Nákupní povolení pro zbraň kategorie "B"



Soldier
Příspěvky: 23

Příspěvek#61 » pát 8. říj 2010, 08:00

Takže žádost podána, jen bych měl ještě dotaz ohleně nákupky - jak mám formulovat důvod žádosti ?
A pokud žádám na sportovní účely a za rok jí budu chtít nosit, mohu do té žádosti napsat oboje a nebo jen sport a za rok nějaká překategorizace?
Díky moc.
S.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#62 » pát 8. říj 2010, 08:54

V předchozím příspěvku jsem to psal - žádat můžeš jen to na co máš nárok. Máš ZP jen na sport tak na sport. Nebo jinak - napsat si tam můžeš co chceš ale policie ti to vysvětlí. :lol:
Jinak z vyplňování formulářů nemusíš mít obavy, většinou ti, když nebudeš něco vědět poradí.
Za rok si podáš novou žádost na nošení. :(

Uživatelský avatar
Dezider
Příspěvky: 13

Příspěvek#63 » pon 18. říj 2010, 11:47

Prosím mohl by mě někdo poradit? Dnes jsem si podal žádost o ZP sk.E a bude to trvat asi tři týdny.To je v poho,ale bylo mě řečeno že tam ještě nebudu mít napsanou tu větu - Opravněn nabívat zbraně nebo tak nějak kategorie b.To jsem si měl asi požádat oto povolení že? udělal jsem někde chybu? :roll:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#64 » pon 18. říj 2010, 12:14

Tu větu ti tam napíšou až s pořízením první zbraně. Výměna ZP většinou na počkání, připrav si fotku stejnou jako na první ZP nebo dvě nové.

Uživatelský avatar
Dezider
Příspěvky: 13

Příspěvek#65 » pon 18. říj 2010, 12:22

Díky za odpověd nebyl jsem si jistý jestly jsem neudělal chybu,a vůbec mohl jsem žádat oto povolení když mě ještě nebyl vydán ZP? Třeba známej z práce ten už to měl hned napsaný při prvním vydaní ZP.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#66 » pon 18. říj 2010, 12:24

Povolení můžeš žádat hned jakmile máš ZP v ruce, ještě ten den se můžeš vrátit s nabytou (nikoli nabitou :lol: ) zbraní a žádat výměnu ZP. Je to kocourkov ale jinak to nejde.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#67 » pon 18. říj 2010, 12:28

A ta věta v ZP zní: oprávněn nosit zbraň kat. B.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » pon 18. říj 2010, 12:40


Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#69 » pon 18. říj 2010, 12:41

Patrik píše:Povolení můžeš žádat hned jakmile máš ZP v ruce.

Někde ani to není nutné a podle zákona lze žádat současně se žádostí o ZP:

Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím.
Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo
zbrojní licence.

http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002

Uživatelský avatar
Dezider
Příspěvky: 13

Příspěvek#70 » pon 18. říj 2010, 12:44

Díky Vám všem



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#71 » pon 18. říj 2010, 13:15

Kurt píše:
Citace:
Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím.
Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo
zbrojní licence.


Rozhodnutí o vydání ZP je vlastně vydání ZP (nebo né?), takže je to stejné jak jsem napsal, povolení dostane spolu se ZP.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#72 » pon 18. říj 2010, 13:28

Patrik: psal jsi "Povolení můžeš žádat hned jakmile máš ZP v ruce". A to není pravda - povolení může žádat před vystavením ZP - konkrétně tedy při žádosti o vydání ZP.
V praxi je to jedno, protože povolení je obvykle vystaveno na počkání.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#73 » pon 18. říj 2010, 13:39

Teoreticky by mohli nejdřív posuzovat žádost a zamítnout ji s tím, že nejsi držitelem ZP.
Následně Ti vydat ZP a můžeš to zkusit znovu.
:lol:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#74 » pon 18. říj 2010, 14:28

Kurt: Jo, my zhýčkání službami na počkání nerozlišujeme podání žádosti a vydání povolení. ;)

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#75 » stř 20. říj 2010, 12:14

Tak dnes sem se setkal s docela nehezkou praktikou - požádal sem o vydání ZP a zároveň o nákupní povolení pro obě jsem si dnes jel a v pohodě sem je dostal ale mělo to jeden háček až v obchodě jsem zjistil že mi vydali nákupku která začíná platit až následující den. V obchodě mi řekli že to tam tak dělají běžně že za nimi dokonce byli ale prý to mají něčím nařízené.
Ne že by mi ten jeden den tak vadil ale mám to tam trochu daleko takže zase strávím půl dne cestováním. (Havlíčkův Brod)

Setkal jste se s tím někdo a můžou to vůbec tak dělat ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů