Co se učit - testy na ZP

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#31 » stř 20. dub 2011, 19:34

Zdravím všechny a přidávám svojí kapku do mlýna. Dnes jsem úspěšně složil zkoušku odborné způsobilosti na střelnici Kapslovna (Praha - Žižkov) komisař Judr. Ivan Chovaňák byl naprosto skvělý, žádné snahy o nachytání, důraz na bezpečnou manipulaci a řešení závad při střelbě, ale naprosto korektní přístup. Jako dohled měl dva pány od PČR. Chtěl bych tímto poděkovat jemu a taky hlavně tvůrcům tohoto webu (díky Marku) za možnost procvičování zkušebních otázek. A všem co se teprve učí bych chtěl vzkázat ať se připravují svědomitě, protože jak jde do tuhýho, tak celkem zapracuje nervozita a i nad jednoduchou otázkou člověk zaváhá a může udělat uplně zbytečnou chybu.
Střelbě zdar :D

Uživatelský avatar
Maňas
Příspěvky: 46

Příspěvek#32 » stř 20. dub 2011, 19:42

Taky si vas tam pri zkouskach nataceli kamerou (pri manipulaci a strelbe)? U nas pred mesicem se o to snazili, ale dosla jim po chvili baterka.

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#33 » stř 20. dub 2011, 19:50

Ne nic takovýho tam neproběhlo, pokud pominu bezpečnostní kamery všude po střelnici :lol:

Uživatelský avatar
Maňas
Příspěvky: 46

Příspěvek#34 » stř 20. dub 2011, 19:55

Zajimaci, tak nevim co to bylo za haluz u nas...



tojvonen
Příspěvky: 4

Příspěvek#35 » stř 1. čer 2011, 15:50

Tak jsem úspěšně složil zkoušku odborné způsobilosti ZP D+E :D
tímto děkuji tvůrcům těchto stránek a Všem kteří mi pomohli.
Zkoušku jsem skládal na střelnici v Čestlicích. Všem kteří se připravují doporučuji naučit se vše, pozorně si přečíst všechny zákony, vyhlášky a vše s tím související. Naučit se jen správně otázky Vám možná nebude stačit !!!!
Zkouška samotná probíhala následovně :
Teoretická část : pokud to umíte zhruba 2 minuty
Praktická část : bezpečná manipulace ( komisař vyžadoval) = po celou dobu mířit bezpečným směrem, který určí. rozborka a pojmenování jednotlivých částí zbraně včetně kde jsou výrobní čísla, zkušební značky apod.
( chyták : nechal mi v nábojové komoře školní náboj) poté 2 otázky
SELHAČ = jak postupovat
Slabá rána= jak postupovat

po ůspěšné bezp. manipulaci následovali střelby a jelo se dom :)
Přeji Všem aby úspěšně složili zkoušky
Tomáš V



Vladas
Příspěvky: 16

Příspěvek#36 » pát 3. čer 2011, 21:25

Koukám, že se tu zakořenila hezká tradice povyprávění o průběhu zkoušek na ZP. Přidám tedy svou zkušenost.

Zkoušky jsem dělal 11.5. na střelnici SSK Magnum Praha v Sedlci. Přišlo nás asi 15, 6 (myslim) se nepropsalo (asi neznali tyto stránky). Skupiny jsem dělal ABE.

Komisař byl v pohodě, férovej, žádný zbytečný slovíčkaření apod. Chtěl předvést (asi jako každej) kontrolu zbraně, jestli neni nabitá (ČZ 75, malorážka, brokovnice), rozborku/sborku + pojmenování částí zbraně a uvedení hlavních částí - u všech tří. U pistole chtěl odstranit závadu - zaseknutá nábojnice ve vyhazovacím okýnku. Pak se ještě ptal na drobnosti, třeba co znamená LR u malorážkovýho náboje.

Na střelbu jsme si mohli vybrat pistoli nebo malorážku (céčkaři měli povinnou brokovnici). Já jsem si vybral pistol, což možná byla chyba, střílel jsem dost blbě (ačkoliv při školení mi to celkem šlo), ale v terči to bylo :lol:



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#37 » úte 23. srp 2011, 18:25

Také přidám svou zkušenost:

Žádost podána v místě trvalého bydliště (Jihomoravský kraj) s žádostí o konání v jiném kraji s odůvodněním odlišného místa výkonu povolání, doloženo potvrzením zaměstnavatele. Na okrese nevěděli jestli to bude stačit. Postoupení schvaluje kraj, po zavolání na kraj mi bylo sděleno, že takové odůvodnění nepostačuje a je třeba doložit ještě nájemní smlouvu, výpis z katastru o vlastnictví nemovitosti v místě postoupení apod., zasláno dodatečně poštou rovnou na kraj. Následně schváleno, asi 2 měsíce od podání žádosti přišla pozvánka na zkoušku.
Učil jsem se z otázek na místní stránce, praktické školení a vyzkoušení střelby na střelnici.
U zkoušky po písemném testu následovalo rozložení a složení zbraně, odstranění 2 závad (selhač a zásek), na skupiny A + B + E manipulace a střelba jen z pistole. Přítomni byli kromě komisaře i 2 zástupci PČR. Žadatelé o C + E stříleli ze všech 3 zbraní (pistole, malorážka, brokovnice).
Cena školení a zkoušky asi 3000.



PLJARDA
Příspěvky: 12

Příspěvek#38 » sob 27. srp 2011, 19:14

já si chci udělat A,B E , ale určitě si nejdříve přečtu zákon a potom až začnu testy a potom uvidím jestli na to mám :)



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#39 » sob 27. srp 2011, 23:04

Jo to sem si tky říkal.a když jsem se začal učit tak jsem načnul kousek tech zakonu a rikam seru na to. a zacal sem otazky + odpovedi :D .mel sem na to par dnu jenom no, pak me cekali hned zkousky.



PLJARDA
Příspěvky: 12

Příspěvek#40 » ned 28. srp 2011, 14:03

já mám zatím času dost , zatím jenom hledám někoho tady v Brně který nebude hned z každé otázky mu kladené hned nervózní a dokáže poradit a vysvětlit a dá se to s ním projít až ke zkouškám v klidu.
Netvrdím, že se tu brožůru komplet naučím, ale určitě si jí chci přečíst abych tomu porozuměl ( budu se snažit tomu porozumět).
Pro mně je škoda, že to nemůžu udělat v Kolíně kde ty lidi znám a jsou supr , můžu se sto krát zeptat na to stejné (obrazně) a oni jsou mi to vždy ochotni vysvětlit a bohužel tady v Brně není nikdo koho bych poznal co se tím zaobírá a mohl bych s ním vždy pokecat když mi něco není jasné abych došel v pohodě ke zkouškám

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#41 » ned 28. srp 2011, 18:46

PLJARDA: Mrkni sem: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... ke-zauceni
jsou tam kontakty na dobrovolníky, kteří rádi poradí a případně i prakticky zaučí, jsou na začátečníky nejen zvyklí, ale i připravení, tak se neboj někoho z nich kontaktovat. ;)



PLJARDA
Příspěvky: 12

Příspěvek#42 » ned 28. srp 2011, 18:53

jj díky , včera mi to taky tady z fora někdo poslal , tak jsem už zkusil toho brňáka , tak to snad klapne , ještě jednou dík.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#43 » pon 29. srp 2011, 00:49

PLJARDA píše:Netvrdím, že se tu brožůru komplet naučím, ale určitě si jí chci přečíst abych tomu porozuměl ( budu se snažit tomu porozumět).

Gratuluji Ti k tomuto pristupu. :clap: Byli zde i taci, kteri verejne proklamovali, ze to je zbytecne. :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů