Výměna ZP - získání obdoby výpis z RT ze zahraničí



Katka.Boskova
Příspěvky: 16

Příspěvek#1 » stř 10. pro 2014, 09:03

Ahoj,

zkoušela jsem projít fórum, ale nějak jsem nenarazila na téma, které by se týkalo mé situace.

Jde o to, že jsem byla rok ve Spojených státech amerických a příští rok mi bude končit platnost ZP, přičemž pro vydání nového ZP potřebuji krom jiného i výpis, respektive obdobu výpisu, rejstříku trestů z té země, ve které jsem se zdržovala více než šest měsíců (plus v překladu do českého jazyka - legislativu znám :) ). Hledala jsem na internetu informace, kde a jak by se takový výpis dal pořídit, ale bez úspěchu.

Nemáte někdo nějakou zkušenost, koho mám požádat o takový výpis, případně jak dlouho to trvá a kolik stojí? Jediné, co mě napadá, je kontaktovat americkou ambasádu v Praze, ale ani tam nevím, na jaké oddělení se obrátit. Nebo mám kontaktovat úplně jinou instituci?

Budu vděčná za jakoukoli (užitečnou) odpověď. Díky všem



icewolf
Příspěvky: 59

Příspěvek#2 » stř 10. pro 2014, 10:29

A skutečně jsi se zdržovala NEPŘETRŽITĚ déle než 6 měsíců ? Ani na jeden den jsi se nevrátila ? ;)



Katka.Boskova
Příspěvky: 16

Příspěvek#3 » stř 10. pro 2014, 10:35

Ano, skutečně jsem byla v USA celých dvanáct měsíců. Byla jsem tam na pracovním pobytu, a ne, ani na jeden den jsem se nevrátila do ČR.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#4 » stř 10. pro 2014, 10:57

Skusala si otazku na ich ambasadu? Pokial by nekooperovali mozno by sa to dalo uhrat cestne prehlasenie podla § 17


(3) Pokud se žadatel o vydání zbrojního průkazu v posledních 10 letech před podáním žádosti nepřetržitě zdržoval více než 6 měsíců mimo území České republiky, je povinen předložit též doklad obdobný opisu z evidence Rejstříku trestů ze státu, ve kterém se zdržoval, s překladem do jazyka českého, vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků; nemůže-li takový doklad předložit, protože mu jej tento stát nevydá, předloží čestné prohlášení, ve kterém uvede, že v cizině nebyl uznán vinným pro trestný čin, pro který nemůže být považován za bezúhonného (§ 22), nebo uznán vinným z přestupku, pro který nemůže být považován za spolehlivého (§ 23).

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 10. pro 2014, 11:13

Směřoval bych to na ambasádu, dále mě napadá dotaz přímo na nějaký info email Department of Justice. Druhý možný směr by byl na české ministerstvo vnitra, odbor zbraní zbrane@mvcr.cz zda nemají zkušenost právě s výpisem z USA. Třeba to fakt není potřeba (myslím, že kdyby se osoba bez US bez občanství něčeho v zákoně zmíněného dopustila, byla by asi hned vyhoštěna).



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#6 » stř 10. pro 2014, 17:22

Tady je nějaké info na stránkách ambasády ve Vídni, asi bude problém v tom, že v USA se criminal records vedou na místní, státní i federální úrovni a žádný obecný výpis z TR tam neexistuje. Snažil bych se to uhrát na to čestné prohlášení, protože s tím bude nejspíš vopruz:

http://austria.usembassy.gov/crim_record.html

Uživatelský avatar
PM
Příspěvky: 22

Příspěvek#7 » stř 10. pro 2014, 22:24

Zdravím, moje zkušenost s čestným prohlášením je taková: Zdržoval jsem se několik let mimo Čr, výpis z rejstříku trestu ze země kde jsem se zdržoval jsem neřešil, na policii jsem přinesl čestné prohlášení kde bylo napsané:
Že v cizině jsem nebyl uznán vinným pro trestný čin,
pro který nemůžu být považován za bezúhonného, nebo uznán vinným z přestupku, pro
který nemůžu být považován za spolehlivého.
Jestli to chceš prostudovat sama tak je to § 17 zakon o zbranich



Katka.Boskova
Příspěvky: 16

Příspěvek#8 » čtv 11. pro 2014, 07:32

Děkuji moc všem, hodně jste pomohli :)



Majormichael
Příspěvky: 1

Příspěvek#9 » pát 9. zář 2016, 08:07

Zdravím. V posledních 10 letech jsem byl v USA déle než 6 měsíců nepřetržitě. Zkusil jsem podat čestné prohlášení o bezúhonnosti, avšak mi ho na policii neuznali. Chtějí po mně výpis z FBI. Máte s tím někdo zkušenost? Kdyžtak do soukromé zprávy. Děkuji předem za odpověď.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#10 » pát 9. zář 2016, 09:07

JJ tohle řešila sestra, která byla rok v US. Žádost pres ambasadu na FBI. doba vyřízení 3-6 měsíců. Zjisitm podrobnosti.



Katka.Boskova
Příspěvky: 16

Příspěvek#11 » pát 9. zář 2016, 09:17

Blacky píše:JJ tohle řešila sestra, která byla rok v US. Žádost pres ambasadu na FBI. doba vyřízení 3-6 měsíců. Zjisitm podrobnosti.


Na ambasádě mi vůbec nepomohli, když jsem to zkoušela já. Nakonec mi opravdu stačilo jen to prohlášení, kde jsem uvedla, že výpis z USA nešlo vyřídit...nevím, proč policie odmítá majormichaelovi vyhovět, ale pravdou je, že je to rok a něco zpátky, co jsem měnila ZP...a mezitím proběhla změna, tak kdo ví

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#12 » pát 9. zář 2016, 11:55

Tak mám info. Na ambasade ji odkazali primo na web FBI. Tam je ke stažení formulář + list pro otisky prstů. To byl prý problém, protože to musí být autorizovaný a policajti odmítaj sejmout, když človek není zadrzeny. Takže to musela nějak pres znamý. Pak vše poslat na FBI, asi prej 15 dolarů platba a za 6 měsíců jí přišlo, že nenašli žádný záznam o jijím zadržení, stíhání a tak.

Prej celkově opruz.



sta
Příspěvky: 8

Příspěvek#13 » pát 9. zář 2016, 15:55

Taky to ted musim resit - UAE. Pry se to da napsat jako cestny prohlaseni. Uz jste to nekdo psal at to nemusim vymyslet?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů