Kde nelze nosit zbraň



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#736 » pát 17. lis 2017, 21:34

Tak můžete normálně nosit.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#737 » sob 18. lis 2017, 16:18

Rudolf Steiner píše:Dobrý den, jsem tu nový, nestihl jsem přečíct celé vlákno. Chtěl bych se zeptat, pokud to tu již není, jak je to s policejní služebnou. Např. se stanu svědkem čehosi a jsem předvolán na služebnu k výslechu, resp. k podání svědecké výpovědi.

Na oddělení beze zbraně. Ale není problém, oni ti ji na tu chvilku uschovaj.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#738 » sob 18. lis 2017, 20:05

Fízlové na oddělení ani nepoznají, jestli zbraň máš a nevidím důvod jim to sdělovat.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#739 » sob 18. lis 2017, 20:08

Ja tam párkrát byl podavat nejake vysvetleni a nikdo se me na to neptal ani tam nemaji nejake detektory, IMHO v tom není problém. U soudu to bylo jiné, to je jak na letisti, i na pasek doslo ;-)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#740 » sob 18. lis 2017, 22:22

Caroprd111 píše:Fízlové na oddělení ani nepoznají, jestli zbraň máš a nevidím důvod jim to sdělovat.

Za 1. teda v poslední době, tam máš hned u vchodu upozornění a za 2. po ztotožnění by měla následovat otázka na zbraň. Takže asi tak.
Ono jeden chvilku podává vysvětlení a za chvilku je mu přečteno obvinění ;)



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#741 » ned 19. lis 2017, 09:24

Upozornění na dveřích nečtu, otázku nepopírám, ptát se můžou na co chcou.
A s tím podáváním vysvětlení máte pravdu, proto bych taky na fizlárně nikdy žádný vysvětlení nepodával. Role svědka je něco jinýho.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#742 » ned 19. lis 2017, 10:10

Pozor na Katastr nemovitostí v Jičíně.
Sídlí společně s Okresním soudem v jedné budově a tak tam lustrují u vstupu každého rentgenem a bránami i když k soudu nejde ...



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#743 » ned 19. lis 2017, 15:58

Dodám, že v Jičíně nelze zbraň uložit, musel jsem ji hodit do auta.

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#744 » pon 20. lis 2017, 12:42

Díky za odpovědi, byl jsem před léty svědčit, tak jsem projistotu nechal vše doma, ale tehdá jsem žádný rám neviděl. Je to již dlouho a tak mě zajímalo, zda se něco změnilo.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#745 » stř 3. led 2018, 20:22

Nevíte, jestli je bezpečnostní kontrola u vstupu na krajský úřad a krajské zastupitelstvo Jihomoravského kraje?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#746 » stř 3. led 2018, 22:19

Na úřad JMK jako takový ne, chtěli tam po mě tuším pouze přiložit OP, za což jsem dostal vstupní kartu. Zastupitelstvo může mít svůj vlastní jednací řád, to bohužel nevím.

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#747 » čtv 18. led 2018, 16:08

Plánuji navštívit Pražský hrad a pro jistotu jsem se informoval zda je možné vstoupit do areálu s legálně drženou zbraní.Podle návštěvního řádu se do areálu nesmí se žádnou zbraní,střelnou,bodnou ani sečnou.
Dávám sem celou odpověď:
Areál Pražského hradu je tvořen objekty a prostory zvláštního významu pro pořádek a bezpečnost a z tohoto hlediska jsou nemovitosti ve smyslu § 48 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky, chráněnými objekty a prostory. Na základě uvedeného ustanovení zákona bezpečnost chráněných prostorů a objektů zajišťuje Policie ČR, které k tomu zákon svěřuje řadu pravomocí, například zjišťovat totožnost vstupující nebo vycházející osoby, provést prohlídku vnášené nebo vynášené věci, nebo provést prohlídku vstupující nebo vycházející osoby. Konkrétní způsob výkonu těchto pravomocí v mezích zákona stanoví příslušný orgán Policie ČR.

V tuto chvíli nelze podle sdělení Policie ČR zbraň před vstupem do areálu Pražského hradu na místě kontroly uložit.



yeaaahman
Příspěvky: 1

Příspěvek#748 » úte 30. led 2018, 19:33

Ahoj lidi,

chtěl bych se zeptat jestli mohu zbraň nosit do školy, divadla, sportovní akce, hospody (když nebudu pít), plesy atd. ? Děkuji za případné komentáře a reakce.

Téma sloučeno s existujícím. Peggy



FullSoft
Příspěvky: 40

Příspěvek#749 » úte 30. led 2018, 20:22

2 yeaaahman:

Pokud máš ZP, tak moc nechápu, jak jsi ho udělal - například problematika nošení zbraně na kulturní a společenské akce je jedna z častých otázek...

_______________________
Odesláno z "founa"



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#750 » úte 30. led 2018, 22:10

Vynech sportovní akce, tam totiž z 99 % bude zákaz vnášet jakékoliv zbraně a navíc při vstupu prohmatávají a určitě ti ji nikam neuloží. Plesy nejspíš spadnou mezi slavnosti nebo lidové zábavy, takže tam za podmínek § 60, jinak ne.
Škola, divadlo, hospoda v zásadě bez problému (pokud provozovatel/vlastník neřekne, že zbraně ne nebude to kontrolovat). Každopádně za porušení pravidel prozovovatele nehrozí přestupek dle ZoZ, za porušení § 60 ano.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů