Kde nelze nosit zbraň



barel
Příspěvky: 4

Příspěvek#751 » pát 23. bře 2018, 18:50

Ahoj. Dokážete mi někdo poradit, jak se dle zákona zachovat? Když vyrazím na nákup do města a vezmu si zbraň, venku je vše v pořádku, ale jak se zachovat, abych mohl do obchoďáku, kina, divadla, banky, apod.? Musím mít souhlas vlastníka nemovitosti, ale když mi ho nedá, nechám zbraň na schodech? A v divadle? Je to společenská událost - povolení místně příslušného oddělení PČR? Ptal jsem se policistů, ale ti se s tím ještě nesetkali, že by vydávali povolení na společenskou akci (alespoň ne ti, kterých jsem se ptal). Pokud není možnost zbraň někde nechat, jakože není, tak na co je máme? Nebo je to jen na chození po venku? Dík.



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#752 » pát 23. bře 2018, 18:53

No.. a on te nekdo nuti tu zbran nekde nechavat, nebo tak neco? Resis neco, co prece vubec resit nemusis.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#753 » pát 23. bře 2018, 18:54

No napřed bych se podíval, na co potřebuješ souhlas. Na nošení???



barel
Příspěvky: 4

Příspěvek#754 » pát 23. bře 2018, 19:08

Joab píše:No.. a on te nekdo nuti tu zbran nekde nechavat, nebo tak neco? Resis neco, co prece vubec resit nemusis.


Dík za rychlou reakci. Párkrát se mi stalo, že mě nechtěli pustit na nějakou akci s nožem, protože u vstupu stála ochranka. Se zbraní by to asi bylo podobné. Jen se informuji co dělat, jestli by mě někdo nechtěl pustit třeba do kina.



barel
Příspěvky: 4

Příspěvek#755 » pát 23. bře 2018, 19:22

P.V. píše:No napřed bych se podíval, na co potřebuješ souhlas. Na nošení???


OK. To je asi blbost. Špatně položená otázka. Ale co dělat, když mě se zbraní nebudou chtít pustit do baráku (kino, divadlo)?



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#756 » pát 23. bře 2018, 19:52

Co dělat? já bych šel domů. Položit kvér na chodník, aby mě pustili na hokej, není dobrej nápad :-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#757 » pát 23. bře 2018, 19:58

Myslím, že tady je vlákno k tomu, kam se smí a nesmí se zbraní, včetně reseni schranek atd. spis se podivej tam.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#758 » pát 23. bře 2018, 20:09

Úroveň kontrol u vstupu musíš mít zjištěné předem, pokud to netrefíš, nezbývá než se otočit domů do trezoru a pak se zase vrátit.
Samozřejmě nebrat když je na vstupu nebo uvnitř jakákoli sekuritka, nebo dokonce rám na vstupu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#759 » pát 23. bře 2018, 20:12

Opět duplicitní téma. Hledej.



barel
Příspěvky: 4

Příspěvek#760 » pát 23. bře 2018, 20:20

Slezman píše:Úroveň kontrol u vstupu musíš mít zjištěné předem, pokud to netrefíš, nezbývá než se otočit domů do trezoru a pak se zase vrátit.
Samozřejmě nebrat když je na vstupu nebo uvnitř jakákoli sekuritka, nebo dokonce rám na vstupu.


No to je právě ono. Když pojedu 150 km na představení a na místě zjistím, že dovnitř nemůžu, tak těžko vrátím lístek nebo sebe k trezoru, ale zase nechci jet bez mazla. Zkusím najít ten link. Dík za reakce.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#761 » pát 23. bře 2018, 20:33

Když si člověk není jist, tak holt doma zůstat musí. V takových případech beru sprej, když mi ho seberou, ty 300 mě nezabijou.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#762 » sob 24. bře 2018, 10:22

U nas v Havirove na Havirovskych slavnostech maji taky "kontrolu" cloveku promackaji boky, a pusti ho dal. Kdybych se trochu snazil tak tam pronesu i nejakou tu dlouhou



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#763 » pon 26. bře 2018, 14:32

barel: Taky je možnost v takovém případě nechat zbraň v úschově u nějakého obchodníka se zbraněmi, tedy držitele potřebné licence.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#764 » sob 31. bře 2018, 17:20

Já se držím toho, že zbraň nelze na území ČR nostit tam, kde je vstup se zbraní zakázán zákonem či vlastníkem/provozovatelem objektu a na vstupu je bezpečnostní kontrola. Pašování do zahraničí bych si netroufl ale v ČR se prostě držím toho, co oči nevidí, to srdce nebolí. Pokud člověk není idiot a zbraní nešermuje na veřejnosti, šance na odhalení je nulová.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#765 » sob 31. bře 2018, 17:58

Souhlasím můj vůdče (Červený trpaslík s10e06) ... malé písmo je legrace, parafráze ze seriálu. Velké písmo míněno vážně

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů