Nákupní povolení pro zbraň kategorie "B"

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#46 » pát 2. črc 2010, 19:12

aha tak to promiň. jsem to nějak uplně nepobral. V tom případě MVČR podle mě nezná zákony, protože jsem se v nich nikde nedočetl, že by manipulace se zbraní či střílení z ní bylo považováno za nošení. Pokud si dobře pamatuju (nechce se mi to hledat), tak v zákoně je nošení popsáno tak, že jsou to všechny operace se zbraní, které nejsou držení a střelba na střelnici je myslim v zákoně popsáno jako držení



nogi
Příspěvky: 37

Příspěvek#47 » stř 7. črc 2010, 09:49

ahoj

Jen pro informaci. Před týdnem jsem vyřizoval nákupní povolení na 9mm Glock a už se nepíše typ zbraně, např. 9 mm luger apod. ale pouze pistole samonabíjecí.

Trochu zjednodušení :lol:



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#48 » stř 7. črc 2010, 09:54

Takhle to u nás funguje už nějakou dobu.Pistole samonabíjecí, nebo revolver úplně stačí.
Někdy mám opravdu radost, že úředníci jsou tady pro nás a fakt zbytečně neprudí.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 22:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » stř 7. črc 2010, 09:54

Tato změna platí od loňského února ;)

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#50 » čtv 8. črc 2010, 06:55

jo a taky se nemusí čekat ani hodinu.stačí se po telefonu předem domluvit na přesnou hodinu a udělali mi druhou nákupku na počkání.a ještě jako bonus vrátili po téměř roce pistoli z amnestie.



Soldier
Příspěvky: 23

Příspěvek#51 » úte 5. říj 2010, 19:50

Zdravím pánové, mám dva malé dotazy:

1.) Když si vyřídím ZP skup. B (mám odbor. způsobilost pro B,E ale je mi 20 let) můžu si do nákupky zažádat o povolení k nošení zbraně kat. B a nebo je potřeba o toto požádat až když dostanu Ečko? Pokud ano, tak jak ?
(Jinými slovy: když si zaregistruju Glock 17 na ZP skup. B a o rok pozdeji dostanu ZP skup. B,E, budu ji moct nosit pro účely sebeobrany?)

2.) Nevíte jak je to s ochotou a rychlostí borců na okres. řed. ve Frýdku-Místku? Myslím tím jak dlouho u nich průměrně trvá vyřízení ZP, nákupky, popř. jestli nákupku udělají na počkání? Normálně by mi to bylo šumák, ale jsem na VŠ daleko od bydliště a nemám toliko volna pořád jezdit do F-M, a tak bych rád alespoň nákupku sfoukl za jeden den.

Děkuji.
S.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#52 » úte 5. říj 2010, 19:54

1) správné je - po vydání ZP E znova podat žádost na nošení. V praxi - třeba u nás se to nemusí.

1-2) zavolej si na oddělení v FM a měli by ti na tvé dotazy odpovědět.



Soldier
Příspěvky: 23

Příspěvek#53 » čtv 7. říj 2010, 10:13

Zdravím, no zjistil jsem že tam maj jen Po a St do 17:00, což se mi naprosto dokonale kryje se studiem, a proto se ptám : Je možné zažádat alespoň o ZP poštou, nebo jinou formou a nebo se musím opravdu dostavit já osobně?



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#54 » čtv 7. říj 2010, 10:35

Proč se ptáš tady ?
Není jednodušší a mnohem lepší zavolat přímo tam a zeptat se ?
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 22:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » čtv 7. říj 2010, 10:58

midlos to vystihl, já osobně jsem se dohodl na svém oddělení, že bude příslušník na zbraních v sobotu, tak ať se tam stavim. Je to pouze o lidech ne o úředních hodinách

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#56 » čtv 7. říj 2010, 11:14

Soldier píše:Zdravím, no zjistil jsem že tam maj jen Po a St do 17:00, což se mi naprosto dokonale kryje se studiem, a proto se ptám : Je možné zažádat alespoň o ZP poštou, nebo jinou formou a nebo se musím opravdu dostavit já osobně?

tak to tě lituju, ale je to opravdu tak nebo ti to jen tvrdí, protože v jiné dny nechtějí pracovat?
u nás je to takto, že by vyjímka?

Inspektorát pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy

adresa: U Výstaviště 18, 751 52 Přerov
telefon: 974 778 300
fax: 974 778 931
e-mail: przbrane@mvcr.cz
pracovní dny a hodiny: pondělí a středa 08.00 - 17.00, úterý a čtvrtek 08.00 - 14.00, pátek není úřední den



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#57 » čtv 7. říj 2010, 11:21

U nás (NJ) je oficiální úřední den taky jen po a st. ut a čt je věnován kontrolám a jiným činnostem mimo služebnu. Lze se ovšem domluvit.
Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál

Telefon: 974 735 302
Fax: 974 735 902
e-mail: njzbrane@mvcr.cz
Úřední dny a hodiny: pondělí a středa od 8.00 do 17.00 hodin



Soldier
Příspěvky: 23

Příspěvek#58 » čtv 7. říj 2010, 11:42

Děkuji za ohlasy, u nás je to opravdu jen Po a St, ale volal jsem tam a byli ochodní takže jsem se domluvil na pátek ráno.
S.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#59 » čtv 7. říj 2010, 12:21

tak to je v pohodě, úřední hodiny jsou jedna věc a ochota lidí druhá. dřív to u nás bylo taky 4 dny v týdnu, ale v út a čt tam nešlo skoro nic vyřídit (maximálně si vyzvednout hotové papíry) a odkazovali na úřední dny po a st. dnes už si stěžovat nemůžeme.
to mi připomnělo, že bych si měl rychle vyřídit nějakou nákupku, než je zruší a přesunou to do Olomouce :( (pokud se jich dotkne ta koncentrace pouze do krajských měst)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#60 » čtv 7. říj 2010, 14:11

Soldier píše:Zdravím pánové, mám dva malé dotazy:

1.) Když si vyřídím ZP skup. B (mám odbor. způsobilost pro B,E ale je mi 20 let) můžu si do nákupky zažádat o povolení k nošení zbraně kat. B a nebo je potřeba o toto požádat až když dostanu Ečko? Pokud ano, tak jak ?
(Jinými slovy: když si zaregistruju Glock 17 na ZP skup. B a o rok pozdeji dostanu ZP skup. B,E, budu ji moct nosit pro účely sebeobrany?)


Musím vyvrátit své předchozí tvrzení ohledně nákupního povolení. Předně: pokud máš ZP B nemůžeš žádat povolení k ochraně zdraví. Dále je změna v tom jestli je nutné znova dodatečně žádat na nošení po rozšíření skupin ZP o sk. E - neplatí to, že se nákupka po určité době skartuje, od r. 2008 je zařazena do kategorie dokumentů, které jsou založeny po celou dobu kdy jste držitelem te zbraně + 5 let navíc.
Omlouvám se za mystifikaci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Antoaneto, Carloss a 10 hostů