Co se učit - testy na ZP



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#1 » ned 28. úno 2010, 18:17

Zdravím, chci se optat .. plánuju si dělat zbrojak typu B . A zajímá mě jestli se stačí učit testovací otázky typu :

Pro účely zákona o zbraních se rozumí nošením zbraně nebo střeliva mít

a) zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů, kdy se jedná o držení,
b) zbraň nebo střelivo uloženo v trezoru,
c) zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí, nebo zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru.

a já vím ze odpoved je zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů, kdy se jedná o držení, .. nebo jestli je potreba se ucit ty clánky typu halva I uvodni ustanoveni , predmet úpravy 1 takovy ty clanky.. bo zda li teda staci se naucit typ otazky a spravne odpovedi... dekuji.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 28. úno 2010, 19:01

Musis umet zkusebni otazky, mel bys umet i ten zbytek (zakon)



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#3 » ned 28. úno 2010, 19:07

Takže stačí kdyz se naucim přímo otázku a na ní správnou odpoved? z tehle stranek ze bych si to vytisknul http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/testove-otazky ... a ucil se otazku a spravnou odpoved staci to takhle abych udelal tu teoretickou cast?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 28. úno 2010, 19:29

http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... t_to_learn
Mám se ke zkouškám učit zákony, nebo jen zkušební otázky?
Zákon o zbraních (119/2002 Sb.) by měl dobře znát každý držitel ZP (snad jen kromě hlavy V o zbrojní licenci, pokud s ní nepodniká). Dále samozřejmě § 28 a § 29 trestního zákoníku (nutná obrana, krajní nouze). K požadavkům na zabezpečení zbraní vyhlášku č. 338/2002 Sb.
Ke zkouškám samotným jde samozřejmě zejména o zkušební otázky, ale k celkovému naučení mnohdy velmi napomáhá pochopení celkových souvislostí.



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#5 » ned 28. úno 2010, 19:40

Chápu, že by mělo bejt v našem vlastním zájmu znát tzv. tu "omáčku" že jo ale to ponechme stranou čili se raději zeptám ještě jednou stačí tedy když se naučím ke spravne otazce spravnou odpoved? resp. ze stranek http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/testove-otazky ...

a jeste se chci optat jestli vsechny 3 varianty odpovedi jsou i u zkousek a treba prehazene a b c aby se to clovek neucil jako papousek ze jo.. 1 b 2 a apod. jde mi jen o to jestli jsou u testu vsechny 3 varianty odpovedi jako na strankach s otazkami .. treba i prehazene to je jedno ... ??? Dekuji za odpoved...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 28. úno 2010, 19:48

Tak ještě jednou - stejně jako u řidičáku stačí k úspěšnému absolvování teoretického testu umět odpovědi na otázky v testovém souboru. Ale stejně jako u řidičáku má držitel ZP různé povinnosti (a práva), které by měl znát bez ohledu na to, zda jsou v nějakém testovém souboru. Prostě i tu "omáčku" musíš dodržovat.
Kdyby v souboru testových otázek na řidičák nebylo nic o přednosti zprava (nevím, zda to tam je), tak by se to žadatel i přesto naučil, že? ;)

Podle mého ideální je projíždět si otázky a když mi něco není jasné, pročtu si celý paragraf, kterého se to týká, případně další okolo.

---

Správná je vždy právě jedna odpověď. A nikdy jsem neslyšel o tom, že by se jejich pořadí měnilo (na rozdíl od nových elektronických testů na řidičský průkaz).

Uživatelský avatar
Leto II.
Příspěvky: 7

Příspěvek#7 » ned 28. úno 2010, 19:49

"Omáčka" je pochopení souvislostí. "Vysypat" z hlavy číslo paragrafu, odstavec a písmeno zíkona číslo toho a toho částka tolik hlava tolik + kterou novelou a ve kterém roce to bylo přijato skutečně nemusíš a ani nevím, k čemu by ti to bylo.

Ale přečíst si i ty zákony rozhodně neuškodí.

Odpovdi bývají přeházené (alespoň u mě byly) takže se to rozhodně neuč jako papoušek (i když u těch lhůt nějaké ty pomůcky fungují (když musíš něco nahlásit před tím, než se to stane, tak je lhůta většinou pět dní, když po tak deset pracovních, atd.)

Hlavně je fakt důležité umět ty otázky, ale i ty zákony trochu znát. Je pak smutné, když příjde člověk s čerstvě složenou zkouškou odborné způsobilosti na policii a tam se zmateně ptá, co má kde vyplnit.

A taky nepodceňuj odbornou přípravu třeba pomocí diskuzních fór - dozvíš se spoustu zajímavých věcí, jako teřba jestli můžeš chtít "kosu" na nošení a podobně. Já si dva roky jen pročítal fóra a pak se začal učit otázky a šlo to jak po másle.

Good luck



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » ned 28. úno 2010, 19:50

ANDY : Jestli to potřebuješ po lopatě - tak ANO, na to aby jsi prošel testem, ti to stačí.



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#9 » ned 28. úno 2010, 20:30

dekuji, to sem chtel slyset... pochopitelne si k tomu prectu ten komentar o zakonech mam na to knizku od jednoho policajta kde to vsechno je.. ok dik..

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 3. bře 2010, 16:26

Nejhorší jsou ty otázky typu vývoz dovoz, že je do 5 dnů a všechny papíry pro příslušný útvar policie do 10 prac. dnů. To nelze odvodit, nutno zapamatovat. Ale je to furt dokola opakované, a i na ostatních úřadech je to obdobné. Já sem si taky vytiskl otázky z těchto stránek a koukal sem na ně jak prase na nová vrata. 3x jsem si je přečet a odstranil ty "inteligentí" (co je revolver, rám zbraně, k čemu slouží hlaveň, apod.) a pak už sem se učil jen ty ostatní a když my nebylo něco jasné, nebo se mi zdály dokonce 2 otázky stejné - tak jsem si je porovnal a snažil se pochopit a odůvodnit, proč to tak je. Postupně jsem takhle odstranil většinu otázek, protože jsem si zapamatoval jejich informační hodnotu. Při zkoušce jsem, dostal asi 3 nebo 4 otázky z poslední části, které se skoro vůbec na těchto stránkách nevyskytují ve zkoušce nanečisto(myslím si že se to týká zkušebny zbraní a pyrotechniky) tak mě to docela překvapilo, protože sem sem jim nevěnoval pozornost. Test jsem udělal s jednou chybou - Expanzní přístroj je pracovní zařízení a ne plynové, jak jsem chybně odpověděl :(



195kr@seznam.cz
Příspěvky: 1

Příspěvek#11 » pon 15. lis 2010, 20:58

Kdo mi poradí, podle čeho se mám učit na zkoušku Odborné způsobilosti pro žadatele o zbrojní průkaz?Jednou jsem vyletěl , po druhé bych to asi nepřežil .Takové blbosti, jak jsou napsané v Testovém souboru od Komendy se učit nebudu. Jsem myslivec a půlku toho nepotřebuji. Dík za radu.

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#12 » pon 15. lis 2010, 21:16

To, že jsi narazil na tyhle stránky je (nejméně) polovina úspěchu. :lol:

Nevím, co je v tom díle, které zmiňuješ, ale mě se při přípravě na ZOZ osvědčilo prolítnout si zákon o zbraních a střelivu + některé související předpisy (ne všechno, a jen abych pochopil souvislosti) a pak jsem asi týden driloval zde: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/trenink-testovych-otazek

Hodně štěstí při reparátu. ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#13 » pon 15. lis 2010, 21:27

195kr@seznam.cz : bohužel, jednou jde o zbraně a tak se budeš muset smířit s tím, že se jednou ke zkouškám budeš muset naučit i pár věcí které nikdy v životě nepoužiješ (stejné je to ale i u řidičáku).
Zde : http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz najdeš vše - výklad zákonů, přehled testových otázek a můžeš si i vyzkoušet testy v praxi, nemusíš studovat nic jiného, pokud dosáhneš 100% úspěšnost ve zdejších testech tak se můžeš bez obav přihlásit na reparát.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#14 » stř 17. lis 2010, 13:44

195kr@seznam.cz píše:... Takové blbosti, jak jsou napsané v Testovém souboru od Komendy se učit nebudu. Jsem myslivec a půlku toho nepotřebuji. Dík za radu.

Nerad bych Te karal, ale s timto pristupem to nikdy neudelas. Nekoumej nad tim, je to proste - chces zbrojak, tak se to holt naucit musis. Kdyz jsem kdysi davno chodil do skoly, taky jsem se musel ucit plno blbosti, ktere jsem pak v zivote k nicemu nepotreboval. Proste jsem nechtel propadnout (neb tata by me zabil), tak jsem se to musel vsechno naucit. ;)

Jinak se pripojuji k rade kolegu, uc se a procvicuj si to na techto strankach.



larry.underwood.73
Příspěvky: 1

Příspěvek#15 » pát 3. pro 2010, 22:53

195kr@seznam.cz píše:Kdo mi poradí, podle čeho se mám učit na zkoušku Odborné způsobilosti pro žadatele o zbrojní průkaz?Jednou jsem vyletěl , po druhé bych to asi nepřežil .Takové blbosti, jak jsou napsané v Testovém souboru od Komendy se učit nebudu. Jsem myslivec a půlku toho nepotřebuji. Dík za radu.



No, dnes jsem dal testík i střelbu na 100% a na rovinu, drtil jsem to furt dokola. Sice opruz a dost nocovek, ale když tomu dáš to, co je potřeba, musíš to dát s jedním prstem v nose a druhým v krdeli. S přístupem "dlabu na to, stejně to nepotřebuju" se na to vydlábni kompletně. Zbraň patří do ruky zodpovědné osobě. Tvůj přístup není zodpovědný!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 hostů