Kde nelze nosit zbraň

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#511 » pát 18. bře 2016, 14:28

Hmm, takže zaměstnavatel tě nevpustí dovnitř, protože porušuješ nějakou jeho směrnici a když to takhle udělá několikrát, tak tě vymete za špatnou docházku.
Já myslím, že řešímě hovadinu. Je to podobné jako s oblékáním. Zaměstnavatel nařídí nošení nějaký dementní čepice a komu se to nazamlouvá může jít.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#512 » pát 18. bře 2016, 14:42

U zaměstnanců je to trochu něco jinýho (což sem doufal, že MPSV vezme ve své odpovědi v úvahu) a sice, že zaměstnavatel má povinnost ve smyslu "zajistit zaměstnanci pracovní prostředí" a nemá nárok dělat zaměstnanci osobní prohlídku za účelem zajištění BOZP, ale pouze za účelem (zjednodušeně řečeno) zjišťování, zda zaměstnancec "nekrade". Bohužel, tomuto se MPSV vůbec nevěnovalo (a MVČR taky, ale tam mi to nevadí, není to v jejich kompetenci). Výjimku můžou mít budovy se speciálním režimem (třeba soudy, PSP, apod.)

V tomhle ohledu tedy otázka zůstává, bohužel, pořád otevřená. Jisté je jen to, že nošení zbraně zaměstnancem proti vůli zaměstnavatele není porušením ZoZ. Pak už bychom mohli polemizovat nad tím, jak může zaměstnavatel kontrolovat zaměstnance, jestli vůbec může legálně "přijít na to", že zaměstnanec nosí a jaké má pracovněprávní možnosti řešení dané situace se zaměstnancem (např. jak by se prokazovalo hrubé porušení pracovních povinností opravňujících zaměstnavatele vyhodit zaměstnance na hodinu, atd.) Tady imho MPSV v komunikaci a ve svých kompetencích brutálně selhalo.

Ty odpovědi nejspíš pošlu LEXu, až je patřičně zanonymizuju. Dám vědět, až (a kde) budou viset.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#513 » pát 18. bře 2016, 19:16

mikky: Já vůbec nemám strach, že bych porušoval ZoZ :) samozřejmě mi šlo jen o to, že mě můžou vyrazit z roboty. To propojení s BOZP je strašně jednoduché ... porušení pravidel BOZP je v 90% tzv. "porušení pracovních povinností zvlášť hrubým způsobem" a když se tedy pod BOZP schová zákaz nošení zbraně, jde to lehce ... sry, lehce Off topic: jednou jsem nachytal týpka hulit na šatně a vysmál se mi do ksichtu, že nemám svědka a že mu to nedokážu (měl pravdu) - tak jsem ho druhý den vyrazil za to, že se nedržel zábradlí, což bylo na kameře :) byla to sviňárna, ale on věděl, za co to bylo. Bylo to BOZP a šlo to dokázat.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#514 » pát 18. bře 2016, 19:30

honzek, tleskam :D
co? ja OT? na generalnim stabu jdete pres ram a jeste vas projedou rucnim skenerem...



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#515 » sob 19. bře 2016, 08:32

A mají tam odkladiště? Před mnoha lety jsem byl na MO a tam měli desítky skříněk pro návštěvy.



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#516 » sob 19. bře 2016, 16:43

Ze zákonů jsou příslušníci PČR, CS, VS a VP oprávněni vám při vstupu do jimi střeženého objektu zbraň odebrat. Na odebranou zbraň vám vydají potvrzení a zbraň zabezpečí podle zákona o zbraní. To ovšem neznamená, že tam musí mít veřejné skříňky, ale stejně tak ji můžou uložit u sebe v trezoru ke svým služebním zbraním. Důležité je, že převzetím potvrzení o odebrání zbraně za zbraň nese odpovědnost ten dotyčný bezpečnostní sbor. Ale většina objektů to řeší tak, že: "Máte střelnou zbraň? Pojďte prosím zamnou. Tady je vybíjecí zařízení a tady trezor. A tady máte potvrzení. A při odchodu si ji tu nezapomeňte."



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#517 » čtv 28. dub 2016, 08:43

Jak s nosenim v mhd? Proste ignorovat? Protoze v MHD je v radu ze clovek nesmi mit nabitou zbran.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#518 » čtv 28. dub 2016, 08:57

Který MHD? A i kdyby, MHD, snad krom metra, není nemovitost, takže se na něj bude vždycky vztahovat nošení a nosit můžeš, takže nějakej zákaz ti může bejt volnej - zákon neporušuješ, jen možná ty přepravní podmínky, ale to by nejdřív museli vědět, že nějakou zbraň máš nosit musíš skrytě......

Uživatelský avatar
Novic
Příspěvky: 17

Příspěvek#519 » čtv 28. dub 2016, 09:10

Enerccio: Nemyslíš, že tahle otázka je už trochu za čárou? Nosíš dostatečně skrytě? Ano? Tak buď v pohodě, revizák tě šacovat nebude. Pakliže ne, zapracuj na skrytí zbraně místo datlování písmenek do klávesnice. ;)

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#520 » čtv 28. dub 2016, 09:17

Schvalne jsem se podival do prepravnich podminek prazske mhd. A moc moudry z toho nejsem.
Bod 7.4 Preprava zavazadel
Odstavec 6 pismeno f
Neni dovoleno brat do vozidla zavazadlo, ktere je nebo jehoz obsahem je nabita strelna zbran

Odstavec 8
Osoby opravnene k noseni strelne zbrane mohou vzit s sebou do vozidla zaroven se zbrani i naboje, pokud jsou umisteny v prislusnych obalech.

Ja bych rek, ze obalem pro naboje je zasobnik a obalem pro zasobnik je zbran :D
Ted vazne - z toho mi vyplyva, ze dle prepravnich podminek nepovoluji prevazet nabitou zbran (nosit).

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#521 » čtv 28. dub 2016, 09:19

Novic a neni tvuj nazor trochu za carou ? Nevadi kdyz porusuji predpisy, hlavne kdyz se na to neprijde...

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#522 » čtv 28. dub 2016, 09:37

Max. porušíš přepravní podmínky, to není zákon. V MHD nosit můžeš, žádný zákon to nezakazuje. Je to jako s bankou. Také jsem tam chodil se zbraní, než jsem banku vyměnil za tu elektronickou :)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#523 » čtv 28. dub 2016, 09:41

Kencui píše:Novic a neni tvuj nazor trochu za carou ? Nevadi kdyz porusuji predpisy, hlavne kdyz se na to neprijde...

ale zakon se neporusi, a krom toho, kdybychom dodrzovali vsechny takovehle predpisy nebo nalepky co si majitel zamane, tak to rovnou ta zbran muze zustat v trezoru, ne?

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#524 » čtv 28. dub 2016, 09:49

Ja jsem taky nepsal nic o poruseni zakona... Slo mi o to jak to skutecne je. Jinak samozrejme noseni v mhd je snad normalni.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#525 » čtv 28. dub 2016, 09:57

je, ale napriklad nase olomoucka zakazuje nabitou zbran. Otazka ja, co pak povazuji za nabitou, naboj v komore, nebo v zasobniku, natahala, glock natahlej? Jako, vim, ze v reale, pokud ji budu mit skryte, tak je to sumafuk, ale imho tyhle pravidla jsou zbytecne stupidni a nevim proc si to tam mhd (a jine instituce a la banky, posta) davaji... vzdyt ten kdo ma zbran legalne ji stejnak nebude vytahovat, a ten kdo ne, ten na nalepky a rady kasle tak ci tak...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů