Kde nelze nosit zbraň



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#451 » stř 3. úno 2016, 21:14

Budova Ministerstva zemědělství, Těšnov, Praha. Zákaz vnášení zbraní, každý musí projít detekčním rámem. Trezor pro případné uložení zbraně údajně mají. Tipoval bych zpřísněný režim po teroristických útocích.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#452 » stř 3. úno 2016, 21:38

jak to řešíte při vstupu do banky na poštu a podobně, kam je vstup se zbraní zakázán? mlčíte a chodíte tam i se zbraní?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#453 » stř 3. úno 2016, 22:06

Zakázán... z jakého titulu?? Mimochodem i když soukromý objekt, ale poskytující nějakou veřejnou službu, majitel je povinen některé věci prostě strpět. Např.: Zatímco domů si mohu nepustit třeba modrofialovýho s puntíkama a klidně si to můžu napsat na dveře, do soukromé restaurace toto nelze. Nebo na to, aby mi polda vlezl do bytu potřebuje soudní příkaz (mimo zákonem vcelku jasně devinované okolnosti), do téže soukromé restaurace takové povolení nepotřebuje, jakož i jiné orgány. A myslím, že se zbraní to bude obdobné.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#454 » stř 3. úno 2016, 22:17

Čop píše:No to je sice všechno moc prima, ale každý mluvíme o něčem jiném. Naprosto souhlasím s tím, že legálně drženou zbraň mám proto, abych jí nosil. Ale nepřijde Vám trochu divné, že tady nepokrytě říkáte, že některá pravidla dodržujete (ta, co Vám vyhovují) a jiná pravidla nepokrytě porušujete (protože Vás právě teď nebaví je dodržovat). A víte, proč Vás příště někdo na silnici vybrzdí, nebo Vás předběhne v nějaké frontě, nebo se třeba rozhodne, že Vám pod oknem udělá v noci diskotéku? Protože ho zrovna nebaví nějaká pravidla dodržovat a má chuť dělat něco jiného. Mluvíme o prosté lidské slušnosti.


můžeš mi říc co děláš s mobilem?
ten je zakázáno nosit ještě na víc míst než pistoli, když už se bavíme o dodržování pravidel a o slušnosti.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#455 » stř 3. úno 2016, 22:26

sedmej:
já si zcela prapůvodně před drahně lety dělal ZP a pořizoval zbraň především z důvodu, že jsem tehdy denně odnášel obnos nikoli malý právě do banky v rámci odvodu tržeb z firmy.
Pravda, v té "dřevní" době devadesátek nikoho nenapadlo na dveře banky lepit škrtnutou pistolku ... ;)

Dnes je takto oblepena každá pošta, banka, místní úřad i leckterá cukrárna .. :)

Otázka tedy zní, co má vyšší právní váhu:
jestli dle Zákona o zbraních a střelivu umožněné vlastnictví zbraně a jím definované její nošení na veřejnosti nebo přání majitele banky, pošty, cukrárny nebo starosty místního ouřadu ..

Chtělo by to kvalifikované vyjádření erudovaného JUDra ať tady svými laickými dojmy a názory nepopíšeme zbytečně dalších 50 stránek ... 8-)



cipis
Příspěvky: 2102

Příspěvek#456 » stř 3. úno 2016, 23:40

Vždyť se to řeší nekonečně dlouho napříč fóry ... Majitel si může dát do provozního řádu (budovy) co chce, jediné, co se může stát, že vás nechá vyprovodit ven. Nic víc, nic míň.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#457 » stř 3. úno 2016, 23:54

Lynx píše:Máte někdo zkušenosti z kulturních akcí v O2 areně? Bohužel se před akcí (koncert) nedostanu domů, takže mě zajímá, jestli se zbraní projdu vstupem bez obtíží.

V O2 aréně jsou u vstupů rámy a skutečně probíhá kontrola. U vstupů sever (jestli se nepletu) je skutečně "maringotka" s placenou úschovnou (od 20 do 100 Kč, opět se snad nepletu). Je vhodné maringotku navštívit ještě před zařazením do fronty na vstup, jinak si ji vystojíte znovu.

Na možnost úschovy zbraně jsem se ani neptal, maringotka ve mně příliš velkou důvěru nebudila.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#458 » čtv 4. úno 2016, 10:25

můžeš mi říc co děláš s mobilem?
ten je zakázáno nosit ještě na víc míst než pistoli, když už se bavíme o dodržování pravidel a o slušnosti.[/quote]

Do nemocnice ho vypínám, jinde ho nepoužívám. Ale o tom to přece není. Spíš jde o poznámky typu: "A proč bych to měl dodržovat", nebo "to jsou jejich pravidla, na ty já kašlu". O tom, jestli někdo jezdí rychleji, protože on usoudil, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala, tak tady už to vůbec nechápu. Kde je hranice? A proč by měl někdo jiný dodržovat pravidla, která chrání mě?



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#459 » čtv 4. úno 2016, 15:51

Pokud je omezení dáno zákonem není o čem diskutovat, dodržují se bez dalšího. Pokud je to omezení, které je přáním toho kdo ho vydal tak jak píšou jiní mě maximálně vyvedou.



Matt_CZE
Příspěvky: 101

Příspěvek#460 » čtv 4. úno 2016, 20:19

Čok: podle mě pleteš Jabka s hruškama. Tím, že někdo jede jako dobytek zcela nepokrytě porušuje pravidla, ale především ohrožuje společnost. Čím přesně ohrozím společnost, když mám u sebe skrytě zbraň, pro svou případnou obranu v případě, že mě někdo jiný ohrozí ?? Pokud tahle striktně nedodrzuješ NAPROSTO VŠE, tak jsi pokrytec - nic ve zlém. Neříkám, že dělám, co se mi zrovna hodí, ale konkrétně toto si dovedu obhájit. Sám sobě, snad i ostatním.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#461 » čtv 4. úno 2016, 22:32

Matt_CZE píše:Čok: podle mě pleteš Jabka s hruškama. Tím, že někdo jede jako dobytek zcela nepokrytě porušuje pravidla, ale především ohrožuje společnost. Čím přesně ohrozím společnost, když mám u sebe skrytě zbraň, pro svou případnou obranu v případě, že mě někdo jiný ohrozí ?? Pokud tahle striktně nedodrzuješ NAPROSTO VŠE, tak jsi pokrytec - nic ve zlém. Neříkám, že dělám, co se mi zrovna hodí, ale konkrétně toto si dovedu obhájit. Sám sobě, snad i ostatním.


Lépe bych to nenapsal. Argument, že zakázaný mobil vypnu (v nemocnici, v bance, apd.) nebo nepoužívám je zcestný, stále ho má majitel s sebou a to i přes zákaz samolepkou. Takže stejně porušuje to, proti čemu se vymezuje že se nemá dělat, to je vstup s mobilem do objektu přes přání/požadavek/příkaz majitele/nájemce objektu. Správně by ho měl nechat doma nebo v autě nebo odložit v recepci nemocnice, banky, apd. Já, když to tak vezmu, tak mám také vlastně, přes zákaz samolepkou, v objektu s sebou zbraň "vypnutou" a nepoužívám ji, tak je to v podstatě stejné.



Matt_CZE
Příspěvky: 101

Příspěvek#462 » čtv 4. úno 2016, 22:34

Přesně tak. Taky tam zbraň nepoužívám. A doufám, že ji tam ani nikde jinde na veřejnosti nebudu muset používat.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#463 » pát 5. úno 2016, 06:20

Piktogramy neříkají vše. Jen upozorňují na omezení týkající se zobrazeného (mobilů, zbraní, zvířat, jídla...), tato omezení jsou pak specifikována v provozním řádu budovy.

Kupříkladu v NTK je dle zvrhlých grafiků zakázána zbraň nad 9mm... realita v provozním řádu: zákaz vnášení zbraní s výjimkou složek policie a městské policie při výkonu služby.



Phil
Příspěvky: 90

Příspěvek#464 » pát 5. úno 2016, 23:29

@rcc
Kdepak.. to tam měli už předtím.

Jinak co si pamatuji tak Strakova akademie bez problému. Senát jsou připraveni.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#465 » sob 6. úno 2016, 10:32

Pánové, já to opravdu nemyslím ve zlém. Ale asi žiju v jiné době. Prostě se snažím respektovat pravidla a ctít životní prostor ostatních. A vy tady opakujete přesně to, co naše nefunkční soudy. Formalismus jako prase. Konkrétně myslím to, že mobil do nemocnice se nemá nosit proto, že když je zapnutý, může rušit nějaké přístroje a ohrozit něčí život. Tak ho vypnu. Nevyhovím sice formálnímu požadavku, ale SMYSLU toho zákazu. A přesně tohle vás bude čekat u soudu (samozřejmě to nikomu nepřeju!!!). Nikoho jste neohrozili, nic se nestalo, ale zbraň jste měl u sebe, takže si dalších deset let vystřelíte tak akorát z praku. Fakt nechci nikoho prudit a každý ať to dělá, jak se mu líbí. Já budu dál v možném rozsahu dodržovat pravidla a budu doufat, že ten druhý na silnici pojede podle pravidel a tu stopku bude respektovat, i když si myslí, že je tam úplně zbytečná :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fik, Majestic-12 [Bot] a 23 hostů