střelba se kupinou A.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#16 » sob 26. črc 2014, 09:34

V první řadě je tu řeč o střelbě ze zbraní (jakékoliv kategorie) se ZP skupiny A.
Ale co se týče tvého dotazu, tak je to opravdu tak. Když už dostaneš výjimku na třeba samopal, pak si ho můžeš vzít na střelnici, kde je střelba z těchto zbraní povolena a můžeš si tam vesele střílet.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#17 » sob 26. črc 2014, 09:56

Francis: Pokud tu zbraň vlastníš a má zkušebnu, tak z ní střílet můžeš. Budeš na to ale muset najít vhodnou střelnici, protože ne všude se z těch zbraní smí střílet. Jinak, i když žádné áčko nemáš, můžeš si někde na střelnici tu zbraň půjčit a zastřílet si (pod dozorem samozřejmě). Na jedné střelnici mi ale říkali, že k tomu navíc chtějí ZP sk. D, protože policie (alespoň tady v Praze) to vyžaduje, třebaže zákon nic takového neukládá.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#18 » sob 26. črc 2014, 15:16

Francis píše:No já myslel, že "A" zbraní se střílet nesmí nikdy nikde...

Neplest skupinu ZP a kategorii zbrane. Se ZP A muzes vlastnit napr. zbran kat. B.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » sob 26. črc 2014, 16:33

Zdravím,
potvrzuji na střelnici si zastříí i člověk bez ZP - sice jen s dohledem správce, nebo někoho kdo má ZP více jak 3 roky. Divím se, že tě vyhodili, na ZP A,B,C,D,E máš stejné zkoušky, jen jiný potřebný počet bodů, manipulaci musíš také projít, vystřelit si na terč a nějak se trefit taky. Asi bych být tebou tu střelnici kde tě takto vyhodili klidně jmenoval.
Tonda



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#20 » sob 26. črc 2014, 16:41

seton píše: .... nebo někoho kdo má ZP více jak 3 roky....


ta 3 letá podmínka platí pouze v případě, že střílí osoba mladší 18 let. Starší osobě můžeš dělat dozor s fungl novým zbrojákem.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » sob 26. črc 2014, 17:07

Tak jako tak bych do podobného cvokhauzu asi už nešel, jen bych nechal vlastníkovi vzkaz, jaký správce, takový obrat.

Uživatelský avatar
aula
Příspěvky: 32

Příspěvek#22 » sob 26. črc 2014, 17:52

Dávkou se může střílet např. v Táboře: http://www.skcekanice.com/obsah/provozni-rad

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#23 » sob 26. črc 2014, 18:34

Lynx píše:
Francis píše:No já myslel, že "A" zbraní se střílet nesmí nikdy nikde...

Neplest skupinu ZP a kategorii zbrane. Se ZP A muzes vlastnit napr. zbran kat. B.


to si nepletu.... jen mi přijde "neuvážené" udělat si jen ZP "A".

Proto se tedy ptám:
Pokud budu mít samopal pro sběratelské účely s platnou tormentací, mohu s ním jít střílet na střelnici?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#24 » sob 26. črc 2014, 20:56

Nemixovat kategorie zbraně a zbrojáku. Se zbraní kategorie A je možné střílet na střelnicích pro ten účel schválených. Třeba na Příbrami to prý jde, já to ale nezkoušel.

Jinak se zbrojákem A je možné střílet mimo jiné na střelnici dle paragrafu 28 odstavec 5 zákona o zbraních.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#25 » sob 26. črc 2014, 21:41

Francis píše:Proto se tedy ptám:
Pokud budu mít samopal pro sběratelské účely s platnou tormentací, mohu s ním jít střílet na střelnici?

Na to Ti už odpověděl:
frantisekkozisek píše:...pak si ho můžeš vzít na střelnici, kde je střelba z těchto zbraní povolena a můžeš si tam vesele střílet.

Třeba v Otrokovické střelnici je, co jsem kdesi četl hlášku od Hungryho, povoleno střílet dávkou ruským 12,7×108



adam.wainer
Příspěvky: 5

Příspěvek#26 » stř 6. srp 2014, 16:45

tak pánové, dnešní zkušenost z jedné Ostravské prodejny zbraní a střeliva
(spíše to byl obchod pro myslivce, jen pár pušek a především hadry a parohy.)

Chtěl jsem si koupit pár krabiček střeliva 9mm. Předložil jsem průkaz zbraně , zbroják ( mám jenom skupinu A.) A pan prodavač mě vyfuckoval s odkazem na



§ 28
Oprávnění držitelů zbrojních průkazů



b) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit střelivo do zbraně kategorie A, B nebo C, nejvíce však 3 kusy téhož druhu, ráže, značky a výrobního provedení, anebo 1 nejmenší spotřebitelské balení.


S tvrzením že i přes průkaz zbraně nemohu nabít víc nežli 3ks střeliva do této zbraně.
Jaký je na to váš názor?????????????

Uživatelský avatar
aula
Příspěvky: 32

Příspěvek#27 » stř 6. srp 2014, 17:04

Dle toho paragrafu jednal prodavač správně. Na nákup nábojů existují lepší skupiny, např. B,C ;)



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#28 » stř 6. srp 2014, 17:24

adam.wainer píše:S tvrzením že i přes průkaz zbraně nemohu nabít víc nežli 3ks střeliva do této zbraně.
Smíš držet jedno nejmenší spotřebitelské balení "téhož druhu, ráže, značky a výrobního provedení" (což bývá 25 nebo 50 ks v krabičce). Vzhledem k pestré nabídce na trhu to může být pár desítek kilogramů najednou. ;)
Smíš střílet na schválené střelnici. Těžko by se obhajovalo tvrzení, že po otevření krabičky už smíš držet jenom 3 kusy (ostatně kde je psáno, že to balení nesmí být neúplné?), takže v jakém režimu je spotřebuješ, je už jenom na tobě.



Mikxi
Příspěvky: 8

Příspěvek#29 » stř 6. srp 2014, 17:48

Ja jsem zakon pochopil tak ze si muzes koupit max. 3 naboje stejne znacky a raze. Pokud obchod neprodava naboje "kusove" a to se bezne raze neprodavaji, tak si muzes koupit nejmensi baleni jake nabizi (krabicku). O poctu nabitych naboju tam snad nic neni.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#30 » stř 6. srp 2014, 18:47

Ne, to by ses moc omezoval. :lol:
Každý výrobce (=značka) má ve stejné ráži více výrobních provedení (celoplášť, poloplášť, čisté olovo, různé tvary střel, různé laborace, nakonec třeba i různý materiál pláště či nábojnice nebo jiný typ zápalky).
Pravověrný sběratel by mohl rozlišovat i méně podstatné detaily.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kojak a 73 hostů