát to neuměl podat trochu s pokorou a bez afektu.
Bohužel se začal povyšovat, jak to vše má schválené a narozdíl od nás teoretiků on se zeptal třech desítek policistů. Bylo mu asi řečeno něco podobného, co píšu.
Bohužel si to možná převzal tak, že zbraň stačí zakrýt a konec amen hotovo.

Dál bych ještě chtěl trochu zmínit "kočarkový efekt" kupuju kočárek a najednou sleduju, že jsou ty kočárky vlastně všude, tak stejně to funguje i s tím nošením.
Reálně, pokud se člověk chová "normálně" a zapadne do davu, tak si většina neználé populace zřejmě ani s lehkým printingem ničeho nevšimne.



getsome
Příspěvky: 620

Příspěvek#284 » čtv 8. čer 2023, 09:24

No, jsme ve vlákně "Co ještě je skryté nošení?" Takže "já si myslím..." nebo "podle mě..." je sice super, ale jak už tady zaznělo,
podle výkladu MV a PČR je i obrys Géčka pod upnutým tričkem pořád ještě skryté nošení.
Cokoliv méně viditelné je vaše iniciativa a váš bonus směrem k tomu, že okolojdoucí hoplofob nebude mít smrt z vyděšení a nezavolá PČR.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#285 » čtv 8. čer 2023, 09:26

Taky je třeba myslet na počasí. V létě nosím volnější trička, takže printing není nikterak výrazný (je tam, ale je opravdu naprosto minimální) nicméně jednou přišla rychlá přeháňka a člověk se nestačil divit, jak totálně promoklé tričko zvýrazní obrys zbraně. Takže bacha na bouřky! ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti