Nákupní povolení pro zbraň kategorie "B"

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#1 » pon 8. bře 2010, 17:57

zdavím.za 3 týdnu dostanu zp.chci si kupovat 6" 38SP.co v takovém případě mám uvést v žádosti o NP? A druhý dotaz:od kolika ročně vystřelených nábojů se vyplatí přebíjet 38SP?děkuji.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 8. bře 2010, 18:24

Ahoj, vítej! :)

Mělo by stačit jen "Typ zbraně: revolver". Samozřejmě, pokud znáš více informací, tak je klidně můžeš doplnit, ale není to nutné. Kdybys pak před nákupem změnil názor na třeba revolver 357 Mag. a měl nákupku na .38Sp, tak by sis zbytečně musel vyřizovat další.

K druhému dotazu: To záleží na spoustě věcí.

Ale doporučil bych ti otevřít si pro to vlákno zde, protože sem to nepatří. Díky.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#3 » pon 8. bře 2010, 18:51

dík za navedení na to pravé vlákno.jde mi z té haldy informací hlava kolem.při mých předpokládaných pár desítkách týdně to asi vypadá na tovární střelivo...i když kdysi jsem vlastnil pár perkusáků(to ještě bylo bez dovoleno ZP)a bylo to okolo 1000ran za měsíc.to ale byl hauktor mladíček a nesplácel domek a neživil malýho pistolníka..

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#4 » úte 9. bře 2010, 07:21

s tím uvedením pouze typu zbraně při vyplňování nákupního povolení jsem třeba já narazil..Jako důvod jsem uvedl ochranu života zdraví a majetku a vyplnil jen typ zbraně, bylo mi řečeno že jen typ nestačí, když uvádím jako důvod koupě ochranu života......Chtěli i značku výrobce a ráž. Prý když to chci na ochranu, tak musím už vědět co zhruba chci..
To jsou mé zkušenosti s nákupkou v Karlových Varech.takže to bude asi každá ves jiný pes.

a jeste sice OT, ale jeden postřeh,. občas v různých forech čtu, že při registraci zbraně se platí polatek 200,-, pro členy klubů jen 50,-. Ve varech mi bylo řečeno, že to záleží na každém inspektorátu, jestli to tak budou mít nebo ne..takže sleva nebyla..

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 9. bře 2010, 07:39

Samozřejmě nemohu posuzovat, co kde kdo dělá. Já se (na rozdíl od mnohých inspektorátů) držím zákona:

http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#p12 píše:§ 12
(3) O povolení podle odstavce 1 žádá držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis. Obsahem žádosti musí být
b) údaje o zbrani, které se povolení týká; značka výrobce zbraně, vzor (model), ráže a výrobní číslo zbraně pouze v případě, jsou-li žadateli známé


634/2004 Sb. píše:Položka 30

a) Vydání zbrojního průkazu za každou skupinu rozsahu oprávnění
Kč 500

b) Vydání zbrojní licence za každou skupinu rozsahu oprávnění
Kč 1 000

c) Vydání průkazu zbraně
Kč 200

d) Rozšíření skupin zbrojního průkazu za každou další skupinu rozsahu oprávnění
Kč 500

e) Rozšíření skupin zbrojní licence za každou další skupinu rozsahu oprávnění
Kč 1 000

Zmocnění
1. Správní úřad může snížit poplatek podle písmen a) nebo c) této položky, až na 25 Kč, vydává-li průkazy v důsledku změny bydliště, jména nebo příjmení fyzické osoby.
2. Správní úřad může snížit poplatek podle písmen b) nebo c) této položky až na 100 Kč, vydává-li průkazy nebo licenci v důsledku změny názvu nebo sídla právnické osoby.
3. Správní úřad může snížit poplatek za vydání nového zbrojního průkazu na 300 Kč bez přihlédnutí ke skupinám rozsahu oprávnění, uplyne-li doba platnosti zbrojního průkazu.
4. Správní úřad může snížit poplatek podle písmene c) této položky na 50 Kč, jde-li o zbraně sportovních střelců, členů sportovních klubů a o zbraně myslivců, členů mysliveckých sdružení.

Může, ale nevidím důvod, proč by neměl, když na to máš právo (dle litery zákona ovšem ne nárok.....). Ale to by se asi musel vyjádřit právník.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 9. bře 2010, 08:12

U nas to taky nestacilo ... a nakonec stacilo :mrgreen: Staci byt jen dostatecne neodbytny.
A slevu na 50kc taky nemam (Plzen-mesto)

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » úte 9. bře 2010, 08:48

na nákupní povolení žádná sleva neexistuje :( to je prostě za 200,- ať se nám to líbí nebo ne

je pravdou, že pokud budu dostatečně asertivní a ten úředník nebude úplný blbec tak je jasný, že snad vím jestli chci pistoli nebo revolver, ale to by mělo stačit - u nás jsou v tomto ohledu celkem vstřícní - jsem jim politicky vysvětlil, že chci pistoli, ale ráži a výrobce prostě nevím páč až ten kauf bude na spadnutí tak nebude čas vyřizovat nákupku ataky nevím jak mi co padne do ruky, oka apeněženky. Tak jen pokývali hlavou a že OK a už to tak bylo

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » úte 9. bře 2010, 08:49

Nakupka je za 100, registrace za 200 - a na tu se da uplatnit sleva na 50, ale zalezi na oddeleni. U nas plati vsichni stejne (asi aby nebyla diskriminace :D )

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 9. bře 2010, 08:53

jo máš pravdu - sem to sem to v rychlosti nějak překlapnul cenu registrace za cenu nákupky :(

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » úte 9. bře 2010, 11:30

toto je o NÁKUPNÍM POVOLENÍ

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#11 » úte 9. bře 2010, 13:14

admix píše:U nas to taky nestacilo ... a nakonec stacilo :mrgreen: Staci byt jen dostatecne neodbytny.
A slevu na 50kc taky nemam (Plzen-mesto)



no já všechny údaje krom výr. čísla věděl, docela jsem pospíchal tak jsem se nechtěl s příslušníkem dohadovat. jen se mi nechtělo vypisovat všechny kolonky, tak jsem to zkusil.. :lol:

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#12 » úte 9. bře 2010, 14:01

bacil.357 píše:Chtěli i značku výrobce a ráž. Prý když to chci na ochranu, tak musím už vědět co zhruba chci...

Ano, obecně zakořeněná potřeba buzerace. Proto jsem se ptal přímo na MV. Zde odpověď: viewtopic.php?f=57&t=21

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » úte 9. bře 2010, 14:03

Jojo, taky jsem to resil takhle (kdyz jsem nemel cas), ale ted naposled jsem si cas udelal a se slovy "Jdu vam delat problemy" jsem vstoupil k prepazce :mrgreen: A nakonec se ukazalo, ze jen nevi, co tam napsat, kdyz jim podam bianco nakupku ....



buck
Příspěvky: 5

Příspěvek#14 » ned 21. bře 2010, 22:22

prosím vás ,když si udělám zbrojní průkaz např. v Dubnu 2010 a v Dubnu 2011 ještě nebudu mít koupenou žádnou zbraň ,nemůže mi propadnout ZP ?Díky za odpověd

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » ned 21. bře 2010, 22:24

Ne, zbrojni prukaz ma platnost 5 let, rok plati pouze vydane nakupni povoleni (ktere si predpokladam nechas vydat zaroven se zbrojakem) - ale to stoji stovku, takze no stress :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů