Zbrojní průkaz - jaká střelnice



simi951
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pon 22. pro 2014, 19:58

Ahoj,
rozhodla jsem se, že si pořídím zbrojní průkaz a chtěla jsem se zeptat na nějaké dobré a zároveň cenově dostupné střelnice v Praze nebo okolí. A na kolik zbrojní průkaz skupiny A, B, E a možná D dohromady cca. vyjde (zkoušky i příprava)?



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#2 » pon 22. pro 2014, 20:07

Simi, já Ti odpovím akorát stran nákladů: zkouška 1.900 Kč (včetně 600 Kč odměna pro komisaře), já byl i na kurzu před zkouškami, a ten mne stál 1.900 Kč. Považoval jsem ho za přínosný. Pak nezapomeň na správní poplatky: žádost o absolvování zkoušky - 100 Kč, poplatek za posudek lékaře většinou 300-600 Kč, za každou jednu skupinu ZP se platí 700 Kč, a nakonec 200 Kč za nákupko. No, a až půjdeš zaregistrovat zbraň, zaplatíš 300 Kč správního poplatku. Celkem sumička, když to tak sečteš. Jo, a ještě jedna fotka, tu budeš potřebovat na ZP. Zde odkaz na správní poplatky: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... -poplatky/



simi951
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » pon 22. pro 2014, 20:19

Tak dík, čekala jsem, že to bude trochu dražší, ale v lednu bych se k tomu snad mohla dostat a někam se přihlásit, jen teď ještě nevim kam.



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#4 » pon 22. pro 2014, 20:25

Simi, u nás v Brně to funguje tak, že dojdeš podat přihlášku a dostaneš na výběr termíny a místo. Ne každá střelnice "organizuje" zkoušky.



simi951
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » pon 22. pro 2014, 20:31

Jo, takže třeba, kdybych si nákou vybrala, udělala si tam přípravnej kurz, tak by mi jí pak nemuseli dát na výběr pro výkon zkoušky?



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#6 » pon 22. pro 2014, 20:37

Tak tam, kam půjdeš na zkoušky, si udělej přípravu.

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk



simi951
Příspěvky: 4

Příspěvek#7 » pon 22. pro 2014, 20:48

Ok, díky

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#8 » pon 22. pro 2014, 20:51

To je nápad výborný, pokud ovšem takovou službu střelnice nabízí. Každopádně je více než dobré si zjistit jaké zbraně se u zkoušek budou používat a podle toho zaměřit přípravu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » úte 23. pro 2014, 10:58




mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#10 » úte 23. pro 2014, 13:18

Střelnici na zkoušku ti přidělí. Někdy dávají na výběr, ale není to pravidlo. Na zkoušku tě připraví všude a určitě se vyplatí si někdy sednout i v klidu někde s nějakým majitelem ZP. Jestli chceš, napiš mi SZ a můžeme se taky domluvit :)



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#11 » úte 23. pro 2014, 15:38

marinakus píše:... každopádně je více než dobré si zjistit jaké zbraně se u zkoušek budou používat a podle toho zaměřit přípravu.


Zbraň určuje zkušební komisař a komisař je přiřazován losem v den zkoušek (nebo nějak těsně před). Kdyby byl svině, může tam strčit prehistorickou 1911 nebo nějakou příšeru třeba ze Slovenska (nic proti GP :) ), nicméně co se ke mě (z více různých zdrojů i z vlastní zkušenosti) doneslo, (přinejmenším) v Praze se komisaři gentlemansky dohodli, že budou zkoušet na pistolích z rodiny CZ 75. Brokovnice mají obvykle nějakou zalamovací dvojku a kulovnice nějakou opakovací malorážku, tam neni moc co řešit, zvlášť jestli nechce dělat C. U D si teď z hlavy nejsem jistej...



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#12 » úte 23. pro 2014, 17:28

u nás se na zkoušky půjčují zbraně od správce střelnice. tudíš na Přerovsku jsou to dvě možné střelnice kde se dělají zkoušky. A kupodivu se stejnými zbraněmi. CZ 75, ZKM 451, A broková kozlice :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#13 » úte 23. pro 2014, 19:17

Mikky: on tam nemůže strčit jakoukoliv prehistorickou potvoru nýbrž zbraň obvyklou pro danou skupinu. A zatím neznám komisaře, který by si vozil svoje zbraně ke zkouškám - poskytuje je snad všude střelnice. Pokud je to někde jinak, rád se poučím.
Jinak jsou samozřejmě kurzy různé jak cenově tak kvalitativně. Je na každém, jestli je ochoten obětovat nějakou částku za kurz, který je k něčemu nebo to dá bez toho (případně zopakuje). Pokud je možnost se poptat mezi čerstvými majiteli ZP, co jim kurz na určité střelnici dal, je to ideální stav.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#14 » stř 24. pro 2014, 12:03

Může ti tam dát jakoukoliv zbraň, která do té skupiny patří (btw, 1911 je celkem "obvyklá"), ale nedělají to, nemají to naštěstí zapotřebí. Je to, ostatně jako všechno milostivě posvěcené státem, slovíčkaření a zákon krom skupiny žádný další parametry zbraně nestanoví.

Jinak souhlasim. Akorát se mi ještě nepodařilo najít žádnou korelaci mezi místem konání přípravného kurzu, kvalitou a cenou. Mě třeba v pohodě stačila hodina teorie v AVIMu za nějakých bratru 600 (bez střelby) a to na všechny skupiny (tzn. vč. dlouhých). Zkoušku sem pak dělal jinde - vybrat mi nedali.

Dovedu si ale představit, že někomu by tohle stačit nemuselo...

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » stř 24. pro 2014, 21:02

Působím na strelnici Sporilov, par nejen mistnich uz jsem zkouskami protlacil. Posli SZ, domluvime ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů