PČR v Praze svolává telefonem



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#1 » stř 6. srp 2014, 15:52

Velmi "nestandartním" způsobem s nátlakem ,-jsem byl jako běžný držitel ZP kontaktován telefonem PČR - snad někým, kdo se ozval jako ,poručík Čamek , z kriminální policie závažné trestné činnosti pha ... , že se mám dostavit ,stejně ,jako stovka dalších , na Pčr Kongresovou ,kde bude v rámci " podání vysvětlení".....- bude provedena balistická zkouška všech zbraní ráže 6,35 , které vlastním , to vše bez jakéhokoliv zákonného písemného vyzvání legálního držitele ZP , zbraně + bez zdůvodnění , a zároveň a hlavně po telefonu !!! ,navíc , bez účasti odd pčr pro zbraně a bezpečnostní materiál pro Prahu- Sdružení ,kde sdělili ,že o tom nic nevědí, a začali teprve na dotaz zjišťovat ....nemám nic proti oficialní výzvě k odevzdání zbraně k balistické zkoušce, v poho předám ....
Zlý jazykové zevnitř pčr tvrdí / causa zastřelení taxikáři / , že policejní vrchnosti rupaj nervy a vydávaj možná až nezákonný rozkazy - a hodlaj si schladit žáhu na legálních držitelých ZP a zbraní a mladého poručíka použili ,jako toho, co nemusí obesílat písemně -páč to spěchá a vystupovat v telefonu z pozice síly kriminální policie pro závažné činy .....



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#2 » stř 6. srp 2014, 17:07

Vykašlal bych se na ně. Koneckonců to mohl volat kdokoli, třeba mafián, který si chce po cestě na tebe počkat. Pěkně ať pošlou písemně předvolání k podání vysvětlení.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 6. srp 2014, 17:40

garf píše:bez jakéhokoliv zákonného písemného vyzvání legálního držitele ZP , zbraně ... a hlavně po telefonu

Bohužel, zákon to nijak nespecifikuje, jakým způsobem má být provedena výzva, pouze že držitel ZP má povinnost jí vyhovět:
§ 29
(1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen
e) předložit na výzvu příslušného útvaru policie zbrojní průkaz, zbraň kategorie A, B nebo C, střelivo do této zbraně a příslušné doklady ke kontrole


Ovšem když o tom ani tvé vlastní oddělení nic neví, tak bych to (zatím) dál neřešil...



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#4 » stř 6. srp 2014, 18:25

Vzhledem k tomu, že to byla kriminálka při vyšetřování závažné trestné činnosti (=dobrý důvod), bych měl obavu, aby to neskončilo třeba hlídkou za dveřmi a předvedením k výslechu. Sice nevím, na základě čeho bych měl s sebou brát zbran(ě), ale prostředky a pravomoci minimálně mě pořádně zprudit policie bohužel má, takže bych to nebral na lehkou váhu.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#5 » stř 6. srp 2014, 18:40

Měls mu do telefonu říct, že to chceš písemně.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 6. srp 2014, 19:33

Jak se píše ve výše zmíněném paragrafu, povinnost předložit zbraně je po vyzvání příslušným útvatem policie. Pokud ten o tom nic neví, je to minimálně nestandardní. I kriminálka musí postupovat dle zákona. Aby si pro někoho došli a předvedli k výslechu by museli rozhodně mít lepší důvod než jen nějaké plošné kontroly.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#7 » stř 6. srp 2014, 19:41

Obávám se, že termín "Příslušný útvar Policie" znamená výhradně můj místně příslušný odbor pro zbraně, ne někdo, kdo se do telefonu představí jako poručík XY, kriminální policie Praha. To může konec konců kdokoliv. Jak píše můj předřečník, chtěl bych to písemně, do té doby bych se na ně vykašlal.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#8 » stř 6. srp 2014, 20:26

Zákon o zbraních definuje "příslušný útvar policie" v §10 odst. 2 takto:
Žádost se podává u krajského ředitelství policie, příslušného podle místa pobytu fyzické osoby, nebo podle sídla právnické osoby (dále jen "příslušný útvar policie").

...z čehož si dovolím dedukovat, že pokud kriminálka spadá pod stejné KŘP Praha, tak je docela dobře možné, že to právo mají.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#9 » stř 6. srp 2014, 20:40

Zdar, poslal bych toho vtipálka do (_._) :lol: ... když ti bude chtít něco kriminálka, přijde si osobně ;)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 6. srp 2014, 20:46

Co se písemné formy týče - místo trvalého pobytu je jediná oficiálně udávaná forma kontaktu. Tel. číslo jsem psal snad jen někam na roh nákupky, aby mi poslali SMS. Takže pokud to je opravdu od Policie, museli si někde od oddělení pro zbraně vykoumat tel. číslo.

Kolem a kolem bych si prostě počkal na papír.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#11 » stř 6. srp 2014, 21:08

Trošku OT

Ohledně písemného doručování...mám datovku, takže pro PČR platí to samé jako pro ostatní státní úřady? Tzn. doručovat do datovky, na písemnosti dodané poštou kašlat, protože se na nepřevzaté nedá uplatnit fixce doručení...

A k tématu, taky bych na telefonát nereagoval, ať mě někdo vyzve písemně nebo dojde osobně.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#12 » stř 6. srp 2014, 21:40

Nečtu ty bláboly tady, ale 99% policistů/vyšetřovatelů/etc... to dělá tak, že než aby posílali dopis, tak zavolají.. je to rychlejší pro obě strany....

kdyby Ti poslali dopis a nebyl by jsi doma, tak by jsi tu zase nadával, že jsi musel jít na poštu pro doporučený dopis....

Mě nedávno volali od nás z oddělení - ne kvůli zbraním, ale bohužel jsem byl svědkem něčeho špatného... tak mi zavolali, jestli bych nemohl přijít ten a ten den.... pokud nepřijdu, tak mi to pošlou písemně....

Asi jste všichni stará škola, že chcete furt všechno písemně.... ale klidně zavolají a usnadní to oběma stranám... mě to nevadí. Nemám s tím problém.


"vše bez jakéhokoliv záááákonéého písemného vyzvááááníííí" - mě pobavilo :D

Kdyby zavolali mě, tak si poznamenám jméno a hodnost a najdu si na netu číslo na ten stejný útvar, ze kterého volal a prověřím si, jestli to není nějaká legrácka nějakého mého kámoše a pokud ne, tak přijdu....

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#13 » stř 6. srp 2014, 22:14

ravo001: Nevím, jak je to dneska, ale v době, kdy jsem dělal na datovkách ještě před pár lety, tak vím, že lidi měli často problémy, když si nevyzvedávali poštu, i když měli datovku a úřady měly vůči nim povinnost ji používat. Klasickej kocourkov. Ale možná už je to dneska jinak.

Každopádně na ten telefon bych nereagoval. Jak už bylo řečeno, může zavolat kdokoliv. Nicméně, kriminálka bude asi trochu výš než ten ouřad, kam chodíme s dokladama, takže kdyby přišla výzva rovnou od kriminálky, radši bych moc neotálel. To by se taky mohla u dveří najednou zničehonic objevit zásahovka.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#14 » stř 6. srp 2014, 22:50

Jak jsem už psal. Možná jsem podezíravý, ale může zavolat kdokoli, "vezměte všechny zbraně a jděte na Policii", a počkat si před domem.
NIC! Bez dopisu nebo naživo policajta nikam nejít. Nemůžou to napadnout.
Navíc, jestli jde o vraždy taxikářů, to si vážně myslejí, že to někdo udělal legálně drženou zbraní?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#15 » stř 6. srp 2014, 23:06

meli skryty cislo ? takhle vetsinou kriminalka vola, co presne chteji vedet je mi sumak nezvedam to :D (vim ze to jsou nekdy oni kdyz vim ze volali ci mluvili s nekym skym sem ve styku ci jsem tam udajne byl, takhle na nas jednou chteli hodit vloupacku, mlzi a lzou ti do voci pri vyslechu ;) ) at si pro me prijedou nebo poslou dopis... problem nikdy nebyl, takze nikam nechod cekej az ti pride dopis. Jestli to chces mit sichr zavolej na polise ze ti nekdo udajne volal blablabla... tim padem si to vlastne i oznamil a muzou se posrat a mas neco v ruce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Brigadier, GeorgeM a 21 hostů