Kluk agresivně bije holku - ZASTAT SE JÍ?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#61 » čtv 1. led 2015, 23:32

Ad - hlasitost rany - dost zavisi na exterieri ale vystraznu ranu z ostrej zbrane si niekto pri zmysloch s plynovkou podla mna nespletie ani nahodou. Skusal som 9mm (na otvorenom stanovisti) bez sluchadiel. U .357 som to uz radsej nerobil.

Ale stale sme v situacii kde je cielom presvedcit dotycneho aby prestal s tym co robi ... nie je cielom ho zlozit. Neviem ... fakt neviem ... ide o cas - kombinacia volania policie a odputania pozornosti (= presmerovania utoku na seba) mi pride najrozumnejsia. Idealne by bolo este mat moznost dolozit situaciu taku ako bola (natacanie?). Ktosi tu riesil spojenie kamery so zbranou. Ale zbran - fakt v poslednej instancii pri obrane sameho seba, cize rovnaky postup ci uz ju pri sebe mam alebo nie. Hrame o cas ... slzak / utek, hocico co mi umozni ustat utok bez trvalej uhony a sucasne bez fatalneho riesenia.
Dufam ze sa do podobnej situacie nikdy nedostanem. Uz preto, ze ako bolo X krat spominane - na konci bude dotycna svedcit proti tebe ... je to fakt krok do pruseru v nejasnych podmienkach.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#62 » čtv 1. led 2015, 23:39

Přesně tak. Už jsem to tu psal několikrát... Cílem není agresora složit, ale docílit toho, aby zanechal svého konání. Toho lze dosáhnout, podle mě, i jinými způsoby, než fyzickým zásahem čímkoli (svaly, zbraň...). Tedy důležité je v první fázi odvést jeho pozornost od objektu jeho agrese. To nutně neznamená, poutat ji na sebe, ale asi je to nejrychlejší řešení a dá se učinit na dostatečně velkou vzdálenost, aby byl vždy prostor na další kroky.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#63 » pát 2. led 2015, 11:44

Nemusí to být 58, stačí si bez špuntů či sluchátek prásknout z 9L a pokud to bude nedej bože v uzavřené místnosti tak ti píská v uchu ještě za tři hodiny :)

Jenže přesměrování útoku je sice jedna věc, ale další věc je, jak se ho potom elegantně zbavit aniž by to bylo na §

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#64 » pát 2. led 2015, 12:31

Serz: já tedy pamatuju doby, kdy se na vojně žádné špunty natož sluchátka nepoužívaly, ani na střelnicích. Tady si někdo někde dělal legraci z toho, že viděl na střelnici policajta s hilznama v uších - tak to bývala taky dost běžná praxe - bylo to lepší než nemít tam nic. ani na trhací jámě se žádná ochrana sluchu nepoužívala. Nedokážu si představit míru dezorientace vojáků v regulérní bitvě, kdy okolo řádí nejen výstřely vlastních zbraní ale i dopady nepřátelské vybuchující munice. Nicméně, efekt zvuku může způsobit momentální překvapení ale podle mě určitě ne nějaké rozhodující odstrašení útočníka. Ovšem člověk, který není zvyklý na pohled do zbraně by měl určitě reagovat - pokud mu tedy dojde, že jde o ostrou.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#65 » pát 2. led 2015, 12:39

my na jame taky nikdy spunty nepouzivali, jen nekteri kdo meli radi vlastni sluch, tak pri dobihani vypocitane doby horeni zapalnice si ucpali usi rukama (mluvime o 20-40-100kg). a kdyz se bouchalo jen 200-400g, tak jsme neresili ani to
dnes pri strelbe sice kolikrat odflaknu bryle (i kdyz jednou mi zastavily moji vlastni nabojnici letici presne do oka), ale sluchadla nikdy



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#66 » pát 2. led 2015, 12:41

Grasel píše:Nemusí to být 58, stačí si bez špuntů či sluchátek prásknout z 9L a pokud to bude nedej bože v uzavřené místnosti tak ti píská v uchu ještě za tři hodiny :)

Jenže přesměrování útoku je sice jedna věc, ale další věc je, jak se ho potom elegantně zbavit aniž by to bylo na §


hlavne mi prijde smutny že se musi brat ohled na to aby se agresivnimu utočnikovy neco nestalo chudačkovi ... ale to je trochu OT je do podle zákona ale podle zdraveho rozumu je to paskvil :roll:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#67 » pát 2. led 2015, 14:38

franta: jen reakce.... ono tohle ustanovení (šetřit život pachatele) je i v zákoně o policii o použití zbraně. Každopádně to neznamená, že nesmíš použít zbraň ale, že je nevhodné aby útočník měl tři zásahy v hlavě když jeden postačuje... (eventuálně tak nějak zdůvodnit proč v hlavě a ne třeba v noze) asi tak nějak

jinak tr. zákoník pomoc v nutné obraně samozřejmě zná - problém je prokázat, že šlo o nutnou obranu v případě napadené



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#68 » sob 11. dub 2015, 19:04

no pokud ho trefis do nohy tak to u soudu skoro na 100% jako NO brany nebude protože chudaček nasilník ze sebe udela človeka ktery vlastne jenom procházel okolo nejaky magor se zákeřne skrytou zbrani ho strelil do nohy a on ted kuli tomu cely život nemuže do prace kuli bolestem a budi ho noční mury jak ho chci zabit
jinak je pravda 3x alfa by se spatne zduvodnovala

- klidne si zde lidi mužou myslet že jsem zbabělec ale pokud by se to netykalo mě nebo nekoho z mé rodiny a nešlo vyložene jednoznačne o život (tzn nebehal by po meste magor se samopalem se kterym by strilel okolo sebe) tak bych proste nezakročil zavolal policii a odešel pripadne z povzdáli natočil na mobil pro připadný dukazní material je tam tak obrovské riziko že ne



Hatikva1
Příspěvky: 43

Příspěvek#69 » sob 11. dub 2015, 20:02

Vždycky s pobavením čtu, jak ono to u toho soudu na 100% chodí...



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#70 » sob 11. dub 2015, 20:08

... Tam čtu "skoro". Právě tak jako ty většinou soudy čtou dokumentaci.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#71 » sob 11. dub 2015, 20:11

jste OT



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#72 » čtv 12. kvě 2016, 20:08

http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=403324&sId=&mId=

Jak byste reagovali v takovém případě?

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#73 » čtv 12. kvě 2016, 20:22

To by mě taky zajímalo. Nejsem bitkař, prát se neumím, jsem tlustý prase a nosím brýle. Speciálně to poslední je hodně velká stopka v jakýkoli situaci. Ale myslím, že bych se o něco pokusil, kdyby ten člověk nevypadal jako 120kilovej dvoumetrovej nácek, protože jsem zároveň docela cholerik, a takovýhle kurvy nenávidím, a začnu vidět rudě jen něco takovýho čtu.
Asi si pořídím teleskop, pro jistotu...

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#74 » čtv 12. kvě 2016, 20:23

Zastal, ale jedině ručo. Na svoji "špuntovku" bych v tom uzavřeném prostoru ani nešáh. Možná,že bych dostal do držky, ale nezastat se ženský a ještě těhotný to je zbabělost.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#75 » čtv 12. kvě 2016, 20:32

Tezko rict, po precteni komentaru pod clankem me presla chut se do cehokoli michat, jeste by clovek skoncil jako agresor v base. Rozhodne zadny nasilny akce pokud by se nejednalo o mne nebo nekoho blizkeho. Spravne je volat policii ne? Takovy uz mame u nas system :-(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů