Zbrojní průkaz - jaká střelnice

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#16 » stř 24. pro 2014, 21:30

Ono záleží na více faktorech. Jaká jsou již předchozí znalosti popřípadě praktické zkušenosti uchazeče, kvalita přípravy, případně kurzu a v neposlední řadě na koho narazí u zkoušek. A pokud by komisař vytáhl nějaký běžně nepoužívaný nesmysl (což teoreticky tedy fakt může), koledoval by si o zbytečné tahanice - nemuselo by se to např. líbit dohledu. A proč měnit zaběhlý a všem vyhovující stav?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#17 » čtv 25. pro 2014, 01:35

Pokud budeš dělat zkoušky na střelnici, která ti bude určena, tak se dozvíš, i z jakých zbraní budeš střílet, podle skupin ZP.
Stačí jen tam dopředu zajít a domluvit se a promluvit s nimi o tom, nebo i vyzkoušet.
Na 99 % to tak taky proběhne.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#18 » čtv 25. pro 2014, 09:55

Bohuliby píše:Pokud budeš dělat zkoušky na střelnici, která ti bude určena

Tak na jiné ani nemůže, že. ;)
Jde spíše o to, na které střelnici se chce připravovat. A to, jak zde již bylo zmíněno kolegou Ravkarem, by bylo zřejmě nejlépe realizovat právě na té střelnici, kde bude vykonávat zkoušku odborné způsobilosti. O to, že by střelnice takovou službu nenabízela, bych se spíše nebál - přecejen, nedělají to zadarmo.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » čtv 25. pro 2014, 11:16

Ohledně toho určení střelnic: v Praze se to určuje? Jak už bylo řečeno, v Brně se dá vybrat.
Zkoušky taky doporučuju tam, kde přípravu. Já jsem si přípravu zopakoval těsně před zkouškou (po prvním kole jsem měl delší pauzu), u zkoušek si to asi pamatovali a řekli komisaři (jen hádám), protože jsem na B+E střílel jen krátkou (ČZ75). Jinak se tam střílela kulová dvojka a malorážka.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#20 » čtv 25. pro 2014, 18:25

V Praze to opravdu je určeno, řeknou místo střelnice a datum zkoušky, proto jsem psal, že nejlépe je tam hned zajít a na zkoušku se tam připravit. Pochopitelně, co a jak budu chtít zkoušet, tak také zaplatím.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#21 » čtv 25. pro 2014, 19:40

gaver: B-E ničím jiným než krátkou kulovou střílet ani nemůžeš. Jinak to chápu tak, že si asi můžeš vybrat z více termínů na různých střelnicích. Nebo je to jinak?



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#22 » čtv 25. pro 2014, 19:57

Policie Praha urcuje strelnice podle podle toho pod jakou Prahu patri ktery zadatel - treba policie z nadrazni posilala lidi do Avimu - a pokud jsi chtel Strelecky servis tak zadost - je mozne zazadat o zmenu strelnice treba podle toho ze mam strelnici v miste prace , blize mistu pobytu atd.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#23 » čtv 25. pro 2014, 20:13

O.K. toj e jasný.... tady ale bylo řečeno, že mohl být nějaký výběr mezi nabídnutými střelnicemi - na to jsem se ptal.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » čtv 25. pro 2014, 21:22

marinakus píše:gaver: B-E ničím jiným než krátkou kulovou střílet ani nemůžeš. Jinak to chápu tak, že si asi můžeš vybrat z více termínů na různých střelnicích. Nebo je to jinak?

Tak B asi nejen krátkou.
V Brně si prostě můžeš vybrat střelnici a na ní pak termín. Tzn. nikdo ti neurčuje, kde a kdy máš zkoušku dělat.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#25 » pát 26. pro 2014, 00:19

Nechci kecat, ale jestli si dobře vybavuju ten telefonní hovor, tak se mě možná (v Praze) ptali, na jakou střelnici chci. Přišli mi jako rozumní lidé (opět po telefonu), myslim, že by se s nima mohlo dát domluvit. Ale pořád platí, že střelnice na zkošku je určena. Na druhou stranu, líná huba...:)

(abyste rozuměli - nejsem pražák a policajta sem poprvé viděl, když sem si byl na nepražské služebně vyzvednout hotovej zbroják)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#26 » pát 26. pro 2014, 00:41

Praha IV, Soukalova ulice, přesně udají střelnici pro zkoušku, termím lze dohodnout, dle výběru.



hanlukas
Příspěvky: 41

Příspěvek#27 » pát 26. pro 2014, 07:45

Bohuliby píše:V Praze to opravdu je určeno, řeknou místo střelnice a datum zkoušky, proto jsem psal, že nejlépe je tam hned zajít a na zkoušku se tam připravit. Pochopitelně, co a jak budu chtít zkoušet, tak také zaplatím.


Dovolím si nesouhlasit. Moje zkušenost z Prahy je opačná. Člověk si může vybrat na jaké střelnici chce zkoušky dělat. Tento seznam je dokonce k dispozici v čekárně v Soukalce. A následně se zapíše na daný termín, který není dříve jak měsíc díky vysoké obsazenosti.



hanlukas
Příspěvky: 41

Příspěvek#28 » pát 26. pro 2014, 07:52

graver píše:Ohledně toho určení střelnic: v Praze se to určuje? Jak už bylo řečeno, v Brně se dá vybrat.
Zkoušky taky doporučuju tam, kde přípravu. Já jsem si přípravu zopakoval těsně před zkouškou (po prvním kole jsem měl delší pauzu), u zkoušek si to asi pamatovali a řekli komisaři (jen hádám), protože jsem na B+E střílel jen krátkou (ČZ75). Jinak se tam střílela kulová dvojka a malorážka.


Moje zkušenost a informace, které mám o průběhu praktické části zkoušek přesně odpovídají: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... sobilosti/.

Ve finále díky tomu, že jsem si dělal jediný C, tak jsem jako jediný střílel malorážku + brokovnici. Moc nerozumím, proč by bylo nutné střílet malorážku + kulovou dvojku - z mého pohledu "stejné" zbraně.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » pát 26. pro 2014, 08:08

hanlukas píše:
graver píše:Ve finále díky tomu, že jsem si dělal jediný C, tak jsem jako jediný střílel malorážku + brokovnici. Moc nerozumím, proč by bylo nutné střílet malorážku + kulovou dvojku - z mého pohledu "stejné" zbraně.

Řeč není o C, ale o B a proč protože je to parametr praktické zkoušky a protože se B (tedy sport) se všemi těmito zbraněmi reálně provádí.

edit: na mém odkazu je pro B broková požadována, na tvém (tedy tady na ZK) ne, na mých zkouškách béčkaři jinak broknu stříleli a já v přípravě taky. 115/2014 předepisuje pro B jen dlouhou kulovou *nebo* krátkou kulovou, ale to platí od 1.7.2014.
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-115#cast2
Do té doby platila vyhl. 384/2002, kde ještě brokna na B požadována je.
http://www.epravo.cz/top/zakony/sbirka- ... -3638.html
Tím je to tedy vyjasněno.
Naposledy upravil(a) graver dne pát 26. pro 2014, 08:24, celkem upraveno 1 x.



hanlukas
Příspěvky: 41

Příspěvek#30 » pát 26. pro 2014, 08:21

Tomu rozumím, jen se pozastavuji nad tím a doufám, že jsem to dobře pochopil, že komisař tě nechal střílet z krátké + malorážky? Pochopil jsem to správně?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů