Zbrojní průkaz - jaká střelnice

Bohuliby

Příspěvek#31 » pát 26. pro 2014, 10:48

Hanlukas : Soukalka je specifická, ale pokud říkáš, že je možný výběr střelnice, tak ti věřím a je to OK.
Já jsem byl bohužel několikrát svědkem přímého určení místa.

sided
moderátor

Příspěvek#32 » pát 26. pro 2014, 11:38

hanlukas píše:
Bohuliby píše:V Praze to opravdu je určeno, řeknou místo střelnice a datum zkoušky, proto jsem psal, že nejlépe je tam hned zajít a na zkoušku se tam připravit. Pochopitelně, co a jak budu chtít zkoušet, tak také zaplatím.

Dovolím si nesouhlasit. Moje zkušenost z Prahy je opačná. Člověk si může vybrat na jaké střelnici chce zkoušky dělat. Tento seznam je dokonce k dispozici v čekárně v Soukalce. A následně se zapíše na daný termín, který není dříve jak měsíc díky vysoké obsazenosti.

No a není to tak že je vypsaný seznam termínů zkoušek na jednotlivých střelnicích? A s ohledem na vybraný termín je stanovena i střelnice, nebo naopak.

Bohuliby

Příspěvek#33 » pát 26. pro 2014, 12:13

Asi tomu tak je, pokud chce žadatel zkoušku co nejdříve, určí termín střelnice, dle nějakého rozpisu střelnic, kde se zkoušky provádějí.
Po novém roce do Soukalky půjdu a tak to prověřím a dám vědět.

Azar

Příspěvek#34 » pát 26. pro 2014, 12:20

Prave ze co delal kamarad zkousky zhruba pred 1-2 roky tak primo na nastence prislusneho odboru byly napsnay na ktere(ych) strelnici(ch) bude zkouska

Bohuliby

Příspěvek#35 » pát 26. pro 2014, 12:47

Jj, zjistíme aktuální stav po novém roce, trochu mě to zajímá, chtěl bych dodělat D, které nemám.

hanlukas

Příspěvek#36 » pát 26. pro 2014, 18:52

Je to tak jak píše Sided a jak jsem psal já. Mají cca na 2 měsíce dopředu termíny na jednotlivých střelnicích v Praze a okolí a ty si můžeš vybrat.

Problém je, že většina termínů na měsíc dopředu je plná, takže musíš čekat. Bohužel spousta lidí se na zkoušky nedostaví a třeba, když jsem dělal zkoušky já, tak jsme tam byli asi v 5ti :( Komisař i správce nadávali, že se to je neseriózní, bohužel to je asi tak všechno, co můžou dělat ...

marinakus

Příspěvek#37 » pát 26. pro 2014, 21:13

Já myslím, že teď, když je žádost o zkoušku za kilčo a ne zadarmo se účast dost zlepší. Jsme lidé hamižní :lol: .

hanlukas

Příspěvek#38 » pát 26. pro 2014, 21:37

... no to jsem si myslel taky. Ale není tomu tak. Říkal jsem si, pokud někdo dá kilčo za kolek a navíc si ZP dělá dobrovolně, tak účast musí být 100 procent, ale opak je pravdou ...

Stejně tak mě překvapilo, že na zkouškách byl borec, co měl v testu asi 15 chyb či další co přišel na opravné a táhlo to z něj na 10 metrů ....

No lidé jsou prostě různí no :)

Mates
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » ned 11. led 2015, 20:17

Zdravím všechny přítomné,
měl bych otázku především na držetele ZP z okresu Mělník, a to na které sřelnici se koná obvykle zkouška odborné způsobilosti? Bohužel moje emailova komunikace s místnim odborem PČR za učelem zjištěni teto informace byla jaksi neuspěšná (emailu se nechtělo mermomocí odeslat). Já jsem bydlištěm Neratovice (místní vědí, ostatni doufám omluví), čili očekávám že by mě přidelili střelnici Mělnik/Neratovice/okolí no a tak na rady ,které jsme se tu všude dočetl, bych si chtěl projít přípravným kurzem na ZP na střelnici kde se bude konat zkouška. A ještě jeden otázka, zkoušky se dělají i na venkovní střelnici nebo jen na kryté?

Style

Příspěvek#40 » ned 11. led 2015, 21:13

I na venkovní. S ostatním bohužel neporadím.

Blacky

Příspěvek#41 » ned 11. led 2015, 21:24

Je to fakt různé. Nejlíp uděláš, když si zajedeš a příslušnej odbor zbraní a na všechno se vyptáš na místě. Policajti s mailem moc neumí :)

marinakus

Příspěvek#42 » pon 12. led 2015, 10:45

hanlukas: podle vyhlášky 115/2014 můžeš střílet obě kulové malorážkou, jak krátkou, tak dlouhou
Naposledy upravil(a) marinakus dne pon 12. led 2015, 10:51, celkem upraveno 1 x.

marinakus

Příspěvek#43 » pon 12. led 2015, 10:46

Graver: myslel jsem kombinaci B-E, samozřejmě holé B je možné oboje, jak dlouhá tak krátká (kulová) a pokud je vypsáno více termínů na více střelnicích na výběr, je to jasné (tak tooo tuu neemáme u nás :twisted: )

Mates
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » pon 12. led 2015, 18:06

Style píše:I na venkovní.

Aha, děkuji za odpověď, tím se ledacos vyjasnilo. Dá se předpokládat že to bude střelnice SSK FOX Chloumek (venkovní je) na které působí mimo jine Base 47 a Aegis.

RomanB74

Příspěvek#45 » pát 16. led 2015, 15:01

Zdravím střeleckou veřejnost!

Aktuální situace v Pardubicích dle vlastních čerstvých zkušeností:
Termín zkoušky OZ mi byl sdělen hned při podání přihlášky ke zkoušce. (100,- Kč v kolku na žádosti, podáno 17.12.2014)
Zkoušky probíhají střídavě na střelnicích OMS Hůrka a SSK Sezemice.
Já jsem absolvoval 15.1.2015 na OMS Hůrka. Sk. ZP A-B-E.
Cena za zkoušku: 2.000,-
Komisař: 600,-

Plus mne ještě čeká zdravotní prohlídka u mého lékaře: 550,- a samozřejmě Žádost o vydání ZP: 3x700,-

=== Sečteno podtrženo: Za blbost se platí, a dost! Tou blbostí mám na mysli nechat si propadnout zbroják. Nicméně, byli jsme tam dva s propadlým ZP :oops:

K samotné zkoušce:
Bylo přihlášeno 12 žadatelů. Dorazilo 8. Test napsali všichni (2x na 76 a 6x na 79!). Při manipulaci si dva pánové zvedli zbraň bez kontroly vybití zbraně. Zbylých šest prošlo i střelbami. Venku bylo kolem nuly a podle toho vypadaly terče, zejména malorážka.
Skupiny ZP A, D a E střílely (KKZ) CZ 75 P-07 (fakt parádní střelba).
Skupina ZP B střílela (DKZ) malorážku ZKM 451.
Skupina ZP C navíc brokovou kozlici.

Doba trvání:
Na test je sice podle zákona 40 minut, ale úplně s klidem a následnou kontrolou ,,pro jistotu" to lze stihnout za 15-20 minut. Za 10 bez kontroly. Začali jsme psát v 8:15 a v 8:40 měl komisař testy vyhodnocené!
Manipulace + popis trvala v průměru 5 minut na osobu. Byl kladen důraz na bezpečnou manipulaci se zbraní (logicky).
Střelby byly rychlé, byla zima tak to každej nasypal ,,do kruhů" ať už to má za sebou. Max do půl hodiny bylo dostříleno.
Samotný začátek zkoušky byl plánován na 8:00 a v 11:20 jsme odjížděli ze střelnice s potvrzeným osvědčením o odborné způsobilosti. Pak jsme si s kolegou podali ruce s tím, že se zřejmě opět uvidíme za deset let... Bože ne! Tentokrát si to ohlídám. :?

Zpět na