Kolik času na přípravu ke zkoušce?



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#1 » čtv 4. bře 2010, 21:19

Zdravím, chci se zeptat.. ted 15 maj bejt u nás v Mostě zkoušky k odborne zpusobilosti.. a chci se Vas zeptat ja si vcera 3.brezna podal prihlasku kde mi ji teda konecne vzali a prej zkousky maj bet 15 brezna .. a nebo pak az nekdy za 2 mesice a me se cekat nechce .. za 4 dny umim 370 otázek.. zacal sem se ucit 1 brezna... strilim 10 mesicu v sportovnim klubu .. takze si myslim ze by me nemela prakticka cast zaskocit (strilim .22 a velkoraz i jako 9mm, bo 38) .. a muj dotaz zní mám jit na zkousky 15 nebo si radeji pockat 2 mesice.. chapu ze plno z vas bude argumentovat ze to zalezi na me ale spis me zajima vas nazor jak byste to udelali vy .. bo mi nejak poradili...a cili dalsi muj dotaz je co kdyz to neudelam .. napr. teoreticke otazky s tim ale nepocitam ale kdyby.. tak zkousku musim zaplatit a pak ji platit znova .. popr. zda by mi to nekdo mohl blize popsat jak to chodi v pripade neuspechu... Dekuji.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 4. bře 2010, 21:43

Můj skromný názor je, že těch deset dnů je na teoretickou přípravu dostatek. Pokud máš dostatek praktických zkušeností pro bezpečné zacházení se zbraněmi a nepodceníš domácí přípravu, neměl by být problém.
Mladí lidí mají přecejen ze školy či univerzity zažité drcení na testy/zkoušky a jde to rychleji.

(Každopádně, jak jsme už říkali vedle, pro snažší pochoponí souvislostí je vhodné při učení otázek nakukovat i do paragrafového znění zákona.)



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#3 » čtv 4. bře 2010, 21:47

ok chapu ale ja se potrebuji proste nasprtat ty spravne odpovedi k otazkam a pak si klidne prectu i ve vlastnim zajmu ty zakony a to povidani ale momentalne musim resit situaci takovou jaka je... a chci se jeste zeptat ty testove otazky se ucim podle zbrane kvalitne .. pak vyuzivam i toho treninku.. a chci se optat je povinnost aby na zkouskach byly pouze aktualni otazky ???.. a aby tam cili nebyly ty varazene nebo stare?.. pac mam starsi vydani knizky z roku 2002 .. sesitove vydani "zbrane a strelivo, pravni uprava a zkusebni otazky" .. tiskarna MV .. a tam proste sou nektere otazky ktere na zbrane kvalitne nejsou .. tak abych se neucil ty zbytecne vyrazene a vzal to rovnou podle tehle stranek...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 4. bře 2010, 21:53

Otázky z roku 2002 jsou dost staré. Když se podíváš na úvodní stránku dolů, tak uvidíš, že se loni při novele dost změnili a když se podíváš nahoře na stránku, tak zjistíš, že letos trochu taky.
Už jsem to tu psal mockrát - mělo by to tu být tak aktuální, jak jen je to možné, na případné změny mě obvykle někdo velmi rychle upozorní. Stejně tak by jsi vedle určitě snadno našel uvedeno, že naposledy byly aktualizované 4. února (stačí si to přečíst!).
Nejaktuálnější verze by samozřejmě měla být na stránkách MVČR, ale ani jim moc nedůvěřuju, mají v tom sami bordel.

(teď koukám, že to ti chytráci předělali na PDF, to zas bude radosti při další aktualizaci......)



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#5 » čtv 4. bře 2010, 21:56

ano v pohode.. prave ze vidim ze to tu je aktualizovane pac to vydani sesitove co mam ja z roku 2002 tam fakt sou veci ktery tu nejsou cili to co mam ja od jednoho policajta je starsi uz .. a chci se teda zeptat u zkousek odbodrn. zp. je povinnost aby byly aktualizovane otazky bo jak to je? .. nerad bych aby tam bylo neco staryho viz. z roku 02 ...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 4. bře 2010, 21:57

Aktuální by samozřejmě být měli, i když v tom mají dost bordel.

Každopádně testový soubor z roku 2002 tě už nepotká, neb mnohé z těch odpovědí jsou po různých novelách neplatné.

A dávej těm vláknum nějaké informativnější názvy než "dotaz" nebo "váš názor"! :roll:
To už je podruhé, co jsem to musel opravovat. Pak je to při hledání guláš. Díky!



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » čtv 4. bře 2010, 22:37

Vyhláška MV č. 384/2002 §5. 8)
(8) Žadatel, který byl v teoretické části zkoušky hodnocen stupněm "prospěl" a v praktické části zkoušky stupněm "neprospěl", může praktickou část zkoušky jednou opakovat do dvou měsíců ode dne, kdy v praktické části zkoušky byl hodnocen stupněm "neprospěl". Posudek lékaře o zdravotní způsobilosti má taky určitou časově omezenou platnost - už si nepamatuji jak dlouho. A za všechno se platí.
Čili - skutečně záleží na tobě na co se cítíš.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#8 » čtv 4. bře 2010, 23:26

Jelikoz uz nejakou praktickou zkusenost mas, naucit se otazky by nemel byt problem. Akorat precti si zakon atd. a nauc se ty otazky poctive, tj. venuj tomu dostatek casu na opakovani, nesnaz se to "ochcat". Zadne knizky nepotrebujes, na vse Ti staci tyto stranky. To Ti zde potvrdi mnoho lidi.

Rekl bych, ze nechavat to dalsi dva mesice nema cenu. Pokud nejsi vyjimecne svedomity, stejne to nechas na posledni tyden. ;)



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#9 » pát 5. bře 2010, 09:12

Sice to je už nějaký ten pátek, co jsem zkoušku dělal, ale přidám svou zkušenost s učením. Neumím se učit nazpaměť, nemám talent na jazyky apod. Ale jde mi logické myšlení a odvozování (jsem programátor). Ze začátku jsem z toho všeho byl dost nešťastnej. Ale pak jsem si v tom začal hledat nějaký systém. A pár pravidel jsem našel. Takže například termíny (už je ale nevím přesně) jsou u všeho co se týká mně a policie a nesouvisí to s vývozem dovozem (registrace zbraně, stěhování... ) 10 dní. Vše co se týká převozu přes hranice 5 dní. Apod. Dále například je dobré zapamatovat si hodnoty u trezorů a mříží. Jsou ta asi čtyři hodnoty a vystačí vám na celou řadu otázek. Odpovědi se liší jen právě v těch hodnotách. Podobně tresty atd, atd.

A hlavně jsem změnil celý přístup k testu. Do doby, kdy jsem ho považoval za nesmyslnou buzeraci, tak mi to vůbec nelezlo do hlavy. Pak jsem si ale řekl, že tak to přece není. Ten test je sám o sobě už testem. Psychotestem! Ty otázky jsou postavené tak, aby odfiltrovali všechny vzteklouny, kterým emoce nedovolí se soustředit a řešit věci s chladnou hlavou. Důkazem je bodové ohodnoceni. V kategorii tří bodů, jsou otázky na věci, které není třeba znát zpaměti, které lze snadno v klidu dohledat v literatuře. Ale věci, které musíte řešit v časové tísni (třeba zdravotní minimum) má nejmenší váhu. Ptal jsem se proč tomu tak je, a odpověď jsem našel v tom, že test vlastně není o tom prověřit co umíme, ale jestli jsme schopni se na něj připravit.

Nevím jestli vám tento můj pohled na věc pomůže, ale jak se říká, kdyby jedinému to pomohlo k ZP, tak jsemto nepsal zbytečně. :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » pát 5. bře 2010, 09:21

Vo tom to je. Obrázek



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#11 » pát 5. bře 2010, 11:52

s pesim souhlasim ja sem na tech. skole strojni a proste spis si veci logicky odvozuju .. takze mam treba problem s cestinou ucit se literaturu jak papousek atd ale to je jedno.. ty otazky se ucim typu ... jak riaks 10 dni vsude.. u vyvozu dovozu 5 dni (vyjmka prekroceni hranic 10 dni) apod. pokud je v otazce neco s pruvodnim listem, dovozem, vyvozem a jsou tam pismenka A B C je to 2 mesice odpoved.. proste mam ted v tom svuj system a dal sem si nahodnych 130 otazek v treninku a ani jedna chyba... nebo treba ty otazky ze u komisare je vse ministerstvo vnitra a u otázek ale urcuje ho policie.. jinak sem taky programator, nebo se tomu okrajove venuju jako konicek....

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#12 » pát 5. bře 2010, 19:26

Účelem je se to naučit. Prostředky, kterými toho dosáhne, nechť si každý zvolí sám. Velmi často má uchazeč o ZP už nějakou tu zkoušku formou testu za sebou (typicky autoškola), takže často ví, jak na to. To, že samotná zkouška z nikoho nedělá znalce, je naprosto zřejmé (a lhostejno, zda jde o řízení auta či užívání zbraně).
Pro nikoho rozumného samotnou zkouškou snaha o zdokonalení nekončí, ba naopak - teď konečně našel motivaci a ví, že ta snaha k něčemu vede (ale to platí obecně - i například u vysokoškolského vzdělání).
Já jsem se na testy "učil" téměř dva měsíce - ne proto, že bych to potřeboval, ale proto, že jsem nechytil poslední termín v roce (žádost jsem podával den před zkouškou, což Zákon nepřipouští), takže jsem musel čekat na další - a ten byl až koncem ledna.



Jirka H
Příspěvky: 2

Příspěvek#13 » stř 28. dub 2010, 19:56

Předem bych chtěl poděkovat za cvičné testy na tomto webu, díky kterým jsem se dovedl naučit na zkoušku za den a půl. Pokud si dáte čtyřikrát trénink testových otázek a cca 20 testů na nečisto, není problém je psát na plný počet za 10, 15 min.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » stř 28. dub 2010, 20:51

Jirka H: doba potřebná k naučení testových otázek je u každého člověka různá a tak na základě svých schopností doporučovat někomu délku studia je asi nepříliš vhodné. Už jsme tady jednoho takového měli co furt vykřikoval, že se to musí každý dokázat naučit za dva dny a kdo to nedokáže tak tomu zbraně do ruky nepatří a nakonec z něj vylezlo, že doporučuje ztížení procesu získání ZP protože je to moc jednoduché. Já jsem si po dvou dnech říkal to samé, ale po týdnu se mi to v makovici začalo míchat a dalo mi to dost zabrat než jsem to zase urovnal. Hodně lidí taky dostane trému u zkoušek a zkazí co můžou.



Jirka H
Příspěvky: 2

Příspěvek#15 » čtv 29. dub 2010, 08:36

Necituj přímo předcházející příspěvek! MarK

Určitě jsem si vědom, že každému vyhovuje něco jiného. Já jsem psal den a půl a když to shrnu, tak šlo o cca 16 hodin čistého času. Což vychází 2 hodiny denně po osmi dnech. Jenom projití 488 tréninkových otázek mi trvalo kolem tří hodin. Na poprvé jsem měl asi 80 otázek špatně a na ty jsem se zaměřil. Vyhovuje mi se učit najednou, protože pokud tomu dám 1-2 hodiny denně, tak nemám zaručeno, že nezačínám stále od začátku. U spousty otázek je odpověď logická, u většiny jdou odvodit záchytná čísla, písmena, slova ( trezor třída I, zámek A, jakmile je v odpovědi 12 let, síla prutu 10 mm, jak je v zadání sex... tak dvacítka je to nejlepší :D , je toho mraky ) a pak jsou věci prostě daný a ty si musí člověk zapamatovat.
Rozhodně si nemyslím, že bych něco podceňoval a tréma v přiměřené míře je zdravá, kdo jí nemá... Každý kdo jde ke zkoušce by měl mít respekt, protože opravka je až za tři měsíce plus poplatky.
Nechtěl bych spekulovat o obtížnosti otázek. Já osobně jsem to čekal těžší, ale na druhou stranu, pro některé lidi to může být maturita...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů