Kde nelze nosit zbraň



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#16 » sob 16. srp 2014, 11:57

Neber to zle, ale zbraň nosím denně a pokud jedu s ženou a dětmi nakupovat, nestuduju dopředu, jestli můžu do Tesca,Kauflandu a Hypernovi s pistolí. Prostě ji skrytě nosím.

Nikoho tím neomezuju ani neohrožuju. Právní otázku, co je nadřazeno, zda moje právo na nošení nebo cedulka na dveřích u vstupu nebo několik řádek v řádu nákupního centra, nedovedu posoudit.

Nevím, co jsou internetový miliardáři, ale smiř se s tím, že jsou mezi náma lidi, kteří prostě v bance peníze vybírají.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#17 » sob 16. srp 2014, 12:05


Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#18 » sob 16. srp 2014, 15:00

Zajímavě se to tady rozjelo. Rozhodně všem děkuji za odpovědi.

Jen mě ještě napadla otázka - nošení zbraně ve školách - jak je to v tomto případě? Už sice nejsem student, ale zajímá mě to. Školní řády vždy zakazují přítomnost zbraní, a je to samozřejmě logické, jde mi jen o to, jestli je tento řád nad zákon, který mi nošení zbraně dovoluje.

Viděl bych to tak, že jako student jsem povinnen podepsat, že jsem se seznámil se školním řádem, a tudíš ji jako student nosit nemohu. Ale pokud student nejsem a do školy jdu z jiného důvodu, a seznámení ze školním řádem nepodepíšu a nebyl jsem s ním seznámen, zbraň nosit mohu?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#19 » sob 16. srp 2014, 15:36

Ano asi tak. Záleží na tom,jaký řád je pro vás závazný. Student se s ním seznámil a má ho dodržovat, jiná osoba nemusí.
Já pro jistotu psal na rektorát Univerzity Palackého, jestli neexistuje nějaká norma to upravující a bylo mi odpovezeno, ze nošení zbraní na akademické půdě UP je v pořádku, pokud budu dodržovat obecně závazné předpisy, zejména ZoZ a OZ. Ale vím, že u vstupu na PF UK byla cedulka se zákazem.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#20 » sob 16. srp 2014, 16:20

Do skoly normalne nosim, rad neresim ani sem ho necet, nikdo mi nic nerek a par lidi poznalo ledvinku... a nevim co tu resi naky miliardare, zavist ze si nekdo vybira penize a ma na to ? ja sem chudej a rukama mi proslo vic penez nez se lidem zda a nez si kdy vydelaj :D

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#21 » sob 16. srp 2014, 16:23

To se o těch penězích ještě rozepsal v mé poště, až jsem ho dal na blacklist. Nicméně mám zákazníky školy a normálně nosím...skrytě.



setapouch
Příspěvky: 16

Příspěvek#22 » sob 16. srp 2014, 16:45

Takže podle vás je normální smlouvy porušovat. Těžko se pak divit, v čem to žijeme.
A pro informaci, přišlo mi hloupé to řešit tady, tak jsem v SZ DanielX konstatoval fakta, zmínil jsem zákon. A jeho jediná odpověď byla, že jsem kokot. Což mi pro utvoření názoru stačí.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#23 » sob 16. srp 2014, 17:14

Sakra, jemu ty prachy leží v krku, mne se taky v SZ ptal, na co vybírám tolik peněz a když jsem mu to ve slušnosti napsal, tak mu to málem roztrhalo stehy.

Smlouvy samozřejmě dodržujeme, ale příkazové cedulky bezpodmínečně dodržovat nebudu. Stejně jako nejezdím 90 mimo obec a 130 na dálnici. Pokud mne ale chytnou, ponesu za to následky(jezdím teda max.30 nad).

Stejně tak, kdyby za mnou přišla ostraha v bance nebo jiné instituci s přeškrtnutou zbraní, tak se slušně omluvím a prostor opustím.



setapouch
Příspěvky: 16

Příspěvek#24 » sob 16. srp 2014, 17:42

Mne lezi v zaludku ti, kteri lzou, kradou a podvadeji a jeste se tim chlubi. Rad bych zil v normalni spolecnosti, ale v normalni spolecnosti je normalni respektovat pravidla. Bud s pravidly souhlasim, nebo se muzu odstehovat nekam, kde je nemaji. Je to takovy problem?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#25 » sob 16. srp 2014, 17:50

Ono to ale může být i jinak. Co když někdo "předpisem" vynucuje něco, co nemá zákonný podklad? Jak se to má s nošením "na místech veřejnosti přístupných" daným zákonem, kontra nějaký výkřik nějakého řetězce? Mají právo omezovat něco definovaného vyšším předpisem? A jsem pak povinný to respektovat?

Jinak doporučuji se zklidnit a neuchylovat se k osobnímu napadání.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#26 » sob 16. srp 2014, 18:03

Peggy: dobře řečeno s tím omezováním předpisy...



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#27 » sob 16. srp 2014, 18:16

A zná zákon "místa veřejnosti přístupná"? Pokud myslíš "veřejné prostranství" tak tím Tesco rozhodně není.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%99ej ... nstv%C3%AD

Jde o soukromé prostory a proto na otázku:
peggy píše:Co když někdo "předpisem" vynucuje něco, co nemá zákonný podklad?

i MVČR odpovědělo, že toto právo vlastník, nájemce či provozovatel těchto prostor samozřejmě má. Viz link v mém předchozím postu.

A než se tu podesáté semele debata o tom, jak to může rozhodnout až soud, tak alespoň za sebe mohu říct, že dokud tak neučiní, budu věřit MVČR. Nehledě na to, že i sám to chápu totožně.

Nepřehlednost této debaty způsobuje pokaždé i to, že se dohromady pletou dvě diskuze. Zatímco polovina lidí diskutuje striktně o tom, jak to je skutečně dle zákona, tak druhá polovina do toho míchá diskuzi, zda na těchto místech nosit v reále.

Já jsem například zcela přesvědčen, že čistě z hlediska zákona jde o porušení vůle vlastníka/provozovatele prostor, ale z hlediska reálného života mám blíže k tomuto pojetí:
petrx píše:Stejně tak, kdyby za mnou přišla ostraha v bance nebo jiné instituci s přeškrtnutou zbraní, tak se slušně omluvím a prostor opustím.


Přestože vstupen se zbraní porušíte zákonná práva vlastníka/provozovatele vymezit si podmínky vstupu do jeho prostor, nepůjde o přestupek proti zbrojnímu zákonu a jediná možná hrozba by byl případný občanskoprávní spor. Je jasné, že k tomu se asi nikdo neodhodlá. Jednak protože to je pitomost a také proto, že by bylo nemožné prokazovat vzniklou škodu.

Jakkoliv ale s omezením nesouhlasím, nebudu popírat práva vlastníka nebo tvrdit podobné pitomosti, jakože přeškrtnutá zbraň znamená zákaz jejího používání.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#28 » sob 16. srp 2014, 18:42

Analogicky tedy přeškrtnutý mobil znamená zákaz vnášení, nikoliv používání?
Já jen, že jsem to viděl v nemocnicích, pobočkách pošty aj.
Tady narážíme na teorii práva a to odvěký souboj iuspozitivistů a iusnaturalistů.
wiki:
Zvláštní místo má juspozitivismus v právu totalitních režimů: přehnaný důraz na nutnost vyhovět psané normě a nezabývat se společenskými důsledky rozhodnutí vede k odlidštění a mechanizaci aplikace práva a umožňuje státu legalizovat útlak určitých společenských nebo etnických skupin, neboť represi skrývá pod rouškou přísného dodržování „práva“.



setapouch
Příspěvky: 16

Příspěvek#29 » sob 16. srp 2014, 18:50

Ono je to spíš o o principech demokracie. Moje právo nosit končí tam, kde si majitel nošení nepřeje. Stejná situace: jdete na návštěvu k přátelům, o kterých víte, že zbraně nemají rádi, doma si je nepřejí, na dvěřích mají samolepku s přeškrtnutou pistolí.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#30 » sob 16. srp 2014, 19:32

setapouch: napsal si tu cast z toho radu nakyho OC, muzes mi vyjmenovat co je zbran ? protoze dle definice CO JE ZBRAN bych tam musel jit nahej bez niceho....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů