Nákupní povolení přes datovou schránku



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#31 » stř 8. dub 2020, 11:57

Není pak problém si dle informačního zákona vyžádat pořadí vyřízení a přijetí žádosti o nákupní povolení. To se jim nebude hezky vysvětlovat, že zrovna vždycky jen to moje tam visí měsíc a ostatní jsou hned. Zbytečně se bojíte, nikdy je ani nenapadlo mi něco takovýho udělat. Je to častej argument, proč netrvat na svých právech, ale je úplně mimo.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#32 » stř 8. dub 2020, 14:17

Já se celou dobu bavím o případu, kdy fízl volal (takže už to na řadu zjevně přišlo) a přemlouval, aby se to podalo znovu neelektronicky. A když se tento jeho nezákonný postup (předpokládám, že žádost žádnou vadou netrpěla) nesetkal s nadšením žadatele, pohrozil že to bude za měsíc. Na to nemusím být insider, abych viděl nezákonnost a zvůli.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#33 » stř 8. dub 2020, 16:24

Tak to souhlas.



kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#34 » čtv 4. čer 2020, 09:44

Tak přidám zkušenost ze Šumperka. Žádost podána datovkou na KřP Olomouc s doprovodným dopisem, kde jsem se dotazoval na platební údaje pro uhrazení poplatku. Následující úřední den mi volali ze Šumperka, jestli se nechci raději zastavit, že to udělají na počkání. A opravdu udělali, takže scénář je patrně skoro všude stejný :-) Dokonce šlo i platit v hotovosti namísto kolků, takže alespoň v tomto ta datovka způsobila posun trochu k lepšímu. Asi to bude ale trvat než zkostnatělá PČR zřídí datovku pro každý svoje oddělení.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#35 » čtv 4. čer 2020, 13:33

Policie datovky pro každé oddělení určitě zřizovat nebude.
Každá komunikace musí jít přes kraj, který to přepošle okresu.
Jinak seznam: https://www.policie.cz/clanek/datove-sc ... 13352.aspx



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#36 » čtv 4. čer 2020, 23:42

S datovkou a přeposláním na příslušná oddělení není problém, problém jsou elektronické podpisy zaměstnanců, aby to zase poslali zpátky tomu, kdo obhospodařuje datovku. Tj. to potřebují interně, což nás ale nezajímá. Evidentně to někde ještě nemají, jinak by neotravovali s osobní návštěvou ... Prostě obecná zdechlost k něčemu novému.
Naštěstí už na řadě oddělení zjistili, že jim to ve finále ušetří čas a nemusí se dívat na ty xichty v čekárnách :D



RedneckBear
Příspěvky: 3

Příspěvek#37 » úte 14. črc 2020, 12:26

Na zacatku "karanteny" mi trvalo dostat datovkou "vyzvu k doplneni" s platebnimi udaji asi 3 dny. Ted uz na to cekam 14 dni. Je to tim, ze se situace stabilizovala a nestihaji? Jakou vlastne maji lhutu?



kolp
Příspěvky: 100

Příspěvek#38 » úte 14. črc 2020, 15:39

Tezko rict, asi jak kde. Me v Plzni na zacatku cervna 2 dny na vyzvu k zaplaceni a pak asi 3 dny nez zauctovali platbu a poslali nakupko.

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » úte 14. črc 2020, 17:21

Jo, asi jak kde... zkus se ozvat třeba mailem nebo zavolat. Já když žádal datovkou NP v dubnu, tak po dvou týdnech klidu a následném dotazu mailem jsem se dozvěděl ať se stavím osobně, že se to dořeší na oddělení. Až když jsem odepsal že to chci celé vyřešit přes DS a popsal jak, tak se to pohnulo.



RedneckBear
Příspěvky: 3

Příspěvek#40 » úte 14. črc 2020, 17:31

Diky za tip! :-)

Ja to prave na vrcholu koronakrize mel "doma" behem 4 dnu (3.4. jsem poslal zadost, snad druhy den mi napsali at zaplatim, hned jsem poslal platbu a 7.4. mel nakupko). Na to se lehce zvyka! :-D



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#41 » stř 23. pro 2020, 02:47

Pro podání datovkou je třeba nákupko vytisknout/podepsat/naskenovat nebo stačí jen vyplnit formulář a bez podpisu odeslat?



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#42 » stř 23. pro 2020, 07:04

Vyplnit, odeslat. Datovka identifikuje odesílatele sama o sobě.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#43 » stř 23. pro 2020, 07:13

Cokoliv pošlete datovkou orgánu veřejné moci jako byste podepsali v. r. Stanoví to § 18 odst. 2 zákona č. 300/2008 Sb. o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#44 » stř 23. pro 2020, 09:55

Děkuji :)



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#45 » stř 23. pro 2020, 11:29

A proč čekáš zase na výzvu? Platební údaje snad máš z minula.
Na Brně jsem to od začátku dělal tak, že jsem to na jejich účet poslal s VS rodného čísla a do žádosti jsem napsal, kam a jakou platbu, pod jakým VS, jsem poslal.

RedneckBear píše:Na zacatku "karanteny" mi trvalo dostat datovkou "vyzvu k doplneni" s platebnimi udaji asi 3 dny. Ted uz na to cekam 14 dni. Je to tim, ze se situace stabilizovala a nestihaji? Jakou vlastne maji lhutu?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů