Nákupní povolení pro zbraň kategorie "B"



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#271 » sob 25. srp 2018, 09:45

Máte se odvolat a nevěřit jim, teď už nic.

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#272 » sob 25. srp 2018, 18:59

Mnohdy vystačí nechat si odůvodnění napsat písemně, pak si najednou vzpomenou, že to jde :).



Tjalfi
Příspěvky: 21

Příspěvek#273 » ned 2. čer 2019, 10:26

Ahoj všem,
když jsem nevyužil nákupní povolení, tak co s ním udělat? Ponechat v šuplíku, odnést na oddělení Policie, zkratovat??
Omlouvám se za dotaz, ale nikde jsem k tomu informaci nenašel, nebo neumím hledat :D



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#274 » ned 2. čer 2019, 10:28

Dělej si s ním co chceš, je to tvůj majetek, policie má kopii.



Tjalfi
Příspěvky: 21

Příspěvek#275 » ned 2. čer 2019, 11:00

Střelec píše:Dělej si s ním co chceš, je to tvůj majetek, policie má kopii.

Děkuji



Sosi
Příspěvky: 8

Příspěvek#276 » pon 8. čer 2020, 20:43

A když jsem obecné nákupko (pistole samonabíjecí) využil? Jedná se o výsledek jedno povolení = jedna zbraň, nebo se jedná o výsledek jedno povolení = neomezené množství zbraně splňující podmínky (tzn. klidně 3 zbraně během roku)? Odnikud podle mě neplyne, že by povolení nákupem zanikalo...



John Galt
Příspěvky: 22

Příspěvek#277 » pon 8. čer 2020, 20:44

Jedno nákupko = jedna zbraň

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#278 » pon 8. čer 2020, 23:01

@Sosi Kdyby sis opravdu přečetl pozorně Rozhodnutí o ..... tak zjistíš, že je tam dokonce kolonka s ... vzorem, ráží a dokonce i s výrobním číslem. Navíc všude se uvádí zbraň (jednotné číslo).
Měl bych na Tebe jeden dotaz - kde se dá "vyhrát" zbroják? :o)



Sosi
Příspěvky: 8

Příspěvek#279 » úte 9. čer 2020, 05:17

Tak zrovna jednotné číslo na rozhodnutí vůbec nic neznamená. Proto se ptám na případy, kdy tam mám jen "pistole samonabíjecí" a žádné ráže, výrobní čísla apod. Je jasné, že čím úžeji si vše nastavím, tím hůře to využiju. A jelikož nikde není explicitně napsáno, že jedna zbraň = jedno povolení (vlastnit, držet, nosit), stejně jako není v zákoně napsáno, že by povolení takto zanikalo.
Nevím, kde se dá vyhrát, se zeptej jinde, já si zákon poctivě četl několikrát, díky za optání.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#280 » úte 9. čer 2020, 06:37

Nechápu co řešíš. Jedno nákupko = jedna zbraň. Tak to prostě je. A jestli Ti na tom něco není jasný, tak si zajdi na PČR a oni Ti to rádi vysvětlí.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#281 » úte 9. čer 2020, 06:48

Bez ohledu na dikci zákona je postup následující:
- je vydáno nákupní povolení a zavedeno v CRZ
- při nákupu zbraně je v CRZ toto nákupní povolení využito (obchodník zapíše) a jeho platnost zaniká
(při převodu mezi osobami "na šedivák" toto nastane při ohlášení prodeje původním majitelem)
Další zbraň na jedno NP tím pádem nelze nakoupit. Nejde o "univerzální" povolení.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#282 » úte 9. čer 2020, 07:13

Teď koukám, že v žádosti o povolení se nově objevila kolonka "V případě kladného vyřízení žádosti se vzdávám práva na odvolání ANO / NE". Tak to je super, tím končí diskuse jestli je možno vzdát se práva na odvolání ještě před vydáním rozhodnutí.
Jinak k diskusi - žádost o povolení se podává k nabytí / etc zbranĚ, nikoliv zbranÍ.
Stejně tak v rozhodnutí se mluví o zbrani v jednotném čísle.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#283 » úte 9. čer 2020, 07:59

Sosi: promin, neuraz se, ale neodpustim si to, to jsi tak hloupou otazku kolik zbrani na jedno povoleni myslel opravdu vazne? (bez urazky)
Jinak k tem udajum tam, pokud mas presne vybranou zbran tak ano, muzes tam uvest i vyrobni cislo te zbrane, ale bezne se to nedela, protoze kdyz by z koupe seslo tak ti takove nakupko je k nicemu a pokud tam das jen typ zbrane jako pistole tak to nakupko muzes vyuzit na jinou zbran.
Takze pokud nechas jen druh tak se jedna o "univerzalni nakupko" ale v tom smyslu, ze si muzes koupit "jednu" jakoukoliv pistoli samonabijeci, respk. zbran odpovidajici zapsanemu druhu.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#284 » úte 9. čer 2020, 08:33

Sosi: Povolení k nabytí vlastnictví zaniká, není-li využito do 12 měsíců ode dne jeho vydání.
Tzn. že když si koupíš na toto povolení první zbraň, je povolení využito a jeho platnost zaniká. Tečka, hotovo.
Žádné více zbraní na jedno povolení. Jak píše peggy, prodejce při prodeji ověřuje platnost povolení a v CRZ zadává jeho využití.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#285 » úte 9. čer 2020, 08:46

Cemada : Prodejce nic nezadává, děje se to automaticky. Pouze označí příslušné povolení v CRZ. Pokud je nákup od soukromého vlastníka, vyřazuje NP z CRZ policie při registraci zbraně. Už se mi stalo, že na to tak nějak zapoměli. Je tam pak nebezpečí, že koupíš druhou zbraň na to samé povolení, pokud jich máš vydáno více na stejný druh zbraně. Věřím ale tomu, že by to nebyl problém. Pokud udělají průser ti hoši a dámy z policie, není problém to vyřešit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Balu a 79 hostů