Kde nelze nosit zbraň



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#826 » sob 2. úno 2019, 19:45

honzek86 píše:Po dlouhé době jsem si připomněl kontroly na Pražském hradě. Máte někdo zkušenosti s tím, jaká je tam reakce Policie u kontroly, když u někoho tu zbraň najde? (Nedávejte mi prosím za příklad ty dva mamlasy z idnes ... to bylo předtím, než je vyprovokovali.) Dle mého názoru tím, že jsem se dostavil na kontrolu (tedy pokusil projít se zbraní, dost možná nevědomky), u které byla nalezena zbraň, nepáchám přestupek ani trestný čin a Policie by neměla mít právo zajistit zbraň, papíry nebo mě samotného (natožpak dělat nějaké veřejné faux-pas, dávat mi klepeta apod.). Podle mě mě může požádat o kontrolu dokladů, ZP, dát dechovou zkoušku, slušně upozornit na zákaz na hradě a požádat, abych si dal zpátečku. Je to tak, nebo jsem optimista? :)


Já si to dnes "vyzkoušel" došli jsme přes půl Prahy až před brány Pražského hradu s úmyslem projít a vyjít druhé straně. Upřímě na kontroly jsem si ani nevzdychl. Co já byl na hradě tak nebývaly a již jsem tudy jó dávno xkrát nesl, jasně jiná doba, ale na Václaváku taky nejsou, ani u orloje a tam bylo víc lidí. Prostě mne to nenapadlo.
Mnó, a při představě, že budu muset hrad obkroužit, jsem si řekl, že za dotaz nic nedám.
Šel jsem rovnou k "rámu", zákazový piktagram zbraně nikde, jen zákaz dronů.
No i tak nejsem blázen a projít bych nezkoušel a tak jsem šel k obsluze (policistovi) a na rovinu se zeptal zda je nějaká možnost, abych jako legální vlastník zbraně, s ní mohl projít skrz hrad.
První reakce byla ve formě vytřeštěných očí, které mne xkrát sjely od zhora dolů. Pak přišlo zamyšlení a informace, že bych musel projít důkladnou lustrací. Zeptal jsem se, jakou, zda chtějí vidět doklady a zbroják. Odpověď byla, že určitě, ale, že pak by mne museli jako prolustrovat někde v kanceláři a že to by mohlo celkem dlouho trvat, tak zda chci. Což se mi nechtělo. ;) . Pak padla nabídka, ať jde žena s dětmi skrz hrad a já okolo, to se nechtělo manželce :lol: . A pak začal policista vlastně jakoby znovu, ale už to znělo jinak a že vlastně se zbraní tam nemohu....a chtěl nějak pokračovat.
Už jsem ho dál nepustil, skočil do řeči, poděkoval za informace a že tedy dětem a ženě místo hradu ukáži Nový Svět, že ten je stejně zajímavější a hezčí..... A šli jsme.
Celou dobu, jsem byl v klidu, úsměv, žádný tlak, čistě dotaz s jasným chováním, že ať řeknou co řeknou tak já se podřídím. (jednáním s lidmi se živím, takže tohle mám zmáknuté)
... bylo zajímavé vidět oči, jak po celou dobu rozhovoru pátrají a kde může asi být, nejdřív opravdu horečně, pak spíš mechanicky.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#827 » sob 2. úno 2019, 21:15

Já si zase musím vždy uvědomit, jestli zrovna z práce nepojedu do zahraničí...



lerion
Příspěvky: 10

Příspěvek#828 » pon 4. úno 2019, 17:44

Jo, to uz se mi take stalo - pri bezne ture v Orlickych Horach jsme na asi 2 km prekrocili Polskou hranici. Sice jsme se od hranicni cary nevzdalili dal jak na 70 m a celou dobu sli po ceste vyznacene klubem ceskych turistu, ale az pote jsem si uvedomil, ze z toho teoreticky mohla byt slusna neprijemnost. Vubec jsem si to v tu chvili neuvedomil.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#829 » úte 12. bře 2019, 15:42

lerion píše:Jo, to uz se mi take stalo - pri bezne ture v Orlickych Horach jsme na asi 2 km prekrocili Polskou hranici. Sice jsme se od hranicni cary nevzdalili dal jak na 70 m a celou dobu sli po ceste vyznacene klubem ceskych turistu, ale az pote jsem si uvedomil, ze z toho teoreticky mohla byt slusna neprijemnost. Vubec jsem si to v tu chvili neuvedomil.


Tohle je věc, která mě celkem zajímá. Kolikrát se stane, že tu hranici člověk takhle na tůře překročí a ani si toho nevšimne. Měl s tím někdo nějaký problém? Jasně, plánovat trasu dopředu. Ale pořádně mě to nenapadlo až do doby než jsem si to tu přečetl.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#830 » úte 12. bře 2019, 18:19

Taky jsem to řešil při nedávném výletu na bezkach. Šance, že mě někdo bude sacovat mi přijde zanednatelna, ale šance úrazu s následným ošetřením už mi tak zanednatelna nepřijde.

Tak jsem ji raději nechal doma.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#831 » úte 12. bře 2019, 19:43

Nemusí to být jen tůra podle hranic. Kdo běžně nosí ten se běžně může dostat i do situace - jsem ve městě na hranicích a hned za nimi je další s tržnicí, s dobrým obchodem... Když už jsem tady zajedu tam pro... Jenže ops, nezajedu, protože mám u pasu (když si to uvědomí včas).



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#832 » úte 12. bře 2019, 22:23

Jaj jsem registroval Tantala, tak jsem si pozde uvedomil, ze ma oblibena trasa zpet je zavrena a hnalo me to podel polskych hranic. Jak jsem se pak dival, tak to je misty i mene jak 50m. Polaci by asi nevzali vymluvu: tak vam ho vezu zpatky. Mel jsem celkem bobky.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#833 » pon 17. led 2022, 10:23

Když jsem si bral jeden den dovolenou, nejbližším kolegům jsem řekl, že mám toho dne zkoušku na ZP. Druhý den vyzvídali, jak jsem dopadl; řekl jsem, že jsem to udělal. Tak se ptali, jestli si teď tedy koupím pistoli, když už můžu. Odpověděl jsem, že čekám na vydání ZP, poté si musím podat žádost o nákupní povolení, a vůbec - že to bude na dlouho. Pak už se na to za týden zapomnělo, a nikdo se na to už neptá. Nevědí, že v současnosti mám pistoli každý den s sebou. A tak to taky zůstane.
Podle mého názoru - proč máme v zákoně povinnost skrytého nošení? Myslím, že proto, že většinová populace je ze zbraní nervózní, nebo dokonce mají z nich strach, a proto nenosíme u pasu jako kovbojové, aby jsme nerozrušili jemnocitnější obyvatele. Nemá cenu jim nadávat, nemá cenu je převychovávat - jemnocitní mírumilovní odpůrci zlých zbraní prostě existují, a je třeba na ně brát ohled. Skryté nošení tím pádem považuji za správné rozšířit i na tiché mlčení.
Zrovna naproti mně sedí v kanceláři člověk, který by určitě byl denně v nepříjemném stresu a nervozitě, kdyby tušil, že metr a půl před ním je nabitá devítka. Považuji za správné takovým lidem nevnucovat moje vidění světa, a neobtěžovat je mým pohledem na věc, nevnucovat jim povinnost strpět něco, co je jim nepříjemné.
A tak to prostě nikdo neví, že nosím. Je to skryté jejich očím, jak zákon nařizuje, i jejich uším, což myslím k tomu taky patří.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#834 » pon 17. led 2022, 10:39

Je tam nějaká skrytá pointa hodná tomuto tématu "Kde nelze nosit zbraň"?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#835 » pon 17. led 2022, 11:05

Řekl bych, že ne.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#836 » pon 17. led 2022, 11:29

Pardon, asi tam fakt ta pointa není. Psal jsem to, když jsem byl o mnoho stránek zpět. Chtěl jsem tím říct, že považuju za rozumné neposkytovat záminku k VYTVÁŘENÍ dalšího místa, kde to někdo zakáže potom, co se bude cítit k tomu vyprovokován. Reagoval jsem na příspěvek, kdy někdo viděl samolepku na dveřích zaměstnavatele, a rozbouřil HR oddělení včetně všech nadřízených až po majitele v zahraničí, až se to začalo řešit v celé korporaci.

Omlouvám se, tuhle pointu jsem do příspěvku nevnesl, a ani jsem nepřinesl užitečnou informaci. Dočtu si celé vlákno, jsem zde poměrně nový, čerstvý držitel, a vlákno mi připadá užitečné. A zbytečné příspěvky si pro příště odpustím.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#837 » pon 17. led 2022, 12:05

S poslední novelou zákona přišla i nová povinnost úřadu umožnit uložení zbraně, pokud trvá na zákazu vstupu se zbraní (§29a zák. 119/2002).

Už se s tím někdo potkal? Jak to realizují?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#838 » pon 17. led 2022, 13:32

Potkal, napriklad soudy na tom predtim byly tak, ze nekde v pohode nekde neochotne, ale slo to a nekde ani omylem...
Ted I tam, kde to predtim neslo to ulozit musi (neochota, zdlouhavost, nelogicke pokyny proti zasadam bezpecne manipulace a prihlouple dotazy a pod se obcas daji potkat, ale uz ukladaji )...



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#839 » pon 17. led 2022, 13:37

Co tam mají? Jeden trezor RU15, kam může i vrátnej? Nebo individuální schránky a klíč (kombinaci) mám v kapse?
Kolega zažil špitál, kde vrátnýmu stačilo odevzdat zásobník. Ale to asi nebude všude.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#840 » pon 17. led 2022, 13:42

Nemocnice tě přece nemůže omezovat v nošení zbraňě (vyjma oddělení, kde nesmí být kovové předměty). Co je to za počin?

Jinak já to zažil před lety na IDETU, tam měli osobní trezozy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů